Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Przy tej aurze na zewnątrz to dyszka lekko idzie diesla :thumbdown:..... ale w sumie powinienem napisac ze ponizej 5 schodze ;p zeby sie dostosowac do co niektórych na forum :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

po mieście średnia w zimę 10,3. Z ostatniej jazdy 9,7. W lato 8,6 do 9,9 przy normalnej w miarę spokojnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mieście średnia w zimę 10,3. Z ostatniej jazdy 9,7. W lato 8,6 do 9,9 przy normalnej w miarę spokojnej jeździe.

po Wawie ? 3.0d i 1800kg ? ... to mniej niz moje 2.5 na 16'' o 200kg lzejsze :mysli: :mysli:

Po miescie normalna jazda to zima 10.5-11(choc i 14 sie pojawi :naughty: ) bo troche minie zanim motor sie dogrzeje. Na dogrzanym w okolicach 9.5-10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w taka aure jak obecnie wychodzi srednio 10,5 po miescie.

Cos duzo pala te 2,5 FWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po mieście 9pali,na trasie 6-6,5L

najlepiej AFN mi wychodził- na trasie 5 a po mieście może 6,5-7L

opel Astra 1.4+LPG 7-9L LPG na trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w taka aure jak obecnie wychodzi srednio 10,5 po miescie.

Cos duzo pala te 2,5 FWD.

to chyba zalezy od stylu jazdy ... Poczytaj wyniki Cubera z 1.9 to powiesz ze 1.9 duzo pali :naughty: a niektorym pali 5 w miescie :decayed:

Jak jezdze spokojnie to sie i w 9 moge wyrobic ale to nie jazda .Pozatym jak robie krotkie odcinki no to nie ma bata zeby bylo mniej niz 11, bo niby jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w taka aure jak obecnie wychodzi srednio 10,5 po miescie.

Cos duzo pala te 2,5 FWD.

to chyba zalezy od stylu jazdy ... Poczytaj wyniki Cubera z 1.9 to powiesz ze 1.9 duzo pali :naughty: a niektorym pali 5 w miescie :decayed:

Jak jezdze spokojnie to sie i w 9 moge wyrobic ale to nie jazda .Pozatym jak robie krotkie odcinki no to nie ma bata zeby bylo mniej niz 11, bo niby jak ?

ofc. U mnie to spalanie jest przy normalnej spokojnej jezdzie do pracy i z pracy.

Zwykle wychodzi tak, ze rano w korkach jest spalanie 11, wieczorem 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mieście średnia w zimę 10,3. Z ostatniej jazdy 9,7. W lato 8,6 do 9,9 przy normalnej w miarę spokojnej jeździe.

po Wawie ? 3.0d i 1800kg ? ... to mniej niz moje 2.5 na 16'' o 200kg lzejsze :mysli: :mysli:

Po miescie normalna jazda to zima 10.5-11(choc i 14 sie pojawi :naughty: ) bo troche minie zanim motor sie dogrzeje. Na dogrzanym w okolicach 9.5-10.

w korkach bądź na krótkich dystansach wiadomo, że znacznie więcej bo i ok 15 potrafi a zimny to ponad 20... mówię o normalnej spokojnej jeździe bez korków i na rozgrzanym silniku. Ps 3.0 jest na common railu a to nie pozostaje bez znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps 3.0 jest na common railu a to nie pozostaje bez znaczenia...

tak zdaje sobie z tego sprawe , jednak to wciaz samochod ciezszy o 200kg z napedem na 4 lapy i silnikiem wiekszym o 500cm3. Pomijajac fakt ze pierwsze 3.0 czyli to ASB i BKN to chyba eksperyment z CR jesli chodzi o Audi ? :mysli: no i jeszcze 2.7

tak czy inaczej fajnie pali to 3.0. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps 3.0 jest na common railu a to nie pozostaje bez znaczenia...

