Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

...Czy przy tych dannych co podałem to można to obliczyć i jak sądzicie-dużo pali?...

:shocked: 57l / 407km *100 = 14l / 100km :wink4: chyba może tyle palić 1.8T w stolicy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Piechol-dziękuje za wyjaśnienie rozwiązania matematycznego :) ale i tak wydaje mi się że cosik za dużo spala :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem 200km na 22 litrach. Prawie cały czas trasa, jakieś 95%, bez gwałtownych przyśpieszeń. Prędkość do 120 km/h. Silnik 1.6 czy one naprawde tak dużo palą??? :shocked:

Za duzo cos. Mi pali 11 po miescie przy standardowej jezdzie (ani emerycka ani but w podlodze).

Na trasie 110-130 ok. 7l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie-zapaliła mi się rezerwa więc zatankowałem na full.Weszło 57 litrów.Dziś mi się zapaliła rezerwa a przejechałem 407 km.Dodam,że jazda po mieście i zmiana biegów 2,5-3000obr/min i jak nie ma potrzeby to nie piłuję więc raczej spokojna jazda.Wszyscy mi mówią że trochę za dużo mi coś pali a wszystkie podzespoły wymienione.Nie mam Fis-u więc nie wiem ile mi średnio pali.Czy przy tych dannych co podałem to można to obliczyć i jak sądzicie-dużo pali?Czekam na jakieś rady i pozdrawiam.

zeby byc dokladnym musisz teraz zalac do full i zobaczyc ile masz kilometrow zrobione na tym. rezerwa raz zaplaa sie wczesniej raz pozniej wiec sie tym nie sugeruj... wtedy liczysz tak jak kolega pisal litry zatankowane do pelna podziel przez liczbe kilometrow od ostatniego tankowania i razy 100 zeby wynik wyszedl w l/100km..

no i wazne ile z tych kilmetrow zostalo zrobione w korkach bo to niestety najwiecej dodaje do sredniej - przepal paliwa ktory wogole nie dodaje kilometrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby byc dokladnym musisz teraz zalac do full i zobaczyc ile masz kilometrow zrobione na tym. rezerwa raz zaplaa sie wczesniej raz pozniej wiec sie tym nie sugeruj... wtedy liczysz tak jak kolega pisal litry zatankowane do pelna podziel przez liczbe kilometrow od ostatniego tankowania i razy 100 zeby wynik wyszedl w l/100km..

no i wazne ile z tych kilmetrow zostalo zrobione w korkach bo to niestety najwiecej dodaje do sredniej - przepal paliwa ktory wogole nie dodaje kilometrow.

Dzięki za wyjaśnienia.No cóż przyjemnność z jazdy kosztuje :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kraków - rabac [chorwacja] - 1060km - 130-160 - 9.04

rabac - kraków - - 150-170 - 9.65

w jedna stronę w strugach deszczu, auto doładowane klasycznie jak to na wakacje

oczywiście przez teren zabudowany nie szedłem takim ogniem :wink4:

akurat tak się złozyło że tankowałem na shellu, oprócz HR tam jakąś ichniejszą super98.

[br]Dopisany: 19 Wrzesień 2009, 20:56_________________________________________________no i dla odmiany,

miasto + kraków -kielce + tor kielce + powrót - 12.85

miasto jak to miasto, trasa generalnie wesoło bo zaspałem na szkolenie, tor wybitnie wesoło, dostałem baty od sti i evo na małej pętli, reszta połknięta :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków - Slancev Brieg (Nessebar) - 1700 km trasa , 4 osoby bagaze + zapas

Spalanie :

1.Krakow - Serbia (Nis, ok 1000km) : Kraków - Wegry predkosc ok. 70-80km/h (ulewa, fatalne drogi na Slowacji) + Wegry-Serbia predkosc ok. 130-150 w porywach 200- 220. - spalanie 5.6l/100km - sam bylem w szoku

2. Serbia - Slancev Brieg - troche autostrady reszta drogi zblizone do Naszej 7ki (70%) , predkosc 140-160(autoban) 90-110 reszta - 6.3 l/100km

Spowrotem wyniki : 6.2 i 5.7 .

p.s. moj znajomy ktory jechal omega C kombi 2.5tds mial wyniki ok. 1.5l/100km gorsze - wiadomo starsza konstrukcja motoru + ciezar ok 130kg wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem świerzym posiadaczem A4 2,5 TDi 163 KM 2003r. ( skrzynia multitronic)

Wczoraj byłem podłączyć auto pod Vag i nie wykazało żadnych błędów, sprawdzane zostało także wydajnosc turbiny, wtryski i kompresia

Wszystko w normie

Martwi mnie tylko jeden fakt, spalanie w cyklu miejskim to ok 10 do 11 l na 100 km przy spokojnej jezdzie....

