Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

nie doceniasz Bosch-a, niesłusznie

Witaj Tomku

Alez doceniem, doceniam... ale w takiej kolejnosci... Knecht, Mann, Bosch... a potem inne.

Bosch to napewno znana i bardzo dobre firm. Nawet tarcze hamulcowe mam Boscha. Ale jesli chodzi o filtry oleju to chyba raczej nie jest w czolowce. No i nie mozna zapomniec ze Mann i Bosch wiekszosc czesci produkuje w Polsce.

Podobnie jak Castrol i Mobil.... a normy Polskie znacznie roznia sie od tych zagranicznych.

Ale poniewaz dzisiaj mam imieninki to zgadzam sie ze wszystkim.

Pozdrawiam i zycze milej niedzieli. :smiley:

Mobil w Polsce | Mobil 1 przyszBych in|ynierów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

danu44,Widze ze jestes niezastapiona w tym watku :wink: Ja osobiscie uzywam tylko Knecht-Mann

Pozdrawiam i milego dnia :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No następny filtr za roczek to będzie półkę wyżej obiecuję:thumbup1:

obiecałem też fotki mojego korka albo broka, zaślepki otworów olejowych ośki popychaczy pompowtryskiwaczy, więc zapodaję:

1340447639393.jpg

<br /><br />

1340447643412.jpg

<br /><br />

1340447677449.jpg

<br /><br />

1340448964770.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Poniewaz wiem ze Panowie jestescie wzrokowcami... :wink:

I to co pisane nie jest za bardzo przez Was zapamietywane. Wiec oto moja propozycja olei z normą 505.00, o lepkosci 5W-40

W wersji wzrokowej.

Oczywiscie bardzo przepraszam (jakby cos), ale nikogo nie chce tu obrazic tylko pomóc.

I tak... na miejscach... wedlug mnie.

1.

LIQUI_MOLY_5_W_40.jpg

2.

MILLERS_5_W_40.jpg

3.

Motul_8100_x_cess_5_W_40.jpg

4.

VALVOLINE_MAXLIFE_5_W_40.jpg

Mysle ze bedzie pomocne i komus sie przyda...

Pozdrawiam Dana :hahaha:

PS. Na podstawie wiadomosci zebranych na roznych forach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Poniewaz wiem ze Panowie jestescie wzrokowcami... :wink:

I to co pisane nie za bardzo jest przez Was jest zapamietywane, wiec oto moja propozycja oleji z normą 505.00, o lepkosci 5W-40

W wersji wzrokowej.

Oczywiscie bardzo przepraszam (jakby cos), ale nikogo nie chce tu obrazic tylko pomoc.

I tak... na miejscach... wedlug mnie.

1.

http://s16.postimage.org/600kj2zep/LIQUI_MOLY_5_W_40.jpg

2.

http://s18.postimage.org/eznrgjw4l/MILLERS_5_W_40.jpg

3.

http://s17.postimage.org/jez8pqkh7/Motul_8100_x_cess_5_W_40.jpg

4.

http://s18.postimage.org/nyx4fasf9/VALVOLINE_MAXLIFE_5_W_40.jpg

Mysle ze bedzie pomocne i komus sie przyda...

Pozdrawiam Dana :hahaha:

A nie najlepszy ten Dana

llegro.pl/liqui-moly-olej-top-tec-4200-5w-30-5l-1l-poznan-i2390266323.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie Mariuszu napewno, ale masz calkiem inne auto niz ja.

Ty masz auto juz nowszej generacji z norma 504.00-507.00

A ja starego klekotka z norma 505.00 i o tych autach myslalam dajac liste tych olei.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. w swoim AFB posiadam aktualnie Mobil Super 3000 XE 5W-30. Co sądzicie o tym oleju? Można kontynuować eksploatacje na tym oleju, czy lepiej zmienić na jakiś inny?

Jesli chodzi o mnie, to ten olej moglby zajac 5 miejsce na mojej liscie powyzej.

Oczywiscie gdybym wiedziała na 100% ze nie jest to podrobka.

To znaczy jade do Niemiec i kupuje go w sklepie.

A po tej ostatniej aferze, teraz nikt nie jest pewien, co jest prawdziwe a co nie.

Dlatego osobicie wybralabym cos innego.

Porownaj sobie przykladowo parametry tych obu olei.

Mobil Super 3000 XE 5W-30

http://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/52/8100%20X-cess%205W-40%20(GB).pdf?1323967709

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Tomku... Ty to zawsze powalisz z nóg.... :wink:

I do tego wszystko w kolorze fioletowym... superrrrrrr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest dosyć znacząca w tych olejach. Devastation. Zaintrygował mnie ten purpurowy olej :D

Adam, zaintrygowal Ciebie ten olej... toz to najlepsze na swiecie maselko....

Juz widze moj silniczek jak zaczyna w nocy swiecic na fioletowo....

