Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

to chyba coś nie tak z twoją motorownią!!

Jakiś czas temu miałem wymienianą pompę wtryskową na używkę (później po sprawdzeniu numeru w etce okazało się, że jest z audi c4 lub b4) i stawiam, że to przez to. A zawsze kiedy przyjade do Lublina to nie moge tego mechanika złapać, żeby mi na poprawną wymienił.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jazda trasa 6-10km, raczej toczenie się w śniegu, a i tak równiuśko 15l/100...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autostrada 120 - 180 miejscami spalanie - 9,5 l

100% miasto 13 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11,8 lpg cykl zima trasy cale zasypane prędkość do 60

15 lpg kilka razy ugrzęzłem w zaspach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały dzień miasto jakieś 80-120km spalanie w zimie 7,7-8,2 zależy jak depczę.

lato w mieście 7,3

trasa 6,5

Ło matko :gwizdanie: Jeżeli dobrze zrozumiałem że ci pali 8l w mieście w zime to gratuluje poczucia humoru :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały dzień miasto jakieś 80-120km spalanie w zimie 7,7-8,2 zależy jak depczę.

lato w mieście 7,3

trasa 6,5

w zimie 8 w mieście :shocked:

...u mnie tez ale w lato, teraz 10

...właśnie wróciłem z trasy - spokojna jazda bez obciążenia 6 litrow :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak ma sie spalanie bdg do afb (podejrzewam ze powinno byc mniejsze ..., ciut nowsza konstrukcja) ale po miescie zima to 10.5 -10 idzie bankowo jak sie pojezdzi troszke , na krotkich do 5km na niedogrzanym skacze do 15-17. (fis)

latem 9.0-9.5 . 8 to chyba noca :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak ma sie spalanie bdg do afb (podejrzewam ze powinno byc mniejsze ..., ciut nowsza konstrukcja) ale po miescie zima to 10.5 -10 idzie bankowo jak sie pojezdzi troszke , na krotkich do 5km na niedogrzanym skacze do 15-17. (fis)

latem 9.0-9.5 . 8 to chyba noca :naughty:

Zgadzam się całkowicie :) Te 8l w zime to pic na wode. Bez sensu są takie wypowiedzi :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, ostatnio jak pisałem w tym wątku wyszło że moja niunia spaliła 9.2 na 100 przy 100% miasto i krótkich odcinkach. Podejrzewałem że wpływ mogło mieć na to gówniane paliwo - zatankowałem wtedy na BP w Elblągu i jak się później dowiedziałem wszyscy zalecają omijać tą stację szerokim łukiem ;).

Zmieniłem więc na shella, warunki identyczne, nawet może ciut więcej dawałem jej w palnik, bo raz na tydzień starałem się ją przegonić i spalanie wyszło równo 8.5, więc sporo mniej. Sprawdziłem też ile wychodzi na spokojnej trasie - czyli jazda w granicach 110-120, + trochę miasta (20%) i wyszło 5.8 więc już całkiem przyjemnie :).

Teraz znowu zmieniłem stację - na statoil, na której podobno w Elblągu jest najlepsze paliwko, mam nadzieję, że spalanie jeszcze spadnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,9TDi Quattro, w zime na baku (60l) max 870km na oponach Nokian 16/55/205 w lato na tym samym baku 810km na oponach 17/45/235

Maksymalne spalanie w zimie (miasto) - 10,5l

Srednie spalanie w zimie (miasto) - 8,5l

Minimalne spalanie w zimie (miasto) - 7,5l

Na trasie :

Maksymalne : 9l

Srednie : 7,5

Minimalne 5,9l

W lato spalanie rosnie o okolo 0,6l ze wzgledu na szerokosc opon.

[br]Dopisany: 25 Luty 2010, 23:09_________________________________________________Zapomnialem dodac ze zalewane BP Ultimate, jednakze na standardowym paliwie niemiecki spalanie spada na poziomie 0,7l na 100km ciekawe czemu:) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1105km - raczej spokojnej jazdy tankowanie 67 litrów... = 6,06l/km.... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niecałe 80 litrów w baku jazda mieszana więcej miejskiej miedzy 1100 a 1200:d jazda bardzo wolna:d. w trasie doszedłem do 5L/100 rekord:d jak szaleje w mieście i na autostradzie max to ok 7.5-8.5L pali

Na oponach letnich oczywiście 225/40R18 :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niecałe 80 litrów w baku jazda mieszana więcej miejskiej miedzy 1100 a 1200:d jazda bardzo wolna:d. w trasie doszedłem do 5L/100 rekord:d jak szaleje w mieście i na autostradzie max to ok 7.5-8.5L pali

Na oponach letnich oczywiście 225/40R18 :>

co Ty masz za bak w tej swojej niuni? mi jak wejdzie 67 litrów to max, więcej nie wlałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście (krk) średnio 8l/100km. Maksymalnie 10l (więcej stania niż jeżdzenia) minimalnie 6-6,5 -> PSJ poza godzinami szczytu. W trasie minimum jakie udało się osiągnąć to 4,8l ale to tylko raz i to nie była jazda tylko męczenie się, średnio 5,6-6l/100km przy średnio dynamicznej jeździe.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie żadnej benzynu tu nie ma same ropniaki :polew:

chłopaki od Pb nie chcę się przyznać :polew:

[mod]co Twój post wniósł do tematu ?[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zrobiłem 480 kilosów na 36,4 literków / trochę tłocznie było jazda od 80 do 160 na h 3 dorosłe osoby na pokładzie + walizka / 7,6 litra na 100 ------ do czego niby mamy się przyznawać ------ ropniaki to DIZLE - benzynka to benzynka --

w mieście na 5 kilometrowych odcinkach silnik ledwo ciepły to i 13 spali -- jedni wolą klekotanie silnika inni nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie żadnej benzynu tu nie ma same ropniaki :polew:

chłopaki od Pb nie chcę się przyznać :polew:

chłopaki od benzyny mniej pisza bo nie podniecają się spadkiem lub wzrostem o 0.1 l/100 przy poziomie 6 l/100:tongue4:

a tak na marginesie, cieplej mniej sniegu to i spalanie spadło o 2 litry :wink4: 11.2 w mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...