Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

No u mnie problemem pewnie jest DPF , jaka on ma wersje? Wiesz... PD jesli chodzi o spalanie jest malo konkurencyjne...

Ten nowy CR 177/184 jest rewelacyjny jesli chodzi o spalanie, a ten starszy... pali przyzwoicie jak na mozliwosci i osiagi (ok 7.6-7.8 do setki po programie ). Wydaje mi sie ze jest ok , na trasie sie zejdzie do 6.6 , 6.5 chociaz magicy pisza ze schodza do 5.7 - pewnie tak ale do 110 . Jak jezdzisz szybko to wiadomo ... Kazdy ma inna noge.

P.S. A4 przy tych samych trasach palil ok 0.2-0.3 L mniej tylko ze tam byly inne kapcie troszke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No u mnie problemem pewnie jest DPF , jaka on ma wersje? Wiesz... PD jesli chodzi o spalanie jest malo konkurencyjne...

Ten nowy CR 177/184 jest rewelacyjny jesli chodzi o spalanie, a ten starszy... pali przyzwoicie jak na mozliwosci i osiagi (ok 7.6-7.8 do setki po programie ). Wydaje mi sie ze jest ok , na trasie sie zejdzie do 6.6 , 6.5 chociaz magicy pisza ze schodza do 5.7 - pewnie tak ale do 110 . Jak jezdzisz szybko to wiadomo ... Kazdy ma inna noge.

P.S. A4 przy tych samych trasach palil ok 0.2-0.3 L mniej tylko ze tam byly inne kapcie troszke.

...ale to bylo 2.5l + V6 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie problemem pewnie jest DPF , jaka on ma wersje? Wiesz... PD jesli chodzi o spalanie jest malo konkurencyjne...

Ten nowy CR 177/184 jest rewelacyjny jesli chodzi o spalanie, a ten starszy... pali przyzwoicie jak na mozliwosci i osiagi (ok 7.6-7.8 do setki po programie ). Wydaje mi sie ze jest ok , na trasie sie zejdzie do 6.6 , 6.5 chociaz magicy pisza ze schodza do 5.7 - pewnie tak ale do 110 . Jak jezdzisz szybko to wiadomo ... Kazdy ma inna noge.

P.S. A4 przy tych samych trasach palil ok 0.2-0.3 L mniej tylko ze tam byly inne kapcie troszke.

...ale to bylo 2.5l + V6 ;)

tak ale jak jezdzilem te same trasy AWX to tam wyszlo spalanie ok 0.2 l mniejsze :gwizdanie: :gwizdanie: a fakt faktem 2.5 noga traktowala spokojniej...

Dzis przejechalem trase 40km dosc szybko , wprawdzie padalo ale generalnei wyprzedzalem co sie da (fajny efekt jak przy zmianie pasa jak sie depnie i tylek ucieka a systemy szybko go lapia :naughty: ) Spalanie 6.1l/100km Wiec widze ze na trasie da sie dobre spalanie osiagnac . :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmcv , na deszczu jeszcze tego nie widać bo auto jest zbyt słabe, bardziej odczujesz rwd gdy będziesz chciał odkręcić 2-gi bieg przy wyprzedzaniu a droga będzie jesienno-zimowa, systemy też złapią, ale przyspieszania nie będzie.

To jest właśnie to czego mi brak w bmw, trzeba mieć jaja żeby było szybko w cieższych warunkach :wink4:

u mnie ostatnio 10.6 cały bak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba mieć jaja żeby było szybko w cieższych warunkach :wink4:

no ja narazie sie ucze tego samochodu . Na suchym jest genialny i trzyma sie jak przyklejony!! Gumy graja a auto jedzie po swoim torze bez zajakniecia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

544 km na 30 litrach. Wychodzi jakieś 5,5 litra na 100 km. Cały czas trasa bez szaleństw do 120 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie (Głównie do użytkowników 1.9 TDI 115 KM Quattro)

Ile robicie na baku kilosów i jakie macie spalanie - miasto/trasa/średnie.

