Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie spalanie w mieście zimą na krótkich odcinkach 5-10 km wychodzi 10.2l/100 km wg wskazań FIS. Czy to za dużo ? Silnik prawie się nie nagrzewa.. ehh. Gdzie ta oszczędność diesli... a może mam coś nie tak z autkiem.

jesli te 5-10km to jazda mocno miejsca (czeste zatrzymywanie sie na swiatlach), to nie ma sie co dziwic.

jesli natomiast jedziesz plynnie nie zatrzymujac sie, to nawet przy tak krotkich odcinkach powinno byc mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no masz rację, latem było trochę lepiej, jazda tylko w mieście na tych samych odcinkach 5-10km, kupa świateł, spalanie jest 8l/100km, ale wg mnie to i tak za dużo chyba, bo silnik łapie 90 stopni po paru km. ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie dystanse to trzeba bylo kupic benzyne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe OT ... Może G62 przekłamuje :wink4: ... wskazania we wskaźniku temp. w zespole przyrządów są z G2 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie w mieście zimą na krótkich odcinkach 5-10 km wychodzi 10.2l/100 km wg wskazań FIS. Czy to za dużo ? Silnik prawie się nie nagrzewa.. ehh. Gdzie ta oszczędność diesli... a może mam coś nie tak z autkiem.

U mnie FIS pokazuje około 1L więcej niż auto faktycznie spali, więc zatankuj po prostu dwa razy pod korek i oblicz sobie ile Ci spalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak wam 1.8 t 150km palą po 12-13 litrów w mieście to ja jestem w szoku.. U mnie audiczka jak wracałem z trasy spaliła 7.6 litra przy 120-130 a w mieście pali 10 na 100% sprawdzone. Coś musicie mieć nie teges :blink: Albo ostro butujecie auta :chytry:

Potwierdzam kolegę i jego wyniki miałem ANB ponad 400 tyś nim nalatałem i po pierwsze jak komuś pali 12-13 l na trasie to sonda do wymiany chyba że cały czas 200 na szafie 15 po mieście to raczej możliwe w mega korkach u mnie 9,5-10miasto 7-9 trasa

Teraz mam 1.6 i spalanie podobne ale narazie z odpiętą przepływką muszę latać więc rozumiem jakiś tryb serwisowy zobaczymy potem po naprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakoxowany AFN z Quattro, na pełnym baku zrobiłem 710km(FIS na dystans pokazywał 10km do zrobienia) :kox:

jazda mieszana

za 100zł(21,5l) zrobiłem najwięcej 330km :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

852km przejechane na 59.39l (pod korek) Shell Diesel (w 90% tylko na tym paliwie jezdze, czasem Orlen). Wynik niecale 7l /100km . Jezdzone ok 55-60km dziennie(weekendy 200km) w tym autostrada 24km (predkosci od 120-200 - od wjazdu noga w podlodze praktycznie) , miasto ok. 10-15km , reszta trasa (do 100km/h) .Weekendy 65/35 trasa/miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Nie wiem czy dobrze wybrałem Prefix.

Jeśli nie to prosze naprowadzicie, posiadam Audi A4 B6 1.9 TDI 100 PS model 2001 r. Avant.

Chodzi mi generalnie o średnie spalanie tego modelu, ja wyliczyłem ze zimą robie na baku 65l. 700 km - 250 km w trasie reszta - 400 km w mieście (uzgledniając korki).

Jak nie trudno policzyć spalanie wychodzi na poziomie 9.3 myślę, ze w cyklu mieszkanym to trochę sporo :confused4:

Moze to wina zimne silnia?:)

Jeśli macie jakieś rady sugestie chętnie zasięgne :)

ps.Jesli umieściłem temat w nieodpowiednim miejscu proszę o info :)

pozdr SievaPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wreszcie miałem okazje zalać mój busik do Pełna i wyjezdzic prawie wszystko no i po kilku zmianach na metrycze wartości oto kilka danych

Wskazania z fisa

Średnia prędkość - 24km/h

Średnie spalanie - 9,3L

Dystans do końca - 25km

Przejechany dystans do tej pory 600km

Jazda po mieście w 95%

1.9tdi 115bhp tiptronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 1.9 ajm/atj quattro teraz w zmie i na krotkich dystansach łyka ok 9 l. wiec widze ze te silniczki tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 2.5 TDI :

Miasto :

- od 8,5 do 9,5

Trasa

- od 7,8 do 8,6.

Zależy od piłowania :) Lecz staram sie jeździć łagodnie i nie dawać się podpuszczać traktorom z 1.9 TDI którzy myślą że taki też motor jest u mnie i myślą że dam ciała haha :)

Jeśli chodzi o dystans na baku, to zależy. Rekord to około 750 Km na full Baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe uzupełnienie co do mojego spalania, dzisiaj sobie dolalem trochę paliwka bo miałem mały wypad po pracy na lotnisko walnolem 330km i z tego co fis wskazuje wyszło mi 6,7 i to przy dobrym pociskaniu średnia prędkości 91km/h tak wiec to jeszcze nie jest tak zle jak na te moje 142000km nalatane w sumie jak na automat w dieslu to chyba się będę cieszył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim AFNie wychodzi średnie jakieś 6,3-6,4.

Ale jest to typowo miejska jazda (Warszawa), czyli stanie w korkach, a jak jest chwila wolnego to można pocisnąć do następnych świateł.

Słyszałem, że to powinno palić <6, ale z tego co widzę, to i tak nie jest najgorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przez zime to i ponad 15l mi łyknie 100%miasta [br]Dopisany: 20 Luty 2011, 20:17_________________________________________________Niech nikt nie pisze, że 2.5 jest dla oszczędnych 0dbe9284cb15237dm.jpg

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...