Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

pojemność zbiornika jest wg producenta określona na 70 litrów... z tym że ja lałem po sam korek dlatego też wg moich obliczeń zmieściło się 76 litrów

a lej nawet 200 :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jest gdzieś na forum temat o pojemnościach zbiorników i tam wszyscy podają 62, pokaż mi instrukcję tą swoja to uwierzę :gwizdanie:[br]Dopisany: 16 Czerwiec 2010, 22:50_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/b5_pojemnosc_zbiornika_paliwa-t10212.0.html;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz żeby było tak bez OT to moje śrenie spalanie 5.5-6l/100 zależnie od stylu jazdy w trasie jest oszczędniej i 1Z potrafi zejść poniżej 5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zrobie skan niedowiarki :)[br]Dopisany: 16 Czerwiec 2010, 22:55_________________________________________________
http://img708.imageshack.us/img708/8665/instrukcjaaudia4.jpg pisze jak BYK ok.70L czyli OKOŁO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę spalanie w następujący sposób:

leję po korek, kasuję licznik i śmigam sobie, po jakimś czasie leję po korek znowu i robię proste działanie

ilość wlanego paliwa pomnożyć przez 100 i podzielić przez ilość przejechanych kilometrów = średnie spalanie.

ostatnio na trasie 5,6

w mieście 7,5

w trybie mieszanym ok 6.5

styl jazdy 2,5-3 tys. obr/min max

lekka poprawa po czyszczeniu przepływki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę spalanie w następujący sposób:

leję po korek, kasuję licznik i śmigam sobie, po jakimś czasie leję po korek znowu i robię proste działanie

ilość wlanego paliwa pomnożyć przez 100 i podzielić przez ilość przejechanych kilometrów = średnie spalanie.

ostatnio na trasie 5,6

w mieście 7,5

w trybie mieszanym ok 6.5

styl jazdy 2,5-3 tys. obr/min max

lekka poprawa po czyszczeniu przepływki.

można też ilość wlanego paliwa podzielić przez przejechane kilometry i pomnożyć przez 100 = spalanie :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa: 5.1 (bez klimy, 100-120 km/h)

Cykl mieszany: 6.9 (klima, korki, trasa, momentami ostre przyśpieszenia)

Zasięg: 770 km (zapaliła się rezerwa 1/8 baku, podaje jeszcze ok 90 km) 860 km total jakoś mało chyba.

Jeszcze nie resetowałem 2 licznika więc ewentualnie zrobię aktualizację.

Po tankowaniu pod korek pokazuje 920 km, ciekawe jak będzie w praktyce :).

W praktyce 970 km przejechane i zostało mi jeszcze 70 km zasięgu na rezerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa bez klimy miedzy ok 5.5l, z klima tyćke wiecej :naughty:

w mixie FIS pokazuje mi 7.7l, wiecej krece sie po miescie no i Q + wirus tez robią swoje ze pali wiecej :)

jak sie depta to ponad 10 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przeszedlem sam siebie ... 10.3 na trasie :kox: :kox:

i stwierdzam ze te wszystkie wyliczenia nie maja sensu skoro jadac ta sama trasa moge zrobic spalania od 6.9 do prawie 11...

i opowiadania ze "dynamicznie " albo srednia 150 ... "srednio" to nie znaczy raz na jakis czas tylko przejechac 150km w godzine... a tego w polsce na trasie typu "7" praktycznie nie da sie zrobic... dla jednego mega dynamicznie ejst juz tam gdzie dla drugiego konczy sie relaksacyjna przejazdzka...

ogolnie to fajnei miec spalanie jak w rajdzie o kropelce;] 4.9 czy cos. tylko wtedy do warszawy z gdanska trzeba 6 godzin jechac w ciagu dnia wiec zazdroszcze ilosci wolnego czasu :good: a jakby tym samym autem pojechac normalnie to spalanie pewnei litr wieksze ,jakies 6litrow ... na sto km 4,5 oszczedzacie katujac siebie, auto i innych uzytkownikow bo TIRa chyba na 6 biegu trzeba wyprzedzac albo wcale... na trasie do wawy oszczednosc 15 zeta siok./..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje spalanie spadlo, jeżdząc poł roku nową trasą, nauczyłem się na pamięć momentów zmian światła i czasu ile mam do przebycia od aktualnego do następnego :) Tak więc wiem, gdzie mam przycisnąć a gdzie sciągnąć noge z gazu i doturlać się do stopu, bo i tak nie zdąże przejechać. A wyniki?

normalnie 12-14l (centrum ostro zakorkowane)

a teraz 10-12l :)

w niedziele poniżej 10l :o.

Ale z reguły taka jazda jest męcząca i wcale nie przyjemna... co najwyżej pokazowa, dla kogoś... :decayed:

Jak chcę oszczędzać to biorę swój rowerek i śmigam na nim, w szczycie często jestem szybciej nim, niż autem :) A przyjemność wcale nie mniejsza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa do roboty i z powrotem 40 km w jedną stronę i kilka kilosów po mieście. Łącznie na 56 litrach 850 km. Z chipem na 105 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje spalanie spadlo, jeżdząc poł roku nową trasą, nauczyłem się na pamięć momentów zmian światła i czasu ile mam do przebycia od aktualnego do następnego :) Tak więc wiem, gdzie mam przycisnąć a gdzie sciągnąć noge z gazu i doturlać się do stopu, bo i tak nie zdąże przejechać. [...]

No to gratuluję kolego tak dobrej organizacji... :cool1::wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje spalanie spadlo, jeżdząc poł roku nową trasą, nauczyłem się na pamięć momentów zmian światła i czasu ile mam do przebycia od aktualnego do następnego :) Tak więc wiem, gdzie mam przycisnąć a gdzie sciągnąć noge z gazu i doturlać się do stopu, bo i tak nie zdąże przejechać. [...]

No to gratuluję kolego tak dobrej organizacji... :cool1::wink4:

to się nazywa ECO DRIVING :kox::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B6 AVF Quattro jakiś program, 11l/100km tylko miasto, trasa na zimnym silniku ok 3km i z powrotem, przy 507km włączyła się rezerwa. Czy to normalne ? :shocked: autem jeździ dziewczyna także w miarę spokojnie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czester

Moim zdaniem w pelni normalne.

Sam sie przejedz i zobacz jak Twoje spalanie bedzie wygladalo przy 3km odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...