Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moje aktualne spalanie 557 km na 53 litrach co daje 9,52l/100 km Większość jazda po mieście :mysli: czy to czasem nie za dużo ?

Jak krótkie odcinki spore korki itp... a do tego widzę quattro to raczej w normie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No odcinki krótkie i korki też się czasem zdarzały.A do tego dochodzi dość ciężka noga jeszcze :gwizdanie:

Ale tak szczerze to liczyłem na nieco niższy wynik.Czytałem trochę forum i widzę że paliwo też ma dużo do rzeczy.Spróbuję zatankować na innej stacji,może się coś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj tankowalem, 707 km zrobilem na 43,6 L , spalanie wychodzi 6,1L :decayed: Jazda mieszana, dynamiczna, nie emerycka :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja tez sie pochwale :>

AGB po sofcie koło 18"

miasto bez deptania 18-20l

trasa prędkość 150-180km/h - 15-16l

trasa predkość 80-100km/h - 10-11l

przy butowaniu po mieście nawet nie próbuje policzyć ale dduuużżo :kox:

więc pod tym względem całujcie te swoje tdi po kółkach za takie spalania :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miasto bez deptania - ale jakie odcinki? mi pali 16-17 przy odcinkach 7-8km (tyle mam do pracy), a mam serie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miasto bez deptania - ale jakie odcinki? mi pali 16-17 przy odcinkach 7-8km (tyle mam do pracy), a mam serie.

hhmm podobne odcinki tylko że sporo ruszania i hamowania itp czyli że spalanie masz podobne bo juz sie obawiałem żetrochę za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 100km i dynamiczna jazda?? :mysli: :mysli:

no raczej wiecej niz 10l to chyba w tym motorze to nie wyjdzie[br]Dopisany: 13 Czerwiec 2011, 23:08_________________________________________________13062011182.jpg

Uploaded with ImageShack.us

to moje najmniejsze średnie spalanie na odcinku 300km jakie udało mi się uzyskać przy bAAArrdzzoo spokojnej jeździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze pół baku jest większe niż drugie :gwizdanie:

:confused4:[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2011, 08:15_________________________________________________właśnie zatankowałem znów do pełna i mi wyszło tak: 430 km i 35 l to daje wynik 8,14l / 100 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jeździe mieszanej wydaje mi się że trochę za dużo ale to zależy od instalacji. Moja A4 1.8T 180km pali mi ok.10,5/100km w cyklu mieszanym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cykl mieszany 5,5-6 l :evil: silnik AHH, dynamicznie ale bez pałowania

za chwile wpadnie program i 216 wiec wtedy powiem jakie rezultaty :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie tankowanie tym razem na Statoil Supra Diesel bezsiarkowy zalałem pod korek i weszło 52,59l zrobiłem na tym 586 km więc spalił jakieś 8,97l / 100 km Fis pokazał średnie spalanie na poziomie 8,4.Trasy głównie po mieście i raz krótki odcinek autostrady gdzie pedał gazu poszedł w podłogę do oporu.

Jedno co mnie zastanawia to to,że w momencie pierwszego sygnału rezerwy paliwa Fis pokazał że mogę zrobić 110 km jeszcze.Pojeździłem aż zostało 30 km i wjazd na stację.Trochę się zdziwiłem przy dystrybutorze bo myślałem że więcej wejdzie skoro bak ma 60l jak ktoś wyżej napisał :mysli: wychodziło by na to że w momencie tankowania miałem jeszcze ponad 7l w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 chyba przy 55L paliwa zapala się rezerwa i zostaje 7L czyli bak ma 62L dobrze myślę?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 chyba przy 55L paliwa zapala się rezerwa i zostaje 7L czyli bak ma 62L dobrze myślę?:)

tak, ja mam 62L bak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...