Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

jak bym nie jeździł to w lato spalanie ok 10/100 70%trasa 30% miasto. Najmniej średnio spaliła ~6L stała prędkość 70kmh odcinek 60km żadnych świateł wyprzedzania czy hamowania. W mieście duży ruch 11-13L przy korkach ok 15. Opony 235/35/19 klima zawsze on, skrzynia tip. ps. mam bardzo ciężką nogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To nie wiem jaką ja mam ciężką nogę :naughty: bo mnie mniej niż 10 l nigdy nie spalił - średnio 15 l - manualna skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem jaką ja mam ciężką nogę :naughty: bo mnie mniej niż 10 l nigdy nie spalił - średnio 15 l - manualna skrzynia

prawdopodobnie lżejszą, bo masz pb a KENOiX tdi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVG 186 kucando, na 20 litrach Vervy robię średnio 250 w mieście, w trasie Praga-Wrocław przy prędkościach 130-140 wyszło 5,5. Auto z kompletem i załadowanym kufrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy nie oszczędzając auta w mieście przy klimie on napędzie quattro i tipie 11-13 litrów na 100.

Na trasie przy 120 (warszawa piotrkow) 8-9 literków .

Moje pytanie czy to normalne spalanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy nie oszczędzając auta w mieście przy klimie on napędzie quattro i tipie 11-13 litrów na 100.

Na trasie przy 120 (warszawa piotrkow) 8-9 literków .

Moje pytanie czy to normalne spalanie ?

W dieslu norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy nie oszczędzając auta w mieście przy klimie on napędzie quattro i tipie 11-13 litrów na 100.

Na trasie przy 120 (warszawa piotrkow) 8-9 literków .

Moje pytanie czy to normalne spalanie ?

moja doładowana benzyna bierze mniej :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy nie oszczędzając auta w mieście przy klimie on napędzie quattro i tipie 11-13 litrów na 100.

Na trasie przy 120 (warszawa piotrkow) 8-9 literków .

Moje pytanie czy to normalne spalanie ?

Ja mam 1,9 i moja pali po mieście w granicach 9 litrów,na trasie schodzę do 6,5-7 litrów przy jeździe do 130km/h

moja doładowana benzyna bierze mniej :tongue4:

Jak głaszczesz pedał gazu to może tak być :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy nie oszczędzając auta w mieście przy klimie on napędzie quattro i tipie 11-13 litrów na 100.

Na trasie przy 120 (warszawa piotrkow) 8-9 literków .

Moje pytanie czy to normalne spalanie ?

Ja mam 1,9 i moja pali po mieście w granicach 9 litrów,na trasie schodzę do 6,5-7 litrów przy jeździe do 130km/h

moja doładowana benzyna bierze mniej :tongue4:

Jak głaszczesz pedał gazu to może tak być :polew:

płynność się liczy, po pierwszym szkoleniu na torze byś się tego dowiedział :naughty:

ponadto odnosze się do wskazań prędkości poprzednika :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnio 6,5 litra na setkę.

1.9 TDI 160kM + 235x45x17. Jazda w okolicach 2000 obr, odcinki 22 km, cykl mieszany, w każdej trasie przynajmniej raz but do 4200 obr na trójce, średnia prędkość 60 km/godz. Jest po drodze trochę dziur, więc jeżdżę powoli bo mam z przodu -50 i z tyłu -45 (1BV).

Na 50 litrach około 800-850 km. Jak jeżdżę w okolicach 1700-1800 obr to spalanie na poziomie 5-5,7 litra. Raz udało się zejść do 4,7, ale żona mnie wtedy zjechała :gwizdanie: że jeżdżę jak dziadek i było :bicz3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 awx seria opony 235/17 w trasie przy dynamicznej jezdzie zaladowany 5.5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czestochowa- władysławowo 1000 km na jednym baku (67 litrów pod korek)

z fisa wyszło 6.9l.

Predkosci 140 -180 a i 200 pekło...

ogolnie dynamiczna jazda

4 osoby + bagaze i 225/40/18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjezdzony bak - 270km po miescie (krotkie odcinki po 7km w godzinach szczytu), 70km w trasie (dosc szybko), wyszlo 15,8l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjezdzony bak - 270km po miescie (krotkie odcinki po 7km w godzinach szczytu), 70km w trasie (dosc szybko), wyszlo 15,8l/100km.

fajne CI to pali :decayed: ... , choc wsumie jak stales w korkach to i 3.0TDI by lyknelo z 12-13l spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa 250km - 9.9 / 100km autostrada 160-200 + 150km drogi lokalne czyli jazda polska-szarpana /

co ciekawe w obecnym okresie top luz wakacyjny w miescie spalanie mam 9.5 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miasto, korki, wlaczona non stop klima

opony 245/45/17

180 KM, 1.8T

nauczylem sie jezdzic eko

(nie mam fis-a, wiec podaje odczyt z licznika i info z tankowania)

