Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

trasa Zgorzelec - Lipsk - Zgorzelec wyszło mi w poniedziałek 9,5 litra/100km - prędkości grubo ponad 150 km/h.

Po wymianie opon zimowych 205 na letnie 235 odczuwam delikatny wzrost spalania :(

Coś oszczędny Twój motorek bo mój spala o deko więcej przy takich prędkościach. A masz o 2 cylindry wiećej do wykarmienia i jedną suszarke więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolejny dobry wynik za mną. :kox: Na 66 litrach zrobiłem ok. 1010 km. Spalanie 6,5l/km! 100% klima! Miasto 40%/trasa60%. :good: Wg FIS 5,8... :mysli: Muszę zrobić kalibrację!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa Zgorzelec - Lipsk - Zgorzelec wyszło mi w poniedziałek 9,5 litra/100km - prędkości grubo ponad 150 km/h.

Po wymianie opon zimowych 205 na letnie 235 odczuwam delikatny wzrost spalania :(

Coś oszczędny Twój motorek bo mój spala o deko więcej przy takich prędkościach. A masz o 2 cylindry wiećej do wykarmienia i jedną suszarke więcej.

tylko, ze to TDI a nie benzynka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa Zgorzelec - Lipsk - Zgorzelec wyszło mi w poniedziałek 9,5 litra/100km - prędkości grubo ponad 150 km/h.

Po wymianie opon zimowych 205 na letnie 235 odczuwam delikatny wzrost spalania :(

Coś oszczędny Twój motorek bo mój spala o deko więcej przy takich prędkościach. A masz o 2 cylindry wiećej do wykarmienia i jedną suszarke więcej.

tylko, ze to TDI a nie benzynka :)

Ale wtopa nie spojrząłem dokłądnie :gwizdanie:

Dzięki za oświecenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy emeryckiej jeździe - tempomat 95 km/h kilka ruszeń ze skrzyzowań wynik 5,7 l/100km.

W mięscie 9,5l.

troche to nie ekonomicznie. Zważywszy że wyniki przy normlanej nie ostrej jeździe. a papiery mówią o takich niskih wartościach co praktycznie nie widze na FIS. jak skończe bak to zobacze o ile mi FIS kłamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni bak: 60% Poznań, 40% trasa 100-150 km/h -> 6,62 :)

mógłbyś wspomnieć jaki masz mocny silnik - 101KM chyba co nie :mysli:

Najwięcej w trasie w niemczech przy prędkości 110km/h na tempomacie 980 kilometrów do tankowania (66 l )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni bak: 60% Poznań, 40% trasa 100-150 km/h -> 6,62 :)

mógłbyś wspomnieć jaki masz mocny silnik - 101KM chyba co nie :mysli:

silnik 1.9 tdi 105 KM :wink4:

Pamiętajcie że fisy mogą oszukiwać :naughty: Ilość wlana na pełnym zbiorniku się liczy.

liczone z dystrybutora 785 km na prawie 52 literkach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam silnik 1,8 ARD 125 koni AUTOMAT dokładnie nie sprawdzałem ale mi wychodzi 12,5 litra gazu robię na baku 330 km 350 km nie ma mowy o wariowaniu bo autko te nie ma przyspieszenia taki silnik na nasze drogi pasuje jestem zadowolony z niuni :tongę4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dla testow sprawdzilem ile spalil 3.0tdi w 100% miasto ze zdecydowana przewaga wyglupow spod swiatel, i ogoolnie praktycznie caly czas dynamiczna jazda i bardzo duzo stania w korkach.

wyliczone z tankowania - 11,4 litra... moze tym co jezdza i zawsze im pali 6 to wyda sie duzo, ale ja jestem w szoku bo wiem jak jezdze i wiem ze duzo slabsze auta przy mojej nodze potrafia przealic 15 wiec po raz kolejny jestem milo zaskoczony.

a do tego na trasie FIS mi pokazal ostatnio 6,9 i to wcale nei byla emerycka jazda. tyle ze plynna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po zrobieniu 800 km zatankowałem do pełna - weszło 56 litrów czyli spalił 7/100. Z 800 km 550 to tylko miasto, trasy po 6 km, jazda normalna, czasem dynamicznie, często korki (gdzie 6 km przejeżdżam w 30 minut :/).

150 km trasy z butem w podłodze i 100 km trasy normalnej.

Niestety też ciężko mi osiągnąć spalanie na poziomie 6l w mieście i 5 litrów na trasie jak to niektórzy powyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje byłe b5 na LPG: trasa=10L/100km, miasto=trudno powiedzieć

Moje aktualne B6 TDI AVB (100PS): w proporcjach 600km trasy i 2 tygodnie miasta 5,5-6,0 L/100km

Moje aktualne B6 TDI AVB (145Ps, po zmianie map): w proporcjach 350km trasy i tydzień po mieście 7,0 L/100km (ale to pierwszy tydzień po dokupieniu koników więc w kapeluszu nie jezdze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja się wypowiem o spalaniu mojejego nowego dobytku mojej A4B5 mix jazdy około 9-10l benzynki

no i teraz myśle było brać lepiej 1,8 silnik lub przerabjać 1,6 na LPG:)

najlepiej by było wziąć 1,8 turbo,pali tyle samo co 1,8 a jeździ lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...