Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Kraków - Kaprun (tankowane ok . 20km przed) - niecale 61 litrow weszlo pod korek , przejechane ok. 830km. 7.3-7.4l/100km . 4 os. bagaze + box dachowy ,srednia predkosc ... z fisu 99km/h :decayed: .Na miejscu dojazdy na narte i spowrotem (ok.20km dziennie) 7.9 l

mysle ze to bardzo dobry wynik , box dachowy to ok. 0.5-0.7 l/100km na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a ja mam benzynę i fis mi pokazuje średnio 7,8l a to że benzyny mniej się pisze, bo wszyscy kupiliście diesle :>

raz jechałem jak listonosz ok. 80 km/h i na 330km spalił niecałe 22litrów tj 6.6l

w drodze powrotnej średnio 110km/h 7.3

test robiłem na Islandii (górki i brak terenów zabudowanych) z wykorzystaniem tereny nie używając hamulca i na tempomacie fis pokazał to co zalałem na stacji

w Polsce

w mieście nigdy nie spalił mi więcej jak 9l

ale po autostradzie 130km/h już było 8,4l ; 170km/h - 12l spalanie z autostrady odcinku ok. 100km (od stacji do stacji)

... i kto mówi że do benzyny nikt się nie przyznaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa > Szklarska Poreba 7.8l/100km (4 os. + pelny bagaznik) - jazda noca

Szklarska Poreba > Warszawa 8.2l/100km (4 os. + pelny bagaznik) - jazda w ciagu dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie pochwalę swoim benzyniakiem + LPG żeby nie było, że same diesle się wypowiadają.

Spalanie w obecnych temp w nocy do - 10 to tylko po wawie to 11,7 LPG + 1,5l Pb na rozgrzanie silnika do 30*C. Jazda do 3 tyś obr/min czasem jak trzeba komuś pokazać gdzie jego miejsce spod świateł to dalej wskazówka zawędruje ale taka sytuacja ma miejsce 2-3 razy na 100km.

Jazda tylko po wawie nie wychodząc z turbodziury około 2-2,5 tyś obr i zmiana to da się zejść do 10LPG +1,5 Pb na 100km skutkiem ubocznym jest przedwczesna siwizna!!!

Jazda normalna po miescie nie będąc zawalidrogą to 12-13l +1,5 LPG na 100km.

Z fantazją powyżej 16l/100km

W lato spalanie Pb spada do symbolicznego jakiegoś 0,5l/100km

W trasie z prędkością do 120Km/h spalanie wynosi 9l LPG

Trasa z prędkością 140-160 z wyprzedzaniem poprzedzonym redukcją 12-13l LPG/100km

W lato wartości spalanego paliwa są podobne ze względu na klimatyzację tylko proporcja sie zmienia wiecej spala sie LPG a mniej PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda tylko po wawie nie wychodząc z turbodziury około 2-2,5 tyś obr i zmiana to da się zejść do 10LPG +1,5 Pb na 100km skutkiem ubocznym jest przedwczesna siwizna!!!

skutkiem to jest przedwczesna śmierć turbiny :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie żadnej benzynu tu nie ma same ropniaki :polew:

chłopaki od Pb nie chcę się przyznać :polew:

co Twój post wniósł do tematu ?

Spalanie srednie z przejazdzki po Wroclawiu 34l / 100 km

Ja w przeciwienstwie do Ciebie mam sie czym pochwalic... bo jechalem! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda tylko po wawie nie wychodząc z turbodziury około 2-2,5 tyś obr i zmiana to da się zejść do 10LPG +1,5 Pb na 100km skutkiem ubocznym jest przedwczesna siwizna!!!

skutkiem to jest przedwczesna śmierć turbiny :wink4:

A co sie dzieje przy takich obrotach niepożądanego z turbiną jak można wiedzieć. Jak były śnieżyce i po wawie tak śmigałem to motor nieźle sobie dawał radę w tym zakresie obrotów bez żadnych objawów szarpania a wyprzedzać tez sie da bez większego problemu zwłaszna ośki.

Może silnik dobrze to znosi bo mam krotsze przełożenia w skrzyni bo podobno quattrówki mają krótsze bigi, żeby zrekompensować straty spowodowane cięższą budą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16" na zimówkach 205/55, cykl mieszany bez klimy do 5.5

cykl mieszany z klimą - poniżej 6

Ostatnio jak się ciepło zrobiło, gdzie przybyło dreptania, klima no i ta nieszczęsna zimówka jeszcze to 6l. :good: Ale jeszcze powyżej 6 nie wyszło. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj ja się pochwalę rekordowo niskim spalaniem.:)

Na trasie 77km, niestety zakorkowanej (prędkości 50-80km/h), z wyprzedzaniami do 110-120km/h, komputer wskazał 5,5l/100km :shocked:

Byłem w szoku, bo jeszcze nie widziałem liczby mniejszej od 6l/100km w tym samochodzie.

