Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

No to jest normalne spalanie dla 2.5TDI w Q... ktore np. nie pali znacznie wiecej od 1.9TDI Q [ktos wyzej podawal spalanie]. :)

Dzis np. rano jadac do pracy, normalne codzienne korki + spory ruch - 9,0l/100km :kox:

to ja mam 1,9 Q i krk srednio 11 korki a traska to ok 8 czasami zejde na 7,5 ale musze nie wyprzedzać :evil: wiec żeczywiscie mała róznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie spalanie 95 w trasie było 8litrów miasto 10L przy spokojnej jeździe a teraz spalanie :ON: wychodzi 7,5 miasto 6 trasa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak srednio na baku przejade od 500 - 550 km, tylko nie zwracam uwagi na to by jakos mega ostroznie jezdzic. Ostatnio bylem u mechanika i mi wyregulowal silnik, by mniej palil :razz:

Peter mamy takie same autko, u mnie przy ok.52 litrach zrobię od 550 nawet do 650 km w warunkach mieszanych (trasa - miasto) przy średnio dynamicznej jeździe :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś fotkę mapy lpg go 1,6 ? moja coś dużo mi pali a nie wiem jak ja ustawić zeby palila mniej... kupilem niedawno kabel więc się jeszcze uczę co i jak:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam autko a4 b6 131 km i tak co zaobserwowałem choć jest to nie zrozumiałe,może dla kogoś proste ale nie dla mnie otóż w Polsce tankuje na stacji Statoil do pełna i po uruchomieniu silnika komputer wskazuje mi na 950-970 km do przejechania,w trakcie jazdy idzie w góre i dochodzi do 1050 km i potem spada w prędkości zależnej od jazdy,pojechałem do Danii i tam po zatankowaniu do pełna komputer wskazuje od razu 1130 km do przejechania, czy coś jest z tym dieslem nie tak :mysli: czy może coś wiecej kilometrów przejade niż na polskim paliwie :>jeszcze nie sprawdziłem w trasie ale w styczniu jade do Polski i wtedy sprawdze ile km przejade na pełnym baku Duńskiego paliwa,na Polskim robie 1100 km,proszę o opinie znawców tematu ,bo ja jestem zwykłym zjadaczem chleba i sie zbytnio nie znam na motoryzacji a WY tak :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można napisać bardzo krótko: w PL paliwo jest :thumbdown: taka niestety prawda na zachodnim paliwie przejedziesz więcej i do tego szybciej (większa v-max mniejsze spalanie) poza tym nie wiem czy nawet silnik nie pracuje ciszej równiej. moje porównanie odnoszę do głównie do paliwa w DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne paliwo importowane z niemiec w pl to vp-racing, cała reszta jest z jednego miejsca, co lepsze odmniany sa wzbogacane przez konkretnego sprzedawce, typu verva, ultimate, vpower itd.

Cała reszta to tylko marketing :wink4:

a żeby nie odbiegać zbytnio od tematu, obecnie ~12

w zasadzie bez znaczenia czy całośc miasto czy trasa, bo w mieście jeżdze emerycko, na trasie jakby mniej :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam autko a4 b6 131 km i tak co zaobserwowałem choć jest to nie zrozumiałe,może dla kogoś proste ale nie dla mnie otóż w Polsce tankuje na stacji Statoil do pełna i po uruchomieniu silnika komputer wskazuje mi na 950-970 km do przejechania,w trakcie jazdy idzie w góre i dochodzi do 1050 km i potem spada w prędkości zależnej od jazdy,pojechałem do Danii i tam po zatankowaniu do pełna komputer wskazuje od razu 1130 km do przejechania, czy coś jest z tym dieslem nie tak :mysli: czy może coś wiecej kilometrów przejade niż na polskim paliwie :>jeszcze nie sprawdziłem w trasie ale w styczniu jade do Polski i wtedy sprawdze ile km przejade na pełnym baku Duńskiego paliwa,na Polskim robie 1100 km,proszę o opinie znawców tematu ,bo ja jestem zwykłym zjadaczem chleba i sie zbytnio nie znam na motoryzacji a WY tak :hi:

to wszystko co koledzy pisza o paliwach to prawda, aczkolwiek co do wskazan zasiegu na fisie to podaje on go na podstawie ostatnich bodajze 30km wiec jak zajechales na stacje ostroznie to pokaze wiecej niz jak bys na pelnym bucie dojechal do niej

a u mnie po zmianie opon z 205 na 235 spalanie wzroslo o 1,5-2,5l/100km :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spalanko wynosi 5 l w trasie a w mieście 7 l :ON: kapcie 205 wynik chyba nie jest najgorszy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio trasa z lekkim dodatkiem miasta 7,2l Ostatnie chwile na 235.

I dzisiejsze tankowanie właśnie obliczyłem 7,55l, podobne warunki, tylko nieco więcej miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam autko a4 b6 131 km i tak co zaobserwowałem choć jest to nie zrozumiałe,może dla kogoś proste ale nie dla mnie otóż w Polsce tankuje na stacji Statoil do pełna i po uruchomieniu silnika komputer wskazuje mi na 950-970 km do przejechania,w trakcie jazdy idzie w góre i dochodzi do 1050 km i potem spada w prędkości zależnej od jazdy,pojechałem do Danii i tam po zatankowaniu do pełna komputer wskazuje od razu 1130 km do przejechania, czy coś jest z tym dieslem nie tak :mysli: czy może coś wiecej kilometrów przejade niż na polskim paliwie :>jeszcze nie sprawdziłem w trasie ale w styczniu jade do Polski i wtedy sprawdze ile km przejade na pełnym baku Duńskiego paliwa,na Polskim robie 1100 km,proszę o opinie znawców tematu ,bo ja jestem zwykłym zjadaczem chleba i sie zbytnio nie znam na motoryzacji a WY tak :hi:

to wszystko co koledzy pisza o paliwach to prawda, aczkolwiek co do wskazan zasiegu na fisie to podaje on go na podstawie ostatnich bodajze 30km wiec jak zajechales na stacje ostroznie to pokaze wiecej niz jak bys na pelnym bucie dojechal do niej

a u mnie po zmianie opon z 205 na 235 spalanie wzroslo o 1,5-2,5l/100km :/

dystans podawany na stacji po zatankowaniu jest obliczany na podstawie stylu jazdy przed tankowaniem... w Danii pewnie tankowałeś na trasie, nie butowałeś a u nas tankujesz w mieście :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje A4 1.9TDI 90PS spala 5-6, cykl mieszany, średnio zatem 5,5 więc chyba nie jest źle :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...