Niewiem ale czy to troche nie za dużo jak na Multi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków - Slancev Brieg (Nessebar) - 1700 km trasa , 4 osoby bagaze + zapas

Spalanie :

1.Krakow - Serbia (Nis, ok 1000km) : Kraków - Wegry predkosc ok. 70-80km/h (ulewa, fatalne drogi na Slowacji) + Wegry -Serbia predkosc ok. 130-150 w porywach 200- 220 . - spalanie 5.6l/100km - sam bylem w szoku

2. Serbia - Slancev Brieg - troche autostrady reszta drogi zblizone do Naszej 7ki (70%) , predkosc 140-160(autoban) 90-110 reszta - 6.3 l/100km

Spowrotem wyniki : 6.2 i 5.7 .

p.s. moj znajomy ktory jechal omega C kombi 2.5tds mial wyniki ok. 1.5l/100km gorsze - wiadomo starsza konstrukcja motoru + ciezar ok 130kg wiecej.

Powiedz mi jak ty to wyliczyles bo ponizej 7l to ja jeszcze nie zeszlem a jednostki mamy te same. Jezdze sam bez bagazu.

Jakie masz kola 165/55 15" ?

5,6l przy 130-130 4 osoby + bagaz?? Sorry ale to juz graniczy z cudem albo zapomniales jedno tankowanie doliczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz kola 165/55 15" ?

Chyba sie pomyliles :blink: 195/65/15 to tak :) Ale wynik 5.6L to naprawde super jak na taki motor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serbia predkosc ok. 130-150 w porywach 200- 220 . - spalanie 5.6l/100km
- to jest najlepsze :gwizdanie:

To ja powinieniem mieć spalanie poniżej 2 litrów chyba :naughty:

Witam

Jestem świerzym posiadaczem A4 2,5 TDi 163 KM 2003r. ( skrzynia multitronic)

Wczoraj byłem podłączyć auto pod Vag i nie wykazało żadnych błędów, sprawdzane zostało także wydajnosc turbiny, wtryski i kompresia

Wszystko w normie

Martwi mnie tylko jeden fakt, spalanie w cyklu miejskim to ok 10 do 11 l na 100 km przy spokojnej jezdzie....

Niewiem ale czy to troche nie za dużo jak na Multi?

Także jak widzisz kolego spalanie bywa różne a u niektórych nawet dziwne :wink4:

Wydaje mi się że u Ciebie raczej w normie przy automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że u Ciebie raczej w normie przy automacie.

akurat tu sie mylisz bo multitronic powiniene palic tyle co manual albo nawet mniej.

na moje oko zalezy jakei to "miasto" jak jazda spokojna to troche duzo. jak pol dnia stoisz w korkach to zupelnie w normie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak ty to wyliczyles bo ponizej 7l to ja jeszcze nie zeszlem a jednostki mamy te same. Jezdze sam bez bagazu.

Jakie masz kola 165/55 15" ?

5,6l przy 130-130 4 osoby + bagaz?? Sorry ale to juz graniczy z cudem albo zapomniales jedno tankowanie doliczyc.

Auto jest po programie + nowki wtyski , wiec nie mamy takich samych .

kola 16'' 205/55 + opony Michelin Energy Saver (zmniejszone opory toczenia) .

Jak juz pisalem droga przez Polske , Slowacje, Wegry(czesc) to bylo plynne 70-90km/h(mometami szybciej wiadomo 110-120) bez zadnych wyprzedzan bo nawet nie bylo gdzie, bez fajerwerkow spokojna trasa ok 400km tak przejechalem. Potem od Budapestu wiecej autobanow ale spokojnie (130-140) Wegry i Serbia (tu tez koment do NYNY ktory czyta pol zdania i sie do niego odnosi :wallbash: :wallbash: ) - dalej na tym samym baku , tankowalem przy 860 km(powod w Oplu susza) czy jakos tak. Weszlo 48 l pod korek z dolewka.