Dodam tylko że samochód to A4 3.0TDI fabrycznie 233KM, wczoraj zawirusowany przez Mirassa. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj ja się pochwalę rekordowo niskim spalaniem.:)

Na trasie 77km, niestety zakorkowanej (prędkości 50-80km/h), z wyprzedzaniami do 110-120km/h, komputer wskazał 5,5l/100km :shocked:

Byłem w szoku, bo jeszcze nie widziałem liczby mniejszej od 6l/100km w tym samochodzie.

Dodam tylko że samochód to A4 3.0TDI fabrycznie 233KM, wczoraj zawirusowany przez Mirassa. :evil:

dobrze że 3,5 nie wskazał hehehe w zyciu nie uwierze w takie spal;anie w z takim silnikiem, coś CI komp pewnie szwankuje :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj ja się pochwalę rekordowo niskim spalaniem.:)

Na trasie 77km, niestety zakorkowanej (prędkości 50-80km/h), z wyprzedzaniami do 110-120km/h, komputer wskazał 5,5l/100km :shocked:

Byłem w szoku, bo jeszcze nie widziałem liczby mniejszej od 6l/100km w tym samochodzie.

Dodam tylko że samochód to A4 3.0TDI fabrycznie 233KM, wczoraj zawirusowany przez Mirassa. :evil:

dobrze że 3,5 nie wskazał hehehe w zyciu nie uwierze w takie spal;anie w z takim silnikiem, coś CI komp pewnie szwankuje :gwizdanie:

Sam nie byłem w stanie w nie uwierzyć, ale nie mam powodu mu nie wierzyć, skoro do tej pory nie robił jakiś dużych pomyłek.

Warunki jazdy były nienaturalne i nie mam zamiaru przekonywać, że takie spalanie to norma, podałem je raczej jako ciekawostkę.

Prawdziwe spalanie, wyliczone ze wszystkich tankowań, jest z boku. Na dzień dzisiejszy jest to 9.61, i nie zbliża się raczej do 5.5 litra.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj ja się pochwalę rekordowo niskim spalaniem.:)

Na trasie 77km, niestety zakorkowanej (prędkości 50-80km/h), z wyprzedzaniami do 110-120km/h, komputer wskazał 5,5l/100km :shocked:

Byłem w szoku, bo jeszcze nie widziałem liczby mniejszej od 6l/100km w tym samochodzie.

Dodam tylko że samochód to A4 3.0TDI fabrycznie 233KM, wczoraj zawirusowany przez Mirassa. :evil:

A nie wymieniałeś czasem wtrysków? Może po podmiance kompa trzeba by skalibrować. Nie wiem jak komp oblicza spalanie ale jak po czasie otwarcia wtrysku to wskazania raczej nie będą rzeczywiste.

Nie wiem jak w nowszych furkach ale w mojej komp raczej pokazuje wartości orjentacyjne i nie polegał bym na jego wskazaniach z dokładnością do 0,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z wlasnego doswiadczenia wierze , przy takiej jezdzie na niskich obrotach potrafi malo spalic ... Wracalem za Corsa mojego kolegi z Krakowa kiedys na odcinku 40km , spalanie 5.2 :naughty:

:gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj ja się pochwalę rekordowo niskim spalaniem.:)

Na trasie 77km, niestety zakorkowanej (prędkości 50-80km/h), z wyprzedzaniami do 110-120km/h, komputer wskazał 5,5l/100km :shocked:

Byłem w szoku, bo jeszcze nie widziałem liczby mniejszej od 6l/100km w tym samochodzie.

Dodam tylko że samochód to A4 3.0TDI fabrycznie 233KM, wczoraj zawirusowany przez Mirassa. :evil:

A nie wymieniałeś czasem wtrysków? Może po podmiance kompa trzeba by skalibrować. Nie wiem jak komp oblicza spalanie ale jak po czasie otwarcia wtrysku to wskazania raczej nie będą rzeczywiste.

Nie, wtryski nie były wymieniane. Na szczęście podają wzorcowo i nie trzeba nawet myśleć o wymianie.

Nie wiem jak w nowszych furkach ale w mojej komp raczej pokazuje wartości orjentacyjne i nie polegał bym na jego wskazaniach z dokładnością do 0,5l.

Jasne, że jest to wartość orientacyjna, ale równie dobrze, jak zaniżyć, mógł zawyżyć. :polew:

Nie przywiązuję się bardzo do tej wartości, ot ciekawostka.:)

Ale kiedy w baku robi się sucho, a do stacji paliw daleko, to trzeba jechać 70-80km/h.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie na lpg miasto kolo 16-18 na bynie 14-15 skrzynie mam automatyczna i jeszcze dynamicznie co do trasy ostanio trasa pl-uk srednia 130 spalanie 11 wiec nie jest tragicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...