Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Mój zawsze palił średnio ok 6 l/100 gdzie 80% to trasa. Teraz w zimie wożę moje dziewczyny do pracy i przedszkola, robię ok 6 km i spalanie wyniosło 9l :confused4:

Narazie nie panikuję zanadto. Poczekam do wiosny, oby wtedy wróciło do normy :hi:

uff... pocieszyłeś mnie :>

w święta na trasie spalił mi dokładnie 6,8 l/100 km

wniosek: takie uroki zimy :thumbdown:

U mnie jakoś podobnie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zatankowalem ostatnio pelen bak V-Power Diesel na stacji shell i taki zasieg mi pokazal komputer oczywiscie przy spokojnej jezdzie :naughty:abcd0005sj.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi na trasie Zdunska wola-londyn (1512 km + 2 godziny spania z wlaczonym praktycznie caly czas silnikiem) wyszedl 5.9 Predkosc przejazdu od 110 do 130km/h 2 osoby + auto cale w tobolach, latem na tej samej trasie pali mi wiecej troche bo i predkosc przejazdu jest wieksza. Po

Miescie (londyn) pali mi 7.5-8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg,mróz syf na drodze prędkości do 80km/h 1140km na baku prawie 100% trasa :gwizdanie:

Jak puściło i szosa czarna prędkości do 160, 780km na baku na trasie :polew:

Golf 1.9 ahu po programie, zero elektryki,klimy,tylko wspomaganie i radio, średnia 4,1/100km ropki różne warunki. :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak... jako ze oddalem moje odbłysniki do regeneracji (http://regeneracja-hc.com/ polecam Pana Huberta :good: - Teraz ten bixenon swieci jak nalezy :decayed:) , mialem przyjemnosc jezdzenia AWX Sedan rok 2001 przez 4 dni .

Spalanie :670km , zatankowane 44.45L ...wychodzi 6.63 :gwizdanie: ... Auto w 100% sprawne , przyznam ze jestem rozczarowany. Jezdzilem identycznie jak jezdze moim 2.5 , te same trasy prawie identyczne czasy przejazdow poprostu rutyna do pracy i z pracy . Miasto 25-30% reszte trasa. Moje BDG przy takim traktowaniu teraz pali 7-7.1 , czasem 6.8-6.9 (zalezy ile miasta robie i czy stoje duzo w korkach czy nie). BDG jest 100kg ciezsze , pozatym ma wiekszy motor i 50kuni wiecej . Ja wiem ze 1.9 to oszczedny motor i pewnie przy innym sposobie jazdy(bardziej dawaniu w piz**) roznica byla by wieksza . W moim przypadku nawet zaokraglajac na niekorzysc BDG roznica wychodzi 0.5l/100km ... a wrazenia z jazdy ...2 x lepsze w BDG.

Moje spostrzezenia odnosnie AWX : lepiej reaguje na gaz(pompowtryski) szczegolnie na nizszych obrtoach potem juz nie tak ochoczo , mniej czuc turbo dziure i ciut mniej pali ...to tyle jesli chodzi o plusy

Minusy ... tragiczna praca silnika !!! ten motor nie ma za krzty kultury :wink4: - podziwiam ludzi ktorzy jezdza nim dluzsze trasy z predkoscia powyzej 140 ...dramat jak dla mnie . moja vectra 2.2dth duzo ladniej pracowala. Do 2.5 nie ma startu , nie wiem jak to jezdzi po programie ale seria jest gorsza i to wyraznie , pod gore auto przestaje jechac. Tam gdzie 2.5 mialem 160-170 po gazie w podloge tu mam 140-150 i coraz wolniej sie to zbiera. Mialem wrazenie ze wolniej sie nagrzewa (roznica rzedu 2-3km ,albo poprostu mylne spostrzezenie)

