Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie już doczytałem, że masz AFN więc oba są oki do Twojego autka. Parametry podobne. Po prostu jak jest PD to X-Cess odpada z automatu. A tak to wg uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xclean ma mniejsza lepkosc w niskiej temp. i nizsza temp zestalenia czyli zima lepiej.

ale xcess ma wyzsza liczbe tbn czyli lepsze wlasnosci neutralizujace produkty zuzycia oleju oraz spalania.

jezeli xcelan, lepiej go wymieniac czesciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale X-Clean też ma mniej popiołów siarczanowych (w końcu ma C3 :wink:). Dlatego ma mniejszy TBN.

Po prostu wymieniać co około 10 tys. i będzie ok:wink: Czy to X-Cess czy X-Clean.

Ale fakt X-Clean zimą lepiej. Różnica nie wielka ale zawsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale czemu mu nie ułatwić jeszcze bardziej:) Szczególnie ze względu na turbinę:)

Ale tak czy tak przejście z 10W40 na X-Cess czy X-Cleana dobrze silnikowi i turbinie zrobi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale X-Clean też ma mniej popiołów siarczanowych (w końcu ma C3 :wink:). Dlatego ma mniejszy TBN.

Po prostu wymieniać co około 10 tys. i będzie ok:wink: Czy to X-Cess czy X-Clean.

Ale fakt X-Clean zimą lepiej. Różnica nie wielka ale zawsze:)

przeciez glowne zakwaszenie oleju nastepuje wskutek spalania ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze duzo sie naczytalem na temat olejów, i jak w pracy kazdy lepek mowi o rozszczelnieniu silnika to nie wiem czy smiac sie czy plakac...

---------- Post dopisany at 16:28 ---------- Poprzedni post napisany at 16:27 ----------

jaki filtr polecacie boscha, Manna czy wystarczy filtron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że głównie paliwo:decayed:

Sam jeżdżę na Filtronie poza paliwem i nic złego mi się nie stało. Bardziej chyba ważne żeby regularnie wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies wyczytalem ze Bosch ma duzo wiecej bibulki filtracyjnej stad moje zastanowienie nad nim, ale zawsze bralem Filtrona i tez nie narzekam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Bosch ale Mann ma grubszą warstwę niż Filtron ( na przykładzie HU 726/2x i OE 640/1) - tak na oko patrząc.

Byle nie brać jakiś no name. Od Filtrona w górę to już nie jest źle:) - moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do was :) obecnie jeżdżę na Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40, nie mogę powiedzieć złego słowa (w porównaniu do Castrola 10w40 z którym kupiłem auto). Najbardziej jednak drażni mnie fakt że LM nie ma w ofercie 4 litrowych baniek, u mnie wchodzi ok, 3.6 litra i trzeba brac 5 litrowe... Za 5l bańkę płaci się ponad 215zł, litrowych nie opłaca się kupować bo stoją ponad 50zł.

Myślałem nad przejściem na Mobila 0w40 New Life Turbo Diesel gdyż ma 4l opakowanie. Moje 1.9 nie bierze więcej jak 0,5 litra oleju na 10 tysięcy, większość uszczelek i uszczelnień mam wymienionych (były jak z kamienia - w końcu 18 rok auta idzie), a nie chce składować zapasu tego oleju bo to bez sensu.

Co sądzicie o tym zabiegu, zostać przy LM czy skusić się na tego Mobila ?? Widziałem też dwie wersje tego oleju Mobila - na jednym jest Fully Synthetic a na drugim Super Syn Technology, czy ten pierwszy to faktyczny 100% syntetyk jak LM czy Motul ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów.

Będę wdzięczny za wypowiedzi na temat dwóch olejów do 1.9 TDI ahh 5w30.

Mianowicie , który lepszy Vavoline czy Motul. Z góry dzięki za wypowiedzi

niezbyt szczesliwy wybor lepiej silnikowi bedzie na 5w40, oczywiscie pamietajac o normie 505.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda, ale Bosch ma ogolnie dobre czesci.

wlasnie bylem w punkcie boscha i kupilem filtr oleju 0451103346, nie wiedzialem ze to takie wielkie, wczesniej kupowalem filtrona i byl o wiele mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niezbyt szczęśliwy wybór. 5w40 będzie lepszy?

---------- Post dopisany at 11:09 ---------- Poprzedni post napisany at 11:08 ----------

Będę wdzięczny za poradę jaki do silnika najlepszy do silnika

w świetnym stanie z małym przebiegiem 90 km ahh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej Motula X-Cess 5W40 z normą 505.00 i będzie git,ewentualnie Valvoline Durablend 5W40 505.00/505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...