Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT

Albo sobie wmawiam, albo na nowym paliwku silnik lepiej chodzi, na wcześniejszym z BP dostawał wibracji na wolnych obrotach i z dołu tak sobie jechał, teraz wydaje mi się, że lepiej ciągnie z dołu i wibracje się zmniejszyły hmm, trzeba będzie pojeździć więcej ;). zatankowałem na shell'u

Nasz kolega "Grazny" sprawdzał korekcję wtrysków po tankowaniu na BP i wyszło mu że w Elblągu więcej tam nie zatankuje więc może ci się nie wydawać :gwizdanie:

Hmm dobrze wiedzieć, może dlatego go tak dużo zjarała :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hej

u mnie A4 1.9tdi fwd 131ps, pali okolo 7l/100 w miescie >8.5

na jednym baku jestem w stanie zrobic okoklo 1tys., komputer pokazuje 1060 i srednie spalanie 5.8 - 6.5l zalezy jaka droga.

max speed to 208-210km/h raz wskazowka zatrzymala sie na 215km/h ale wsyscy wiemy ze zawyza okolo 10km/h wiec mysle okolo 205km/h nie istotne czy sam czy w 5 ososb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na trasie przy jeździe spacerowej ( 90km/h, mało wyprzedzania) minimalnie spalił mi 8,6l/100km, przy normalnej ok. 10,5, w mieście jakieś 11,5l, przy (sporadycznie) ostrzejszym ruszaniu spod świateł 13-14l. Do sedna - podczas przyspieszania na komputerze potrafi mi wyświetlić chwilowe spalanie na poziomie nawet 52l/100km!!!! Nieśmiało zapytam - to normalne, że taki wir w baku się robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1,9 AWX 131 PS nie hamowany seria

na pełnym baku 1300 KM (holandia -->polska)

Srednie spalanie 5.4 wyszło predkosc srednia około 130-140, max 215 na blacie było

A teraz uzytkowanie w polsce. Przewaznie robie odcinki 30 km ,spalanie 6-8 litrów. pedkosci 100-140. czasami i wieksze

Przy max butowaniu na odcinku 20 km ->10,5l według kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w te mrozy żonka jeździła B7 BRD do pracy 2km w jedna stronę (80% przez osiedla) i wyszło jej 12,5 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem ostatnio 200 km po małej miejscowości w której mieszkam. Co chwilę odpalanie i gaszenie. Spalanie 2.7 TDI - 14,5 litra :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakopane-kraków [1:15h - więc ani szybko ani wolno], reszta baku kraków - 10.75

co prawda nie jest to 5.6 przy średnio 180 ale i tak jestem zadowolony :gwizdanie: :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sytuację po tankowaniu ponad 900km, a w trasie rośnie (przy jeździe optymalnej komputer wskazał mi nawet 1300km) Do pracy mam 60km tylko w trasie, za granicą jeszcze nie sprawdzałem. mar_fil daj znać jak sprawdzisz- interesujące.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezerwa zapala się po ok 550km, czyli ok 10l/100km, a jazda raczej spokojna ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezerwa zapala się po ok 550km, czyli ok 10l/100km, a jazda raczej spokojna ;(

to chyba coś nie tak z twoją motorownią!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...