Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Warszawa - Austria. Bak 1250km średnie spalanie 5,7l/100km... prędkości ok 110.

Warszawa - Siedlce prędkość 90-100km/h spalanie 5,4 l/100km przy delikatnej jeździe

jazda po Warszawie i okolicach - najlepszy wynik z całego baku to 7,9

a przy normalnej jeździe - trasa około 6,3 trasa normalna jazda bez szaleństw, miasto około 8,5... przy szybkiej jeździe na krótkich dystansach wciągnął mi najwięcej 10,5 l/100km (srednia z całego baku)

wygląda na to że 2.0Tq pali na trasie ~1.5 l więcej przy w/w prędkościach i ~3 l więcej w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to uważam że bardzo łądny wynik 7-7,5 l/100km przy 2.0TFSi

takie spalanie miałem w AVF :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJM na 17" pali mi ok 7,2l przy mieszanej jezdzie (z nastawieniem na miasto, a jesli trasa to powyzej 140km/h). na zimowkach 15" bylo 1l mniej. na baku wiecej niz 970km nie zrobilem:/ a jak wy robicie spalanie ponizej 5litrow to ja nie wiem.... cos z moja noga nie tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFN 15'' krótkie odcinki (praca 3,3 km) a jak gdzieś dalej to zawsze but

7,7 latem

9,2 zimą na oponie z niezłym bieżnikiem

6,5 trasa 1000 km trochę górek, 5 osób, pełen bagażnik, prędkości 100-170 km/h

_________________________________________________

AWX SuperB 16'' jazda mieszana, trasa do pracy 12 km

7,8 pokazuje fis jak wsiadam po mamuśce

8,4+ jak ja trochę pojeżdżę :decayed:

Ogólnie nawet na trasie SuperB nie zszedłem nigdy poniżej 7 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje Audi mam dopiero od tygodnia i jest to mój pierwszy diesel (wcześniej tylko samochody benzynowe). Zrobiłem podczas świąt trsę Tomaszów-Kraków-Tomaszów plus jakieś 70km po mieście, ale bez korków. W sumie wyszło 600km. Komputer pokazał średnie spalanie 6,0. Po zatankowaniu okazało się że spalił 6,7l. Czy to normalne, że komputer w Audi przekłamuje, czy tylko u mnie jest odchył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7-7,5 l ci palił 1.9 130 KM?? toć to przecież ogrom!!

Bo ja wiem czy taki ogrom, mi po mieście nigdy mniej nie zszedł niż 7, samo miasto na niedogrzanym silniku bo króciutkie trasy po kilka km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje Audi mam dopiero od tygodnia i jest to mój pierwszy diesel (wcześniej tylko samochody benzynowe). Zrobiłem podczas świąt trsę Tomaszów-Kraków-Tomaszów plus jakieś 70km po mieście, ale bez korków. W sumie wyszło 600km. Komputer pokazał średnie spalanie 6,0. Po zatankowaniu okazało się że spalił 6,7l. Czy to normalne, że komputer w Audi przekłamuje, czy tylko u mnie jest odchył?

Nie zawsze komputer dobrze pokazuje spalanie. Jednym przekłamuje innym pokazuje dobrze nie ma reguły. W B6 chyba idzie jakoś wyregulować kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po programie calkowite srednie z trasy i miasta po miesiao 10 litrów na 100km

wskazania na fisie jazda trasa w zakresie 80-100 od 7do 7.7

jazda miasto 11-14 i to roznie z noga

a jazda dosc ostro 16litrów miasto , 10 litrów trasa

oczywiscie skrzynie multi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T Quattro, obecnie 200KM, profil 235/45/17, wczoraj zabawiłem się w ekodriving :polew: Białystok-Warszawa, średnie udało mi się po raz pierwszy ogarnąć na poziomie 7,3L i z dumą powiem że to mój rekord, ALE taki zje...y to dawno z trasy nie wróciłem:), masakra nie jazda, wiec olać oszczędność 2L nie majątek, a wrażenia z jazdy bezcenne.

Generalnie w trasie średnie 9/9.5L pomykacjąc żwawo.

Miasto hm.., poniżej 10 to mi się chyba nigdy nie udało, średnio 10/13L.

Sporo zaokrąglałem, ale wiadomo że konkretnie ciężko określić bo czynników na to wpływających jest masa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnikiem 1.9 kiedyś średni 6.1 na 16tkach teraz 7.2 średnia na 18tkach 245

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVF Quattro, Potenza 235/45/17, program u Witka 170KM/386Nm

miasto 8-8,5 l/100, żeby zejść poniżej 8 muszę jechać jak emeryt

trasa normalna tak do 140km/h - 6,5-7l/100

autostrada ok. 7,5 l/100

na FIS 2 niekasowane przez 6 tkm średnie 7,8 l/100, dodam że na zimówkach 205/55/16 wychodziło jakieś 0,5 litra mniej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek ... 320D po programie (197/412) zalane 55l , przejechane 735km - srednia 7.5l/100

Jezdzone 40% miasta , 60% trasy . Na trasie szybko (A4 - 140-200). Kilka przebierzek . Ze swiatel spokojnie dopiero przy 3ce but w podloge (miasto ), no i troche w korkach postane... . Ogolnie dosc dynamicznie, choc zdarzaly sie odcinki ECO. Wszystko na klimie .

Buty 17/225/50 . Komp mi zaniza spalanie o jakies 0.4-0.5 L i nie wiem jeszcze czy zawsze czy niekiedy :) .

Obecnie zrobiona trasa 220km z czego 120km A4 z predkosciami 140-160 , czasem 200-220 , reszta trasa normalny ruch wiec kilka wyprzedzen ale generalnie spokojnie (do 120). Wynik z kompa 5.8L ... czyli podejrzewam ze spalil gora 6.3 to chyba dobry wynik jak na moc i osiagi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnia średnia z 5000km 8,9l :cool1: jeszcze na 17" ok 70% trasa. teraz 19" i pewno znowu podbije pod 10...

co do przekłamywania, to u mnie przekłamuje ok -0,1l w porywach do -0,2l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 felga spokojna jazda max do 110km/h na drogach lokalnych(50 km do pracy i z porotem z czego 8km po mieście) 1080km na baku-średnia 6,5/100km :decayed: Ta sama trasa tylko trochę cieższą nogą średnio 6,8-7litrów/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miescie na 18" - spalanie srednie 8l/100km

trasa na 18" - spalanie srednie 6,5l/km przy okolo 150km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...