Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnia trasa Gdańsk-Kielce 490km 3 osoby (zatankowany po korek), troszkę bagaży, pierwsze 100km(autostrada płatna) tempomat-180km/h małymi chwilami 200km/h, potem spokojnie max 120km/h, wyszło 7,6L po tankowaniu również po korek.

Trasa z powrotem Kielce-Gdańsk 5 osób dużo bagaży, jazda bardzo spokojna max 90km/h czasami 120km/h, ostatnie 100km (autostrada płatna) tempomat-150km/h po dolaniu paliwka wyszło 7,2L.

Myślę że to dobry wynik dodam jeszcze że po drodze było sporo remontów dróg i objazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ostatnie 1500km na 19" średnia 10,1 85% miasto. Jak by ktoś pytał to nie stosuję się do zasad eco-drivingu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczony jestem tym do czego udało mi się zmusić moją A4 :)

Zatankowałem 69 litrów BP Ultimate. W momencie tankowania paliwa było teoretycznie na 130 km (liczę że jakieś 7).

Następne tankowanie po przejechaniu 1450 km (do przejechania 90 km). Daje to średnie spalanie na poziomie 4,9 l/ 100).

Charakterystyka jazdy była taka:

85% poza miastem (nie piszę, że trasa bo połowę tego zrobiłem na krótkich odcinkach do 10 km)

15% miasto (Toruń i Bydgoszcz)

Klimatyzacja 75% w trybie Econ

Zobaczymy jak będzie dalej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczony jestem tym do czego udało mi się zmusić moją A4 :)

Zatankowałem 69 litrów BP Ultimate. W momencie tankowania paliwa było teoretycznie na 130 km (liczę że jakieś 7).

to co ty kolego masz zbiornik paliwa o pojemności 76 litrów? :shocked: coś tu się bardzo nie zgadza :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczony jestem tym do czego udało mi się zmusić moją A4 :)

Zatankowałem 69 litrów BP Ultimate. W momencie tankowania paliwa było teoretycznie na 130 km (liczę że jakieś 7).

to co ty kolego masz zbiornik paliwa o pojemności 76 litrów? :shocked: coś tu się bardzo nie zgadza :gwizdanie:

Dokładnie coś te wyliczenia nieprawidłowe, swoją droga chyba Ciebie maluchy wyprzedzały bo mi przy normalnej jeździe do takiego poziomu spalania nie sposób zejść ani w AFN ani w AVF, tym bardziej przy takich odcinakach jak opisujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nieprawidłowe? :)

69 litrów + 7 litrów = 76 litrów / 1540 kilometrów = 0.0493506 l/k x 100 = 4.935 litrów na 100 kilometrów

Jeździłem oczywiście spokojnie... prędkość 90-100 km/h... sporadycznie około 120 km/h

Co do upałów to nie było ich jeszcze w maju a ostatnie dni no to już jest własnie te 25% na klimie

Pojemność sbiornika jest dla mnie zagadką... albo dystrybutor na BP w Bydgoszczy kłamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ma pojemność 62 litrów ;)

Ale wtedy by wyszło że spalił 4.02 na sto :P

Jak by to była prawda to śmiało możesz startować w zawodach w eco driving i masz pierwsze miejsce w kieszeni :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pitolcie, bo spokojnie da sie zrobic w 1.9TDI [tymbardziej 100konnym] takie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje jak się zapali rezerwa i wchodzi ok 58 litrów i na tym zrobię od 800 do 1000km. Przeważnie robie krótkie odcinki, a jak robie dłuższą trasę to przeważnie kilka miast po drodze jest i do 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pitolcie, bo spokojnie da sie zrobic w 1.9TDI [tymbardziej 100konnym] takie spalanie.

ja wierze ze sie da ale jednorazowo - np trasa spokojnie ,a nie odcinki po 10km !!, w to mi bardzo ciezko uwierzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nieprawidłowe? :)

Pojemność sbiornika jest dla mnie zagadką... albo dystrybutor na BP w Bydgoszczy kłamie :)

według instrukcji twoje auto ma zbiornik paliwa o pojemności około 70 litrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moim zamiarem nie jest ściemnianie :)

Na pewno zatankowałem 69 litrów mając w baku paliwa na około 130 km.

Głównie samochodem robię odcinki 10 km (tyle mam do pracy, do dziewczyny i do znajomych).

Tak jak pisałem ze względu na dotychczasowy brak upałów w maju głównie jeździłem bez klimy. Teraz mam już ustawione na auto i zobaczymy co wyjdzie.

W ciągu miesiąca testowego kilka razy zrobiłem trasę po 50 km w jedną stronę (maks 5 razy w dwie strony).

Jadąc te 4 razy do większego miasta automatycznie troszkę jeździłem po mieście.

Tak więc z tych 1540 km na trasie zrobiłem maks 500-550 km, trochę po mieście a reszta tak jak wspomniałem po 10 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż pozostaje nam chyba pogratulować większego zbiornika paliwa i niskiego spalania bo dalsze dociekanie nie ma sensu ;) ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nieprawidłowe? :)

Pojemność sbiornika jest dla mnie zagadką... albo dystrybutor na BP w Bydgoszczy kłamie :)

według instrukcji twoje auto ma zbiornik paliwa o pojemności około 70 litrów.

tzn . jak "około"?? kazdy pisze co innego, zaraz ktoś palnie ze około 100 a drugi mu przytaknie, jest chyba jakaś określona pojemność zbiornika a nie około :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nieprawidłowe? :)

Pojemność sbiornika jest dla mnie zagadką... albo dystrybutor na BP w Bydgoszczy kłamie :)

według instrukcji twoje auto ma zbiornik paliwa o pojemności około 70 litrów.

tzn . jak "około"?? kazdy pisze co innego, zaraz ktoś palnie ze około 100 a drugi mu przytaknie, jest chyba jakaś określona pojemność zbiornika a nie około :thumbdown:

masz oryginalną instrukcję do audi?! Tam w pojemności zbiornika pisze,że około 70 litrów,albo w innym typie około 66,najpierw sprawdz a pózniej marudz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że forum to nie miejsce na "kłótnie" :)

cieszmy się swoimi samochodami i dzielmy się tym z innymi :good:

pojemność zbiornika jest wg producenta określona na 70 litrów... z tym że ja lałem po sam korek dlatego też wg moich obliczeń zmieściło się 76 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...