Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Piekny wynik, niech mi ktos powie, ze 2.5TDI jest nieekonomiczne...

Do tego automat.

Tej zimy miałem już 2 razy ponad 1000 na baku. :cool1:

Dzis zalalem do pelna i znowu 15,5l/100km jak w morde strzelil :evil: - 100% miasta, styl mieszany, ale raczej spokojnie.

Zrobilem 360km, zalalem 56l mimo, ze FIS krzyczal, ze mam 0km :decayed:

wydaje mi się,że i tak nieźle jak na takiego smoka i ruch miejski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przy takim stylu jazdy jak teraz na jesieni palil mi 12,5-13,5 w miescie.

Niestety temperatury robia chyba swoje... w dieslu az takich roznic nie mialem miedzy latem/zima :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g FIS'a to bylo od 10 do 11, nie pamietam juz jak sprawdzalem przy tankowaniu...

jak robie 100% miasta to wychodzi mi wlasnie srednio 350-370km na baku, w TDI robilem chyba ok. 450-500km w miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam FIS-a, ale od momentu, gdy kupiłem Adę, zapisuję wszystkie tankowania - ile wlałem, za ile, ile na tym przejechałem do zapalenia się rezerwy itd. (zawsze staram się wycyrklować, żeby zatankować właśnie wtedy, gdy zapala się rezerwa).

Dotychczasowy wynik od momentu kupna (koniec października) to 11,45 litra na 100 km (praktycznie tylko miasto - z reguły krótkie dystanse 10-20 km jednorazowo, jedna trasa 240 km, klima zawsze używana ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

951 km przejechane , zalane 63.45l = 6.7 l/100km :decayed: . Trasy 70-80% reszta miasto . Wyszedl tyle co 1.9AWX z tym ze tam moze ciut wiecej (ok 50-80km) bylo jezdzone po miescie.

Ci Twoje 2.5 tdi pali mniej niz moje 1.9 w passacie i u mnie 2 razy mniej mocy jestem pod wrazeniem....

tez jestem pod wrazniem , ale takie sa fakty. Jak poczytasz wczesniejszy post mialme AWX na te same przejazdy i spalil mi bardzo podobnie jak 2.5TDI :shocked: . No i kolejna zajebsita rzecz... 11k zrobione (olej juz sie szykuje do wymiany) sprawdzam ostatnio bagnet ile zeszlo ... NIC :decayed: , widocznie silnik jest w za***istym stanie nic nie kapie nic sie nie poci oleju nie ubywa. Ja nie zyluje go za bardzo ostatnio, ale do 3.8-4k dochodze codziennie kilka razy. Po przesiadce z 4dniowej jazdy AWX do BDG... zastanawiam sie nad sensem sprzedazy tego samochodu tak mi sie nim dobrze zaczelo jezdzic...Tak to jest jak sie czlowiek przyzwyczai.

Ostatnio dojezdzam do pracy A-4 (Autostrada) i do 2paczek rozpedza sie bez zajakniecia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trasa ponad 700km już po strojeniu, wskazanie wg FIS 7,5l/100km. Nieźle jak na 256 konny silnik. Ogólnie pali mniej niż przed modami. Rogal przeprogramował komputer już pod nowe wtryski, więc raczej nie przekłamuje. Jeśli będzie tak dalej to KOX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dojezdzam do pracy A-4 (Autostrada) i do 2paczek rozpedza sie bez zajakniecia

ale jakiego ecodrivingu byś nie zastosował to za cholere przy 200, nawet okazjonalnie, 6.7 nie osiągniesz :tongue4:

no chyba, że na 50 :wink4::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj audi spaliło 6,5 na trasie 20 km. Ale tylko dlatego że było ślisko i ledwo gaz dotykałem.

Z powrotem już tak wesoło nie było i pokazał fis 7,8 l. no ale ja mam ciężką nogę.

Szwagrowi w BRD 207km po sofcie u Witka spadło średnie spalanie. Teraz pali mu około 7-8 l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj audi spaliło 6,5 na trasie 20 km. Ale tylko dlatego że było ślisko i ledwo gaz dotykałem.