Jazda spokojna + pare ostrych przebiezek(pare razy na autobanie 180, 200 , 220 ), nie dalo sie inaczej jechac bo Omega zostawala tak w tyle ze potem trzeba bylo czekac.

Zeby bylo jasne ja tu sobie spalanie nie wyssalem z palca(jak co poniektorzy :wink4: sobie twierdza) - odczyty sa nie z fisu ale z faktycznego tankowania, liczyc umiem, a Fis mnie przeklamuje na 0.5 czasem 0.7l /100km (zawyza) .

Podane predkosci pochodza z licznika.

p.s. czy az tak maja do spalani podczas plynnej jazdy 4 osoby i bagaze (250kg wiecej) ? - :gwizdanie: :gwizdanie:

Acha czas przejazdu calej trasy Krakow - Nessebar(Slancev Brieg) 22h .

p.s.2. :wink4: - mojemu kumplowi Omega (1700kg) z zaloga i motorem starej konstrukcji spalila na tej trasie 7.2 l (jak moj palil 5.6-5.7) . :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. czy az tak maja do spalani podczas plynnej jazdy 4 osoby i bagaze (250kg wiecej) ? -

Nie wiem z kim jechales ale zakladam 2+2 czyli 2 panny + 2 panow + bagaze na 4 osoby = 2x60 + 2x80 + 4x15 = 350kg

To znacznie sie ma do spalania.

Ok. przy tym ogumieniu i z programemnie nie mam sie co porownywac ale wynik jest naprawde zadziwiajacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja niunią ostatnio na pełynym zbiorniku pod korek zrobłem 1120 km i na fisie pokazywało mi że zrobie jeszcze 40 km ale zatankowałem bo nie jeźdze na rezerwie.Nie wiem dokładnie ile wlałem litrów dlatego że miałem mniejszą połowę zbiornika i dotankowałem 55 litrów przypuszczam że było tam jakieś 75 litrów paliwa. Jazda mieszana żadna długa trasa dystanse zazwyczaj max 90 km z prędkościa 100 - do 140. Na obwodnicy nawet i 200 km/h

więc uważam że nie jest źle jak na 2.5 litrowy silnik.Mój ojciec ma polo 1.4 tdi i u niego na pełnym zbiorniku zrobiłem 1100 km jazda max do 120 km/h ale tam pełny zbiornik to 55 litrów he he z tym ze nie ma co porównywać jazdy polo paździochem do jazdy audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. czy az tak maja do spalani podczas plynnej jazdy 4 osoby i bagaze (250kg wiecej) ? -

Nie wiem z kim jechales ale zakladam 2+2 czyli 2 panny + 2 panow + bagaze na 4 osoby = 2x60 + 2x80 + 4x15 = 350kg

To znacznie sie ma do spalania.

Ok. przy tym ogumieniu i z programemnie nie mam sie co porownywac ale wynik jest naprawde zadziwiajacy.

no tak ale tu masz 3 osoby bo kierowca jezdzi zawsze :naughty: . niech bedzie 280kg max wtym przypadku!.

znacznie to by sie mialo jakbys szalal a nie jechal utrzymujac predkosc - az takiej roznicy wtedy nie ma. -bez jaj

wynik nie jest zmyslony, tak wyszlo . Wydaje mi sie ze duzy wplyw na to mogly miec nowe wtryskiwacze (moje poprzednie laly - otwieraly sie, jak chcialy) i program ktory przy spokojnej jezdzie moze powodowac mniejsze spalanie. - pomijajac kola oraz opony . moze to zabrzmiec dziwnie ale wg. testow Michelin (i nie tylko) Energy Saver potrafia zaoszczedzic od 0.3 -0.5 L/100km :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie ile wlałem litrów dlatego że miałem mniejszą połowę zbiornika

:tongue4::naughty:

mmcvprzyznam, że ja nie widzę jakiegos ewenementu w tym wyniku, przez większość trasy jechałeś jak na pogrzeb :tongue4: więc kilka wyskoków nie spowoduje drastycznego wzrostu spalania, ponadto nie widzę powodu dlaczego miałbyś pisać tu bajki, spalił ile spalił i już :wink4:

jakbyś odwrócił proporcje prędkośći i większość szedł 200+ to bym nie uwierzył :>

nawet mój przy takiej jeździe bez problemu spalił by 7-8.

to że ktoś ma identyczny silnik i nie udało mu się uzuskać takiego spalania to nie znaczy że się nie da :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...