tak zdaje sobie z tego sprawe , jednak to wciaz samochod ciezszy o 200kg z napedem na 4 lapy i silnikiem wiekszym o 500cm3. Pomijajac fakt ze pierwsze 3.0 czyli to ASB i BKN to chyba eksperyment z CR jesli chodzi o Audi ? :mysli: no i jeszcze 2.7

tak czy inaczej fajnie pali to 3.0. :hi:

mi do tej pory trudno uwierzyć w to spalanie, do tego to automat i ze mną waży 1900kg :wink4: tak 3.0 były pierwszymi z CR i to od razu udanymi :good: ps aby nie by było ot dziś w korkach 11,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w lato było ok6,5L/100 teraz trochę sie przeraziłem ale widze po wypowiedziach poprzedników że wszystko jest w normie oprócz portfela.

Na trasach po mieście 3-5km postoj do wystygnięcia(kilka godzin) ok 8L/100 przy temp. -12,-14,-16.

Rozumiem że tak ma być? Jeśli sie myle niech mnie ktoś poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków - Bukowina Tatrzańska 4 osoby + korek 11,5 l :gwizdanie:

Bukowina Tatrzańska - Kraków 4 osoby 6,8 l :naughty: predkość do 150 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem w szoku przy tych mrozach wyszło mi 6,96 l/100km chyba niezły wynik, z tym że silnik niedogrzany bo krótkie trasy i nie ma zabardzo gdzie popędzić,a niedogrzany silnik szkoda butować i wychodzi PSJ :kwasny:.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach nie bardzo wiem czego, sprawdziłem znów ile można najmniej tym razem zimą.

10.66 - 100% Kraków

Jednak jestem pewny, że przy podobnej jeździe każdy diesel produkował by paliwo w baku..

słowem, jak mawia mój znajomy, bardziej dokładnie sie nie da jeździć :kox:

swoją drogą kupić doładowaną benzynę i jechać nią jak dieslem to zalatuje chorobą psychiczną w lekkim stadium :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie :)

Więc dzisiaj sprawdziłem ile moje AHU skopciło i się trochę przeraziłem :]. 100 % miasto wyszło około 9,2 na 100 km.

Codziennie robię 3 trasy:

Pierwsza o 6.30 przy tych mrozach 6 km, potem po 8 godzinach powrót do domu w lekkim korku około 7 km (powrotną mam dłuższą), następnie ostatnia trasa znowu po 4 godzinach jakieś 5 km.

Dodam, że to mój pierwszy diesel, więc podejrzewam też, że popełniam błędy podczas jazdy, dodatkowo biedak nie zasmakował plusowych temperatur - przez ten cały okres średnia na pewno ponad -10 stopni, i przez dłu.gi czas był odpalany i skrobany przez kilka pierwszych minut przed jazdą bo strasznie mi szron osiadał na szybach :/.

Zmieniłem stację, planuję też teraz zrobić 100 km po mieście spokojnej jazdy i zatankować jeszcze raz :) zobaczymy ile wyjdzie

EDIT

Albo sobie wmawiam, albo na nowym paliwku silnik lepiej chodzi, na wcześniejszym z BP dostawał wibracji na wolnych obrotach i z dołu tak sobie jechał, teraz wydaje mi się, że lepiej ciągnie z dołu i wibracje się zmniejszyły hmm, trzeba będzie pojeździć więcej ;). zatankowałem na shell'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT

Albo sobie wmawiam, albo na nowym paliwku silnik lepiej chodzi, na wcześniejszym z BP dostawał wibracji na wolnych obrotach i z dołu tak sobie jechał, teraz wydaje mi się, że lepiej ciągnie z dołu i wibracje się zmniejszyły hmm, trzeba będzie pojeździć więcej ;). zatankowałem na shell'u

Nasz kolega "Grazny" sprawdzał korekcję wtrysków po tankowaniu na BP i wyszło mu że w Elblągu więcej tam nie zatankuje więc może ci się nie wydawać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...