PS. Tomku napisz koledze dies co sadzisz o tym jego Mobilu... pliss...(please).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie nie znam na olejach :wink:

zaraz wskoczy tutaj Endriuu i wszystko "wysłuszczy":grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie nie znam na olejach :wink:

zaraz wskoczy tutaj Endriuu i wszystko "wysłuszczy":grin:

Hmm... :eusathink: rozumiem, ogladasz mecz i nie chce Ci sie pisac... :facepalm:

Ale widzialam gdzies tu kolege Duras, On tez jest przeciesz dobry w te klocki.

Macku, moze cos napiszesz...? czy tez ogladasz mecz?

Pozdrawiam Dana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oglądam meczu :polew::polew::polew::polew:

mam inne zajecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w naszych autach są takie nowoczesne technologie jak w pancerzu Iron Mena, ale warto spróbować, a nóż obudzimy ukrytą siłę TDI.:kox: Ale tam na odwrocie napisane jest, że ten olej można stosować w pojazdach, łodziach (w tym podwodnych) i samolotach i kosiarkach do trawy - ale tylko w kolorze czerwonym. Do innych zalecany jest inny kolor oleju - chodzi tu musi o jakąś tajną specyfikę. :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porównania Motula X-Cess i Mobila 3000 XE 5W30 to ja trochę nie rozumiem:) Oba oleje mają różne SAE więc będą się trochę różnić.

Poza tym bezpośrednim odpowiednikiem X-Cess w Mobilu jest 3000 X1 5W40.

Mobil 3000 XE 5W30 to odpowiednik Specifica 505.01. Wiem, że oleje z normą 505.01 spełniają również 505.00 itd ale parametrami się trochę różnią( popioły ) więc porównanie 1-go oleju z normą 505.01 do 2-go oleju bez 505.01 może trochę przekłamywać. ( Nie wiem na ile jasno się wyraziłem ale jakaś ciężka pogoda dzisiaj :P)

Odchodząc od tego co wyżej napisałem to przewagą Motula jest fakt że jest 100% syntetykiem opartym na PAO ( wg zapewnień producenta) a Mobil to HC.

Co do ilości innych dodatków w obu olejach to nie jestem w stanie się wypowiedzieć.

Oleje Royal Purple. Nie znam ich osobiście. Wiem tyle co jest w necie czyli m.in słynny test z jakieś gazety który Royal wygrał ( choć sam artykuł jest już dość stary) Z tego co wiedzę po ofercie importera to wszystkie oleje są syntetyczne ( 0W40, 5W30, 5W40, 10W40 itd) To może oznaczać że zastosowana baza olejowa jest bardzo dobra ( pewnie PAO i estry) To bardzo dobrze rokuje dla tych olejów.

Jednak mają też swoje minusy. Oleje te nie mają ani norm europejskich ACEA ani żadnych aprobat europejskich producentów ( przynajmniej ja tego nie znalazłem -ale dużo czasu na to nie miałem). Wyklucza to je z użytku do aut na gwarancji jeśli chcemy ją utrzymać. Kolejny minus to klasyfikacja API która na pewno jest mniej dokładna od ACEA nie mówiąc o dokładności względem aprobat. Generalnie API przy europejskim silniku nic nie mówi. Np.: X-Cess i X-Clean C3 5W40 - obie mają te same API a jednego można zalać do PD a drugiego nie za bardzo. Poza tym, jeśli dobrze pamiętam, to w ogóle klasyfikacja API dla silników Diesel już bardzo długo nie była uaktualniana.

A jeszcze chciałem się dopytać o filtry Mann. Danu Manna nie robią w Polsce. Spotkałem się z Mannami wykonanymi w Niemczech, Austrii, Czechach, Hiszpanii i Węgrzech. No chyba że półprodukty są robione w Polsce ale tego to już nie wiem.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Macku...

Alez sie rozpisales, no brawo... :oklasky:

Nie bede wszystkiego cytowala, bo to i tak sa same madrosci. I napewno niejednemu sie to przyda.

A co do pogody, to umnie jest calkiem, calkiem... przyjemnie, wiec co tam u Was nad morzem, sztorm macie...?

Teraz tak, kolega dies jezdzi na oleju Mobila 3000 XE 5W30, norme dla silnika ma 505.00

Poniewaz ja jakos nie mam przkonania do Mobila, wiec chcialam zaproponowac mu cos bardziej konkretnego.

I teraz prosba do Ciebie o wypowiedz. Bo jak widzisz powyzej - nasz miły kolega devastation, mówi ze sie nie zna... :facepalm:

Taki fachowiec i sie niezna, sciemnia i tyle. :wink:

Co mozna zaproponowac wzamian za tego Mobila...? No chyba ze uwazasz, ze ten olej do jego auta jest ok.

Co do oleju Royal Purple, to Tomek proponuje mi takie oleje bo chce zebym miala (silnik) odlot...fioletowy.

A co do filtrow to jeszcze to sprawdze.

Pozdrawiam i zycze pomimo wszystko dobrego dnia

PS. Masz racje co do Manna, pomylilam sie. Ta firma jest tylko dystrybutorem filtrow Mann.

IOW - Napędy Hydraulika Filtracja Przekładnie - Strona główna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...