Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że wynik jak najbardziej realny. Choć niewiarygodnie trudny do osiągnięcia.

Mojej kobiecie udało się osiągnąć średnie spalanie poniżej 5.5l/100 ale w specyficznych warunkach. stała prędkość 70kmh prosta równa droga żadnego wyprzedzania czy hamowania. Trasa rozpoczęta na rozgrzanym silniku. Długość trasy ok 50km. Silnik jak w opisie opony 235/40/18 masa samochodu 1950 (1800 w dowodzie +2 osoby, pełny bak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mi sie udalo wykrecic w 2.5TDI Q na 19" 5.8l/100km w momencie jak mialem zle dystanse i nie dalo sie jechac wiecej niz 80km/h. Dwupasmowka, 60km, stala predkosc raczej, czaaaasem przyspieszylem zeby kogos wyprzedzic, ale to byla mordega.

Poza tym - nigdy w trasie nie zszedlem ponizej 6,3l.

Wiec spalanie mmcv IMO jest do osiagniecia nawet w innym aucie... on nie ma Q, male kola, dluga trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa Wieluń-Siemianowice Śląskie-Wieluń z fisa 6,8

widzę, że po 1,9 teraz 2,5 latają z wiatrem, tylko patrzeć jak 3,0 założą kapelusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVJ quattro - gumy 225/40/18, wydech 2,5cala, układ dolotowy K&N i blow off : średnie spalanie w granicah 11-12l/100km

najniżej bylo 8,9l/100 w trasie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie spalanie w cyklu miejskim wychodzi ponad 10l na 100 km.

Troche mnie to dziwi, bo jest to moim zdaniem za duzo!

no i masz racje... chociaż stolyca robi swoje - styl jazdy pewnie też agresywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków=> Bologna ( Italy ) spalanie 9,8, jazda bardzo dynamiczna :evil:

Bologna => Kraków spalanie 8,6 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B7 BRD Q wciąga mi po mieście 10-10,5, a B6 AKE Q jak już pisałem tu wcześniej niezmiennie 11,5-12, całe zbiorniki po mieście, śmigane tak samo, po tych samych odcinkach itp :decayed: ... aaa B7 avant, B6 sedan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja średnia spalania w ciągu roku nie przekroczyła jeszcze 6l, miasto 60%, styl jazdy uważam za normalny, czyli ani zawalidroga ani wyprzedzacz wszystkiego co się rusza :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie w poniedziałek leciałem trasą A4 do Drezna średnia prędkość to 160km/h ok. 2800obrotów i spalanie na FISie skandalicznie wysokie 8,7L/100km, jechałem sam z kumplem bez bagażu, bo jeszcze tego samego dnia wracaliśmy. Dodam że mam nowe oponki Dunlop Sport Maxx TT 225/40/R18 i Sopa zrobił mi aktualizacje prog. skrzyni (multitronic) i silnika (najnowsze co wypuściło Audi). Wcześniej średnia wychodziła mi na 6,5L/100 przy mieszanej jeździe, a teraz mam problem zejść poniżej 7L przy spokojnej jeździe. Co jest nie tak ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie w poniedziałek leciałem trasą A4 do Drezna średnia prędkość to 160km/h ok. 2800obrotów i spalanie na FISie skandalicznie wysokie 8,7L/100km, jechałem sam z kumplem bez bagażu, bo jeszcze tego samego dnia wracaliśmy. Dodam że mam nowe oponki Dunlop Sport Maxx TT 225/40/R18 i Sopa zrobił mi aktualizacje prog. skrzyni (multitronic) i silnika (najnowsze co wypuściło Audi). Wcześniej średnia wychodziła mi na 6,5L/100 przy mieszanej jeździe, a teraz mam problem zejść poniżej 7L przy spokojnej jeździe. Co jest nie tak ?!

Soft.

...ale do tego zaloz nowy temat ;)

Ja dzis jechalem z Warszawy do Plonska dosc spokojnie... najpierw jednopasmowka, toczenie sie 70-80km/h, potem 2 pasy 120-130km/h. Wyszlo 6,8l :) ...gdzie przy normalnej jezdzie ciezko mi zejsc ponizej 8,5l :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie spalanie w cyklu miejskim wychodzi ponad 10l na 100 km.

Troche mnie to dziwi, bo jest to moim zdaniem za duzo!

no i masz racje... chociaż stolyca robi swoje - styl jazdy pewnie też agresywny

To co mam z tym fantem zrobic? Jak sprawdzic co moze byc nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrki za OT, ale zobaczcie komentarze, jeden stwierdził, że jechał na holu :):good:

Trasa 1000km + Miasto 150km = 1150km

Zatankowałem 59l, czyli średnia 5,13l/100km

Paliwo LukOil[br]Dopisany: 12 Październik 2009, 15:40_________________________________________________Aha jazda normalna czyli w granicach 100-120km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżąc z Belgii do Polski 3 osoby + bagaże zatankowany na full paliwo shella 50/50 V-power

na zbiorniku 1000-1100 km (średnio 150-170 km/h) Cykl miejski + - 8L-8,5L /100 km :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...