Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wymień tak jak kolega radzi nie dłużej niż 15 tys. Następny olej zalej bez trybu Longlife i najlepiej nie Castrol.

Przecież to dobry olej,spełnia normę 504/507 czyli wyższą niż 505.01 więc jak najbardziej można na takim jeździć,ja mam AVFa i jeźdżę na Motulu 5W30 504/507,zmiana oczywiście max po 15tys km.

uderz do Kolegi TOM77 :good: :good: :good: :good:

kupisz u niego wszystko co potrzebujesz do swojego auta

olej musisz zalac z normą 505.01 5W-40

505.01 lub wyższą czyli 504/507

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego można jak najbardziej stosować do PD olej 504/507 tylko po co ,jak masz dużo lepsze jakościowo oleje , które spełniają samą normę 505.01.

Wyższa norma nie oznacza lepszego oleju !!!!!.

Norma 504/507 jest stworzona do aut wyposażonych w filtr cząstek stałych oraz gdzie nacisk jest stawiany na tryb Long Life, te oleje mają obniżony SAPS co jest wymagane do uzyskania wyśrubowanych norm emisji spalin przez co zawierają dożo mniej środków smarnych , antykorozyjnych oraz posiadają dużo niższy TBN.

Tak, więc nie ma najmniejszego sensu do PD stosować oleju z normą 504/507 skoro masz o wiele lepsze inne oleje z normą 505.01

Sprawdź sobie również specyfikacje tych olejów i sam się przekonasz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że norma wyższa nie odnacza lepszego oleju.

U mnie ASO lało od początku Mobila 5W30 więc zmieniłem na Motula o tych samych parametrach.

To który motul jest o tych samych parkometrach :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem olej, mechanik który wymieniał mi olej stanowczo odradzał płukać sinik przed wymiana oleju twierdził że na rożnych częściach np. na wale zbierają się mikroskopijne nazwijmy je pierwiastkami które tworzą idealną powierzchnię wału, przez cały czas pracy silnika to się nakłada zastosowanie płukanki powoduje wypłukanie tych mikro elementów np. molibden itp. powierzchnia wału staje się bardziej chropowata powoduje to głośniejszą pracę silnika, odbudowa całej tej struktury po płukance jest prawie niemożliwe. Teorię tą opiera na doświadczeniach praktycznych jak również z różnych szkoleń, dodatkowa polecał CASTROLA EDGE na temat Motula nie chciał się wypowiadać

mam jeszcze jedną sprawę może ktoś znalazł sie w podobnej sytuacji wpadła mi sarna zagięty mam błotnik zderzak lampę wezwałem policję byli w ciagu 5 min :kox: ubezpieczenie AXA może ktoś mi coś doradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie miałeś ten przypadek, na terenach leśnych gdzie stał znak uwaga na zwierzęta leśne? jeżeli tak to jedynie z AC możesz szkodę likwidować :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie był teren leśny ale niestety był tam znak jakieś 500 m -1000 m za znakiem w dokumentach które otrzymałem od policji napisane jest że to wieś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zalac 5W-40 norma 502.00/505.00

zadnego polsyntetyka bo turbo pojdzie sie je...bac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie znaja sie

ich edukacja w tej dziedzinie zakonczyla sie jeszcze w PRL-u[br]Dopisany: 13 Marzec 2011, 23:30_________________________________________________wszystkie informacje masz na samej gorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami w książce piszą jakie parametry oleju jaki wymienili, na pewno nie będzie pisać ile oleju ma wejść. Najczęściej jednak jaki olej zalano jest na kartce w komorze silnika. Do Twojego silnika powinno wejść około 3,6l oleju (tak podaje Autodata), a olej powinien spełniać normę 505.01 (pompowtryski).

pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja zmieniłem na 5w40 Liqui Moly, wczesniej jezdzil na 10w40 + MoS- już w ASO DE zalewali 10w40...oszczędni niemcy, po przejechaniu jakis 1000km nic nie ubyło, nic się nie dzieje.

Wg. rozpisek LM, właściwosci czyszczace 10w i 5w są bardzo podobne więc się zdecydowałem i jest spoko :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Koledzy czytam i zauważyłem ze nie polecacie oleju CASTROL. Chciał bym się poradzić Was mam silnik AWX i przelot prawie 300tys w sumie nic się nie dzieje lecz dalej chce dbać o motor, na dniach będę zmieniał olej i jaki polecacie do tej pory zalewałem CASTROL EGDE cos tam turbo diesel 5w40 i zmieniałem po ok 12 tys. na Oleju i filtrach nie chce oszczędzać więc poproszę o najlepszą kwestie dla mnie z góry dziękuję za jaką kolwiek info :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Motul Specyfic 5w-40 505.01-sam go stosuje od 2 lat.Bardzo dobre parametry przy bardzo dobrej cenie.Sprzedawców znajdziesz na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokson chodzi Ci o VALVOLINE MaxLife Synthetic 5W-40 , też jestem ciekaw czy ktoś już jeździł dłużej na tym oleju i może się wypowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie odczucia na temat VALVOLINE 5W-40 ?

moj ex BKE 2005 ,19 tdi , pd, był glosniejszy niz na motulu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tutaj jakis dzial nowosci techniczne albo cos

bo mam linka do paliwa diesla mozna sztucznie wytwarzac eco diesel absolutnie kompatybilny z autami koszt litra jakies 55groszy

moze to ktos przeniesc do innego dzialu jesli jest zainteresowanym moge przetlumaczyc

http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/enthuellungen/andreas-von-retyi-und-edgar-gaertner/usa-entwickeln-kuenstlichen-dieseltreibstoff-nur-13-cent-je-liter-und-fuer-motoren-garantiert-unpro.html

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1361814/Scientists-make-diesel-fuel-using-sun-water-carbon-dioxide.html

a tutaj polska wersja oczywiscie juz ze zlodziejska cena tylko 1 zl mniej od normlanego paliwa normlany smiech

zagranica produkcja 13 centow u nas 4 zl no sku***** sa niemilosierne w naszym pieknym kraju

http://finanse.wp.pl/kat,9992,title,Sztuczne-paliwo-z-CO2,wid,11308635,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótkie pytanie audi mam 2 tyg nie wiem jak tutaj się komunikaty wyświetlają a na fisie przy odpalaniu pisze service! nad tym OK jak odpalę to już jest ok tylko czy to znaczy że coś nie gra czy tak zawsze będzie ? Auto świezo sprowadzone czekam na mechanika aż wymieni Mi kompletny rozrząd :-) Odrazu tu polecam i dziękuje użytkownikowi Tom77 ceny bardzo dobre i obsługa na poziomie Dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...