9,5 l na 126 km

sorry, ale zawsze bylem cienki z matmy, wiec nie wiem jak policzyc ile wyszlo "na setke" :wink4:

po zastanowieniu :wink4: - wychodzi mi niecale 8 l/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjezdzony bak - 270km po miescie (krotkie odcinki po 7km w godzinach szczytu), 70km w trasie (dosc szybko), wyszlo 15,8l/100km.

fajne CI to pali :decayed: ... , choc wsumie jak stales w korkach to i 3.0TDI by lyknelo z 12-13l spokojnie

no pali troche, w zime nawet 1l wiecej, korkow raczej nie mam teraz (jest luzniej w wakacje), poprostu krotkie odcinki robia takie spalanie... jak dojezdzalem 20km do pracy, to schodzilem do 13,5l bez problemow.

pocieszam sie tym, ze pali duzo, ale poza tym jest dosc tanie w eksploatacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tutaj, że z niektórych sa nieźli bajkopisarze ;)

Krzy0 - 5,5 l przy takim samym silniku jak u mnie w trasie z pełnym załadunkiem, na 17 calowych kołach i niby dynamicznie? Okeeeeej ;) Chyba, że dynamicznie to dla Ciebie 80-90 km/h ;)

wustyle - 180 konna benzyna, z klimą, w korkach i niecałe 8l/100? heh dobre :kox: Chyba, że miasto i te korki to wioska z jedną główna ulicą i jednymi światłami :D Poza tym mierzenie spalania po 120 km przejechanych mija sie z celem. Albo wskazania kompa (którego nie posiadasz jak mówisz, albo tankowanie pod korek 2 razy. Bo na oko to wiesz ;)

Ale żeby nie było OT:

1.9 TDI 130KM

Trasa - 5.8-5.9l - przejechane jednym ciągiem około 250 km, trasa bez zbytnich przestojów, w miarę równa jazda ok 130-140 poza miastem, przy wyprzedzaniu do dechy i prędkości około 160-180.

Mieszany - 7,4l - "kiepska" jazda, duży ruch, ok 30 min. korek w Poznaniu. Niby większość trasy poza miastem, ale co to była za jazda.

Miasto - 8-9l bez zbytnich korków, w ciągu dnia, w miarę płynna jazda, odległości po 5-7 km.

Miasto - 10-11l - DUŻE miasto, samo centrum, korki, jazda 10km/h, częste hamowanie i ruszanie

Także jak ktoś pisze ze mu pali w mieście 7l to mnie smiech ogarnia :) A ostatnio jeden koles usilnie starał mi sie wciskać kit, że jego Picasso TDI w automacie pali 5.6 w mieście :D LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tutaj, że z niektórych sa nieźli bajkopisarze ;)

Krzy0 - 5,5 l przy takim samym silniku jak u mnie w trasie z pełnym załadunkiem, na 17 calowych kołach i niby dynamicznie? Okeeeeej ;) Chyba, że dynamicznie to dla Ciebie 80-90 km/h ;)

wustyle - 180 konna benzyna, z klimą, w korkach i niecałe 8l/100? heh dobre :kox: Chyba, że miasto i te korki to wioska z jedną główna ulicą i jednymi światłami :D Poza tym mierzenie spalania po 120 km przejechanych mija sie z celem. Albo wskazania kompa (którego nie posiadasz jak mówisz, albo tankowanie pod korek 2 razy. Bo na oko to wiesz ;)

Ale żeby nie było OT:

1.9 TDI 130KM

Trasa - 5.8-5.9l - przejechane jednym ciągiem około 250 km, trasa bez zbytnich przestojów, w miarę równa jazda ok 130-140 poza miastem, przy wyprzedzaniu do dechy i prędkości około 160-180.

Mieszany - 7,4l - "kiepska" jazda, duży ruch, ok 30 min. korek w Poznaniu. Niby większość trasy poza miastem, ale co to była za jazda.

Miasto - 8-9l bez zbytnich korków, w ciągu dnia, w miarę płynna jazda, odległości po 5-7 km.

Miasto - 10-11l - DUŻE miasto, samo centrum, korki, jazda 10km/h, częste hamowanie i ruszanie

Także jak ktoś pisze ze mu pali w mieście 7l to mnie smiech ogarnia :) A ostatnio jeden koles usilnie starał mi sie wciskać kit, że jego Picasso TDI w automacie pali 5.6 w mieście :D LOL

zapraszam, mozesz ze mna pojezdzic

pelne stosowanie sie do ekojazdy daje wlasnie takie wyniki

po co mialbym klamac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...