Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

używam castrola txt do pompowtryskow i jest ok :) teraz nadchodzi wymiana i zastanawiam się nad motulem ale każdy olej dobry o ile się wymienia regularnie, ja tam wole co 10 tys ;) natomiast w silniku z pompa VP mam

zalany Castrol TXT Solftec Plus A1 5W-30 i nie wiem jaki to olej ale zmieniam na 5W-40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kurde kupiłem olej 8100 X-cess do mojego afna a zamiast tego przyszedł 8100 x-clean. I teraz nie wiem zalewać czy wymieniać?erami

W informacji o oleju jest pogubionymi literami:

Do not use for engines from VW group fitted with DPF when VW 507 00 is required.

Co to jest DPF i czy dotyczy AFN?

................................................

A ok już widzę :Filtr cząstek stałych (DPF). Raczej nie dotyczy AFN :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zalany mam motul 6100 synergie+ 10W40, przy najbliższej wymianie przechodzę dalej na synthetic

moje pytanie to na który: motul 8100 x-cess czy motul specyfic

i czy zastosować "płukankę" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po wymianie oleju z shella ultra extra 5w-30 na motula 504/507 zastosowałem też płukankę, olej kupiłem u Wilczura a tak przy okazji polecam kolegę Wilczura . Czy zauważyłem różnice po wymianie trudno mi to jednoznacznie stwierdzić być może trochę silnik ciszej pracuje, przy niższych temperaturach lepiej zapala, jednak nie mogę tego na 100 % tego potwierdzić. Ceny obu tych olejów są porównywalne, shell jest bardziej reklamowany ze względu na jego własności myjące. Na pewno już nie zaleję mobila, shella czy castrola, duży wpływ na moją decyzję jest czytanie mi. tego forum na temat olejów, a tak na zakończenie w skrzyni też zmieniłem olej na motul 300, na tym oleju przy niskich temperaturach lepiej skrzynia pracuje, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zalałem motul 5w40 8100 x-clean a wcześniej był zalany castrol 15w40 autko ładnie pracuje z tym że jest napisane że w AFNa wchodzi 3,8litra a mi weszło 4,5 L tyle że na stalce od pomiary jest na poziomie max.

nie mozliwe chyba ze nie iwesz gdzie jest max na podzialce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zalałem motul 5w40 8100 x-clean

A dlaczego nie 8100 X-Cess o lepszych parametrach dla AFN (przecież nie potrzebujesz Low Saps, które ma X-Clean C3) :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zalałem motul 5w40 8100 x-clean

A dlaczego nie 8100 X-Cess o lepszych parametrach dla AFN (przecież nie potrzebujesz Low Saps, które ma X-Clean C3) :thumbdown:

A no nie potrzebuje. Ale tak jak pisałem wcześniej że x-clean przyszedł przez pomyłkę bo zamawiałem X-cess. Producent oleju odpowiedział że te dwa oleje mogą być naprzemiennie stosowane do silników TDI vw.505.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem bo zalałem moje wozidło Elfem pełen syntetyk 5w40 który spełnia normę 502.00 i 505.00. Mój samochód to 1.9 tdi avf 131km, moje pytanie a mianowicie nic sie nie stanie jak pojezdze na tym oleju do nastepnej wymiany??? Proszę o szybką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem bo zalałem moje wozidło Elfem pełen syntetyk 5w40 który spełnia normę 502.00 i 505.00. Mój samochód to 1.9 tdi avf 131km, moje pytanie a mianowicie nic sie nie stanie jak pojezdze na tym oleju do nastepnej wymiany??? Proszę o szybką odpowiedz.

niestety ten olej nie spełnia normy do silników z PD-mi

musisz go natychmiast wymienic na olej z normą 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz a może ktoś zna jakiś sklep lub hurtownie która jest sprawdzona w 101% i ma w sprzedaży MOTUL SPECIFIC VW 505.01 i przede wszystkim ile kosztuje taki olej bo z tego co wiem to nie mało, właśnie w taki głupi sposób stracę kasę którą mógłbym przeznaczyć na zawias :disgust:

Sklepy oraz hurtownie proszę podawać najlepiej z dolnego śląska, z góry Wielkie Dzięki i Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz koniecznie upierac sie przy Motulu

castrol Edge tez jest ok i przy tym jest tanszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć ile będzie kosztować ten MOTUL SPECIFIC VW 505.01 bo nie wiem na jaki koszt się przyszykować a wiele osób z forum go zachwala. I tak jak wcześniej napisałem gdzie hurtownie na dolnym śląsku, które może cie w 101% polecić.

Devastation możesz zgłębić i podać cała nazwę oleju i jego cenę z góry dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć ile będzie kosztować ten MOTUL SPECIFIC VW 505.01 bo nie wiem na jaki koszt się przyszykować a wiele osób z forum go zachwala. I tak jak wcześniej napisałem gdzie hurtownie na dolnym śląsku, które może cie w 101% polecić...

Napisz do kolegi DZIK'a http://www.a4-klub.pl/smf/motul_xcess_145zl_specific_148zl_wahacze_lem_promocja_czesci_najtaniej-t44215.0.html

przesyłka przyjdzie ekspresem; dzisiaj zadzwoń jutro będzie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć ile będzie kosztować ten MOTUL SPECIFIC VW 505.01 bo nie wiem na jaki koszt się przyszykować a wiele osób z forum go zachwala. I tak jak wcześniej napisałem gdzie hurtownie na dolnym śląsku, które może cie w 101% polecić.

Devastation możesz zgłębić i podać cała nazwę oleju i jego cenę z góry dzieki!

potwierdzam - Dzik to sumienny sprzedawca. Zalej Motulem. Żaden Castrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Dzika ;)

Biorę od niego oleje dłuższy czas i nigdy nie było jakichkolwiek problemów. U niego zaopatruje się też często w filtry Mann'a. Jedna paczka jest właśnie w drodze do mojego ojca, do jego Passata B5 składaka 2.0 TDI :decayed:

Polecam Marcina :good:

Wybrałbym Motula, jak radzi Endriuu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...