Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

HEJ

nie znam dokładnie czy twój silnik AVF jest na pompo-wtryskiwaczach jeśli tak to ważne jest żeby olej był do takiego układu i tu raczej trzeba stosować to co zaleca VV Audi Castrol SLX Professional Powerflow Audi Longlife III 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy tylko proszę nie zlinczujcie mnie od razu za pytanie :rolleyes: Mianowicie mam u siebie obecnie 10W40 od Liqui Moly. Chciał bym go zmienić na pełen syntetyk motula. Niestety mój AVG od wymiany do wymiany wciąga mi koło 1 -1,5 L oleju :kwasny: . Miałem mały wyciek z pokrywy pod odmą i koło węża od IC mi się pociło. Teraz to pouszczelniałem ale zbliża mi się wymiana i nie zdążę już sprawdzić czy zużycie spadło. Czy po wymianie z pół na full syntetyk zużycie oleju może wzrosnąć ? Czy ktoś już przerabiał taki przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tylko proszę nie zlinczujcie mnie od razu za pytanie :rolleyes: Mianowicie mam u siebie obecnie 10W40 od Liqui Moly. Chciał bym go zmienić na pełen syntetyk motula. Niestety mój AVG od wymiany do wymiany wciąga mi koło 1 -1,5 L oleju :kwasny: . Miałem mały wyciek z pokrywy pod odmą i koło węża od IC mi się pociło. Teraz to pouszczelniałem ale zbliża mi się wymiana i nie zdążę już sprawdzić czy zużycie spadło. Czy po wymianie z pół na full syntetyk zużycie oleju może wzrosnąć ? Czy ktoś już przerabiał taki przypadek ?

ja Ci powiem tak...mialem zalane auto...cholera wie czym...pil mi 1litr na 15k km...

po zmianie na MOtula zrobilem 4 tysiace i zuzycie jest zerowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko Ty masz PD a ja mam klekota na zwykłej pompie. W PD takie zużycie jest dopuszczalne a u mnie to chyba nie tak do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ

nie znam dokładnie czy twój silnik AVF jest na pompo-wtryskiwaczach jeśli tak to ważne jest żeby olej był do takiego układu i tu raczej trzeba stosować to co zaleca VV Audi Castrol SLX Professional Powerflow Audi Longlife III 5W-30

Siema,

a co tak naprawdę zaleca Audi ? Sprawdziłem historię serwisową i zalewany był Mobilem 5W-30 więc to chyba ta oliwa :

- Mobil 1 ESP Formula 5W-30 z norma 507.00 .

No i co zakupić ??

A silnik mam AVF 1,9 TDI 96 kW na PD (2004rok) z dołożonym DPF

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry Olej masz :good:

A audi "zaleca" to co da więcej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie na korku wlewu oleju jest logo Castrol ale jak to pogloski chodza ze ten olej jest najchetniej podrabiany :mysli: wiec niewiem!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj kolego zwoje pytanie... Czego nie wiesz? Wszystkie informacje masz w pierwszym poście, jeśli masz olej który spełnia odpowiednie normy to ok, jeśli nie to zmień. Tyle. Kupuj z pewnego źródła, to ograniczysz możliwość trafienie na podróbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko Ty masz PD a ja mam klekota na zwykłej pompie. W PD takie zużycie jest dopuszczalne a u mnie to chyba nie tak do końca

Ja przerabiałem to samo a nawet przerabiam. Miałem 10w40 brał mi 150ml na 1000km zmieniłem na 5w40 motula i... bierze mi 150ml na 1000km ale silnik "lżej" pracuje to słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanko,moje audi od nowosci jezdzi ponoc na pelnym syntetyku Castrol diesel 5w30 lub 40,czy taki nadal stosowac?Auto jest z 1999 roku,najechane ma 185tys.,moze bezpieczniej przejsc na Mobila polsyntetyk.Prosze o rade.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanko,moje audi od nowosci jezdzi ponoc na pelnym syntetyku Castrol diesel 5w30 lub 40,czy taki nadal stosowac?Auto jest z 1999 roku,najechane ma 185tys.,moze bezpieczniej przejsc na Mobila polsyntetyk.Prosze o rade.Pozdrawiam.

lej pełny syntetyk do końca żywota silnika :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,ale nadal Castrola stosowac,czy przejsc na jakis inny?

100 000 razy już zostało to napisane... jak masz pewne źródło to lej, jak z beczki od p. Henia to ja bym podziękował... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrola to nawet z pewnego źródła bałbym się zalać :cool1: Jest sporo dużo lepszych producentów od Castrola wystarczy chwilę poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napisze o historii zalania Castrolem silnika ASZ w Golfie IV, po przejechaniu 12k km nic nie ubyło po następnym 1k km z max na bagnecie pozostało min :thumbdown: Teraz zalany jest motul i na razie jest ciszej i po 15k km nic nie ubyło :good: Za chwilę będziemy testować Millersa, zobaczymy co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mój silnik : AVF 1.9 131PS. Ostatnio byłem u mechanika na wymianie oleju,zalał mi go tym CASTROL EDGE 5W30 ,tak jak z tej aukcji : http://allegro.pl/castrol-edge-5w30-vw-longlife-iii-5l-niemiecki-i1483602034.html

Poczytałem trochę i nie wiem , zmienić jak tak to na jaki czy jednak zostawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień tak jak kolega radzi nie dłużej niż 15 tys. Następny olej zalej bez trybu Longlife i najlepiej nie Castrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam świeżo sprowadziłem Audi a4 b6 1.9 tdi 131km mam książkę serv. ale nigdzie w aucie niema naklejki jaki olej był lany kupić motula ? czy inny szczerze nie znam się a mechanikom średnio ufam wolałbym sam kupić olej i cały rozrząd i lepiej z sklepu czy może allegro nie chciałbym trafić na jakieś podróby nie mam zamiaru oszczędzać na tych sprawach. i niemam pojęcia czy mam silnik z oznaczeniem AVF czy inny :wallbash:Przepraszam jeśli to głupie pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uderz do Kolegi TOM77 :good: :good: :good: :good:

kupisz u niego wszystko co potrzebujesz do swojego auta

olej musisz zalac z normą 505.01 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...