U mnie wychodzi ~8l/100km po mieście czyli na baku powinienem robić ok. 750 km.

Ale dziwne jest to, że wskazówka w miarę dobrze pokazuje do połowy skali (od pełnego) a potem opada szybciej. Przy połowie baku było ~350-370km na liczniku a teraz mam 400km i 3/4 baku puste. Czy to może być walnięty wskaźnik, bo w czasie jazdy czasem oscyluje pomiędzy dwiema kreskami i raz mam pół zbiornika a za chwilę 3/4 paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jac0205, to przez moc, odkręcisz i robi się wir w baku :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie (Głównie do użytkowników 1.9 TDI 115 KM Quattro)

Ile robicie na baku kilosów i jakie macie spalanie - miasto/trasa/średnie.

U mnie wychodzi ~8l/100km po mieście czyli na baku powinienem robić ok. 750 km.

Ale dziwne jest to, że wskazówka w miarę dobrze pokazuje do połowy skali (od pełnego) a potem opada szybciej. Przy połowie baku było ~350-370km na liczniku a teraz mam 400km i 3/4 baku puste. Czy to może być walnięty wskaźnik, bo w czasie jazdy czasem oscyluje pomiędzy dwiema kreskami i raz mam pół zbiornika a za chwilę 3/4 paliwa.

To powiem że ładnie Ci pali.Moja bierze średnio ponad litr więcej.

Co do wskazań poziomu paliwa to jest to chyba norma że od pełnego do połowy opada powoli a od połowy do zera znacznie szybciej.

Jeżeli jednak wskazówka faluje Ci podczas jazdy czy to na zakrętach czy podczas hamowania-przyśpieszania to możesz mieć walnięty pływak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wskazań poziomu paliwa to jest to chyba norma że od pełnego do połowy opada powoli a od połowy do zera znacznie szybciej.

Tak też się z tym zgodzę,chyba jest to zależne od kształtu zbiornika.A tak pozatym jak zaleje po sam korek to muszę zrobić ok 130 km dopiero drgnie wskazówka czyli spalanie mam chyba dobre. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

544 km na 30 litrach. Wychodzi jakieś 5,5 litra na 100 km. Cały czas trasa bez szaleństw do 120 km/h.

ja osttanio zrobilem trase 600km 50% poza miastem do 120km/h 50% autostrada 130-140km/h spalilem 34l wychodzi cos kolo 5.66l na 100km jazda bez klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, muszę zobaczyć pływak. Niedługo sprawdzę spalanie w trasie - szykuje się jakieś 900km :)

Trasa: 1620 km - 84 litry

~ 5,2/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.8t

9L średnio

7,5-8 trasa

10-11 miasto

Na baku 650km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno miałem pochwalić się moimi wynikami :gwizdanie: No więc tak, trasa Gorzów Wlkp - Holandia ok.900km autostrad w 90%, szybkość 120-140 fele 16" średnia 5,9l, ostatnio trasa Gliwice - Kielce i z powrotem ok.500km każdego rodzaju drogi, fele 19" średnia 6,3 , no a po mieście średnia 8-12l :polew: wszystko na klimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B8

2.0d common rail

ok max 120km/h, min 60km/h

większość trasa plus kilka miejscowości

Trasa Wrocław - Warszawa do tego zaliczony OS od Piotrkowa do Mszczonowa (szykany, remonty, wolniej, szybciej)

4,8l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B6 1.9 TDI AWX Avant 130 koni

820 km na baku 90% miasto, tylko dziś przejechałem się dłużej autem na krótkiej trasie Mysłowice-Rybnik, opona 195/65 felgi 15"(do przyszlej wiosny tylko:)). Po raz kolejny ok 7L spaliło auto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

66L ON -> 970km zrobione = 6.8 L

- 90% autostrady 120-180km/h

- 10% miasto

- klima off

- AVF multi po koksie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...