Wiec podsumowujac...1.9 mi sie nie podoba - zaraz mnie wszyscy pojada ale ...taka jest prawda. Moze po programie to auto daje frajde z jazdy. Mnie dzwiek silnika cholernie denerwuje, a spalanie przy mojej obecnej normalnej jezdzie tego nei rekompensuje.

p.s. ile ma w baku AWX? 66 l? bo dziwna sprawa wskazowka byla lekko za polowa - liczylem ze wleje z 35-38 l a wlalo sie 44.5 niech mnie nawet dystrybutor przerobil na 2l to i tak dziwne... W BDG mam 66l , tu wychodzi ze bak jest ten sam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 nagrzewa sie szybciej, bo to wiekszy silnik ;)

ludzie 1.9 przejezdzaja pol warszawy na mrozie i nie lapia 90 st :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo dziwna sprawa wskazowka byla lekko za polowa - liczylem ze wleje z 35-38 l a wlalo sie 44.5 niech mnie nawet dystrybutor przerobil na 2l to i tak dziwne... W BDG mam 66l , tu wychodzi ze bak jest ten sam .

Nie wiem czemu ale wskazówka jest tak wyskalowana ( chyba :mysli: ) że niby ta "druga wskazówkowa połowa" to trochę więcej , powiedzmy od 0 do 1/2 baku będzie 30 litrów a od 1/2 do full jakieś ~ 36 litrów , zawsze od full do połowy baku dużo wolniej paliwa ubywa :mysli: ( przynajmniej w moim przypadku i to nie w pierwszej A4 )

A co do osiągów jeździłem [AWX'em] (mowa o serii) i była znaczna różnica między moim [AVF'em] (też seria) , nie wiem , ale możliwe , że akurat trafił się jakiś "słabawy" ten [AWX] :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 nagrzewa sie szybciej, bo to wiekszy silnik ;)

tak to oczywiste poprostu chcialem sie upewnic .

Robert... czy slabawy ? nie powiedzialbym . Mierzylem mu czas moja metoda (w pojedynke) do 100 i mial 9.5 s (wg danych 9.9) , moj bdg mierzone ta sama metoda (czyli beznadziejny stoper) mial 8.2 -8.3 dwie osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem , że może akurat mi się taki [AWX] trafił :wink4: , ale różnica była dość znaczna miedzy moim [AVF'em] :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmcv, wez pod uwage, ze Ty masz soft od Rogala, wiec seryjne 1.9TDI nie ma szans.

...i wrocmy do tematu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmcv, wez pod uwage, ze Ty masz soft od Rogala, wiec seryjne 1.9TDI nie ma szans.

...i wrocmy do tematu :wink4:

tak wiem , ale przed softem lepiej jezdzilo niz 1.9tdi zdecydowanie :tongue4: (mimo slabej serii , po sofcie zreszta nie mam nie wiadomo ile mocy :wink4: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak wam 1.8 t 150km palą po 12-13 litrów w mieście to ja jestem w szoku.. U mnie audiczka jak wracałem z trasy spaliła 7.6 litra przy 120-130 a w mieście pali 10 na 100% sprawdzone. Coś musicie mieć nie teges :blink: Albo ostro butujecie auta :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

951 km przejechane , zalane 63.45l = 6.7 l/100km :decayed: . Trasy 70-80% reszta miasto . Wyszedl tyle co 1.9AWX z tym ze tam moze ciut wiecej (ok 50-80km) bylo jezdzone po miescie.

Ci Twoje 2.5 tdi pali mniej niz moje 1.9 w passacie i u mnie 2 razy mniej mocy jestem pod wrazeniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze był śnieg,zatankowane do pełna przejechane ponad 120km

rednie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny wynik, niech mi ktos powie, ze 2.5TDI jest nieekonomiczne...

Dzis zalalem do pelna i znowu 15,5l/100km jak w morde strzelil :evil: - 100% miasta, styl mieszany, ale raczej spokojnie.

Zrobilem 360km, zalalem 56l mimo, ze FIS krzyczal, ze mam 0km :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...