Z powrotem już tak wesoło nie było i pokazał fis 7,8 l. no ale ja mam ciężką nogę.

Szwagrowi w BRD 207km po sofcie u Witka spadło średnie spalanie. Teraz pali mu około 7-8 l/100

Czyli już ci nie pali 10l :decayed:

Jak jadę równo i smyram gaz z prędkością 80-100km/h to spalanie 5.2 a jak jadę ostro to 6-8/100 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dojezdzam do pracy A-4 (Autostrada) i do 2paczek rozpedza sie bez zajakniecia

ale jakiego ecodrivingu byś nie zastosował to za cholere przy 200, nawet okazjonalnie, 6.7 nie osiągniesz :tongue4:

no chyba, że na 50 :wink4::decayed:

a kto powiedzial ze przy takiej predkosci mi tyle spala :decayed: , przeprowadzilem sie (wkoncu) wiec teraz robie troche inna trase. Srednia predkosc tez mi wzrosla :naughty: . Narazie przy dojazdach FIS pokazuje 7.6-8.0 , zobaczymy przy tankowaniu jak to wyjdzie.

p.s. 200 nie da sie jechac po a4 dluzej niz pare sekund rano, bo po 1sze ludzie nie wiedza jak jezdzic(lewy pas zajety z predkoscia 110 ) , a po 2gie ciezarowki sobie wyscigi urzadzaja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też rozmawiałem na temat spalania z użytkownikiem benzynowego silnika (innej marki ale też ma 6-biegową skrzynie), stwierdził że życie jest za krótkie żeby jeździć dieslem :gwizdanie:

ale później jak zeszliśmy na temat spalania to dodał że teraz przy mrozach to wszystkie palą 11L, bez względu na to czy diesel czy benzyna :polew:

Pokazałem mu odczyt z FIS, średnie spalanie nie przekracza teraz 7.5L, a po roku średnia 6,5L. To stwierdził że te komputery to źle pokazują :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też rozmawiałem na temat spalania z użytkownikiem benzynowego silnika (innej marki ale też ma 6-biegową skrzynie), stwierdził że życie jest za krótkie żeby jeździć dieslem :gwizdanie:

ale później jak zeszliśmy na temat spalania to dodał że teraz przy mrozach to wszystkie palą 11L, bez względu na to czy diesel czy benzyna :polew:

Pokazałem mu odczyt z FIS, średnie spalanie nie przekracza teraz 7.5L, a po roku średnia 6,5L. To stwierdził że te komputery to źle pokazują :polew:

Biedny człowiek, tak bardzo boi się prawdy :wink4::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nawet zszedłem na 6,1 na trasie do Rzeszowa ale deszcz padał i marnał więc ledwo gaz tykałem.

Virus na 10 wróce pewnie jak się cieplej zrobi :):evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

968km , zalane 68.7 litra ( 13,3 a potem dolewane 55.4 pod sam korek) . Wynik 7.1l/100km :gwizdanie: . Jezdzone miasto trasa (autostrada ok 220-230km wsumie) . Na autostradzie dosc szybko ok 140-200 ( momentami 90-120), miasto wmiare normalnie , kawalek trasy normalnie (3fotoradary na odcinku 3km). Przyznam szczerze ze spodziewalem sie o wiele wiecej na 2ce FIS pokazywal 7.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalane pod sam korek 53L przejechałem 512km praktycznie samo miasto, na dodatek krótkie odcinki 3-8km, jedyna "trasa" to średnicówką z Katowic do Bytomia w weekend po szkole :cool1:

A ja myslałem że poniżej 11L w AEB nie da się zjeść, teraz niech tylko zrobi się cieplej i poluje na 9,x :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

356km zrobionych na 56,3l - 100% miasta w miare dynamicznie.

Wychodzi 15,8l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa - bydgoszcz i spowrotem 700km na 65 litrach, wynik to ok 9 litrów trzy osoby plus bagaż :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie w mieście zimą na krótkich odcinkach 5-10 km wychodzi 10.2l/100 km wg wskazań FIS. Czy to za dużo ? Silnik prawie się nie nagrzewa.. ehh. Gdzie ta oszczędność diesli... a może mam coś nie tak z autkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...