Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

B6 1.9 AVF multitronic +czips

trasa 400km po zwykłych drogach ze średnim pałowaniem - 7,5L/100

trasa 400km po zwykłych drogach, spokojna jazda ale nie emeryt -6.0L/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kubson, 51,3L to jest możliwie największa wartość wyświetlana przez FISa. Czasem jak się zatrzymam, to takową mi wyświetli zanim zaczai że stoje a nie jade :) Powiedz, Tobie taka wartość przy przyspieszaniu wyskoczyla rzeczywiscie?

Mój ADR po mieście 9.0 zimową porą. Na trasie 7,0 możliwe jak najbardziej do wykonania przy jezdzie z umiarem oczywiscie. Przed zmianą termostatu spalanie bylo wyzsze min. 2/3L / 100.

Co do zmartwień kolegów z dieslami odnośnie spalania na krótkich dystansach w mieście.. Mam drugie auto, scenica 1.9 DCI 2005. Na dystansach 3-5km zimą spalnie 11,8-12,5 latem 7,7. Trudno mi bylo uwierzyc, ze diesel potrafi tyle łyknąć!

Jeśli ktoś wie, ze będzie jezdził głównie po mieście, to radzę celować w samochód najlepiej benzynowy koniecznie z wtryskiem bezpośrednim, gdyż w przypadku takiego wtrysku, mieszanka pal-pow nie jest wzbogacana przy niskich temperaturach ( nie ma tzw. ssania ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bawiłem sie w zakretach bo zimno było i takie wyskoczyło po jakims czasie :tongue4:[br]Dopisany: 21 Luty 2011, 20:06_________________________________________________A to dziwne bo czasem na chwilowym spalaniu przy ostrym przyspieszaniu i ponad 60L pokazywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70/30 - trasa/miasto - 10.44

dobry wynik jak na 2.0T w Q :good:,chociaz te 211-konne potrafia chyba jeszcze wiecej oszczedzac .

moje 230 też pewnie bardziej potrafią :wink4:

ale byłem spóźniony, a zakopiankę okupowała w-wa jadąca/wracająca z ferii, która nijak nie mogła pojąć, że jeśli ktoś cie doszedł to chciałby zostać przepuszczony i odjechać w siną dal, tylko usiłowała udowadniać, że jest szybka choć w efekcie ma to miejsce jedynie na prostych :gwizdanie:

miszczowie 1/4 zapewne :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio temperatura była sporo powyżej zera i wychodzi na to że mój AEB zdecydowanie woli jak jest mu ciepło. Przejechane 560km właściwie samo miasto, bo wycieczka do Czech to było 95km stania w korkach, prawie 3h jazdy, powrót nieco lepiej "tylko" 2h... zalany pod sam korek 53,5L wychodzi nieco ponad 9,5L :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny bak do rezerwy, cykl w mieście, paliwo PB98,butowany=470km....

A u mnie kolego w AEB na PB95 530km przejedzie do rezerwy :)

ale bez zbytniego butowania i trasa 12 km w jedną stronę, 12 km w drugą (dom-praca-dom) głównie drogi boczne bez korka ale zdarzy się czasem miasto :)

nie ma sensu tankować PB98, to nic silnikowi nie pomoże, chyba, że masz tam więcej KM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak mrozy puściły za 50 zł, czyli ok 10l robię 170km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za 50 jak 100 km zrobie to podskakuje z radosci :) :) :). Ale weryfikowalem to z realistami i prawdomowcami i mamy tak samo (wylaczam bajkopisarzy :) :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie dorzuce Bo wlasnie wrocilem z malej trasy przelot 330km temp na zew 11' fis twierdzi 6,4 trasa średnia prędkość na tym dystansie 110kmh autko w tipie z włączona funkcja sport laczki 235/45 17 obciążenie auta 3 osoby plus kilka gratow z tylu 80% trasy na tempomacie

Ciekawi mnie czy jak mu wreszcie kiedys zapodam virusa to spalanie się zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi około 11l i około 500km na zbiorniku. Jakby ktoś chciał sobie poczytać dokładnie ile w każdym miesiącu pali to zapraszam na:

http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20288

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wreszcie ktos podaje cos rzeczywistego. A juz myslalem, ze twoj silnik pali 5,8-6,7 :) :) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...