Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

55L zatankowałem i przejechałem 720km po trasie :kox:

Nareszcie normalny wynik...

Choć dodam że jak pisałem wcześnie udało mi się zejść do 5.9 ale jechałem więcej na luzie niż na biegu :kox: i ogólnie warunki jezdne były idealne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

55L zatankowałem i przejechałem 720km po trasie :kox:

Nareszcie normalny wynik...

Choć dodam że jak pisałem wcześnie udało mi się zejść do 5.9 ale jechałem więcej na luzie niż na biegu :kox: i ogólnie warunki jezdne były idealne

na biegu jałowym,czyli na luzie autko pali więcej niestety :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na biegu jałowym,czyli na luzie autko pali więcej niestety :gwizdanie:

Pierdoły opowiadasz kolego ;) Na jałowym auto pali 0,5L - Tobie pewnie chodzi o chwilowe wskazania FIS a to zupełnie inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na biegu jałowym,czyli na luzie autko pali więcej niestety :gwizdanie:

Pierdoły opowiadasz kolego ;) Na jałowym auto pali 0,5L - Tobie pewnie chodzi o chwilowe wskazania FIS a to zupełnie inna bajka...

Pierdoły to Ty opowiadasz :) W większości aut wyposażonych w silniki w których paliwo jest dostarczane przez układ wtryskowy w chwili zdjęcia nogi z pedału gazu dopływ paliwa do wtrysków jest odcinany, nie ma to miejsca w przypadku jazdy na tak zwanym luzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dogadaliśmy się ;) Odczyt bezpośrednio z VAG sprawdzony na postoju (u mnie nie ma czegoś takiego jak jazda na luzie ;)) Jałowy bieg mam tylko gdy się zatrzymam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dogadaliśmy się ;) Odczyt bezpośrednio z VAG sprawdzony na postoju (u mnie nie ma czegoś takiego jak jazda na luzie ;)) Jałowy bieg mam tylko gdy się zatrzymam...

Napisałem tylko,że na biegu jałowym pali więcej,to wszystko,i to nie są pierdoły,następnym razem nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia.Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofam to co napisałem - oczywiście masz rację. Źle Cię zrozumiałem. Jałowy bieg to dla mojego auta postój - w tym kontekście zostało to odebrane i stąd moja wypowiedź. Przyznaję, zapędziłem się nieco za co przepraszam - tak to jest jak odpowiada się na 10 wątków na raz :wink4: Bez urazy kolego :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na biegu :kox: i ogólnie warunki jezdne były idealne

na biegu jałowym,czyli na luzie autko pali więcej niestety

lol a ja zawsze myślałem że jak np. zjeżdżam z wiaduktu i wrzucę na luz, autko spali mi mniej :wallbash:

Od dzisiaj poza postojem zero jazdy na luz :>

Mam jakieś dziwne przyzwyczajenia z golfa II gdzie zawsze gdzie się dało wrzucałem luz ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S ale jadąc powiedzmy z dużej górki i włącze na luz to nie pali mi nic :)

Nie wiem co bierzesz ale to jest dobre :kox: polec mi twojego dilera :decayed: Wg fis-u nic nie pali,ale tak naprawde spalanie jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zdecydowanie wtedy Twoj silnik na pewno pracuje przy pomocy pedzacego powietrza a nie paliwa :polew: :polew:

a zeby nie bylo OT , to niestety coraz gorsze wyniki notuje bo jakos warunki sie poprawily i noga coraz ciezsza chyba :kox: :kox:

trasa gdansk-warszawa-gdansk - gdzie ostatnio mialem okolo 7miu, tym razem spalanko ponad 9 litrow :wallbash: nie udalo sie obrocic na jednym zbiorniku ;]

ale tempo zdecydowanie nie odpowiednie na polskie drogi :gwizdanie: eehhh, jakis klocek musze sobie wystrugac pod gaz chyba :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S ale jadąc powiedzmy z dużej górki i włącze na luz to nie pali mi nic :)

Nie wiem co bierzesz ale to jest dobre :kox: polec mi twojego dilera :decayed: Wg fis-u nic nie pali,ale tak naprawde spalanie jest :)

:naughty: :naughty: :naughty: no ja się sugerowałem fisem i tego nie wiedziałem :kox: :kox:

dobra koniec OT

ps. nic nie biorę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow

czy spalanie rzedu 20l w miescie przy dosc sredniej dynamice jest normalne przy moim silniku??

pozdrawiam

miasto miastu nie jest równe, podobnie jak średnia dynamika różnie może być pojmowana :>

mimo wszystko 20 to chyba zdecydowanie za dużo :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow

czy spalanie rzedu 20l w miescie przy dosc sredniej dynamice jest normalne przy moim silniku??

pozdrawiam

To co to co to będzie przy dynamicznej jeździe :decayed:

Ostatnio równo 1000 kilometrów zrobiłem na baku pod sam korek było zalane i żebrak mi się zaświecił :tongue4:

50 % trasA/ 50 % miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 2 tygodni zrobiłem 2 pomiary spalania...

1. 100 % miasto ( Poznań )

240 KM za 130 zł - weszło 30 litrów równo... czyli 12.5 jak w mordę strzelił...

2. dziś tankowałem

447 km przejechane na 37,86l (170 zł) , czyli 8,66 ( 360 km trasa, reszta miasto, klima 20-30% trasy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 2 tygodni zrobiłem 2 pomiary spalania...

1. 100 % miasto ( Poznań )

240 KM za 130 zł - weszło 30 litrów równo... czyli 12.5 jak w mordę strzelił...

2. dziś tankowałem

447 km przejechane na 37,86l (170 zł) , czyli 8,66 ( 360 km trasa, reszta miasto, klima 20-30% trasy)

mały błąd w twoim wyliczeniu, 447 km przejechane na 37,86 to wychodzi 8,46 :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S ale jadąc powiedzmy z dużej górki i włącze na luz to nie pali mi nic :)

Jak jedziesz na luzie to auto też spala mniej więcej tyle co na postoju

z uruchomionym silnikiem. Podobno nie spala nic jak hamujesz silnikiem :)

Wracając do tematu trasa Warszawa Lublin (spokojna jazda) wg. FIS 6.8 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w styczniu zmuszony przez warunki drogowe przejechalem 600km po trasie (glownie po autostradzie) z predkoscia nie przekraczajaca 100 km/h. zatrzymalem sie na kawe i dolewke do pelna i weszlo 27 ltr zdziwilem sie jak wyszlo ponizej 5 ale realne spalanie na trasie to cos kolo 6. po miescie nie wiem bo nigdy nie liczylem a poza tym to tak jak ktos wczesniej napisal miasto miastu nierowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...