Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Sz. koledzy a na zime jaki olej naj lepiej zalac aby silniczkowi bylo lzej krecic Motul 506.01 0w30 czy Amsoil 5w40 AFL a moze Liqui Moly jak tak to jaka jego nazwa dokladna a chodzi o silnik AWX

Obecnie zalewam Millers XFE-PD 5W40.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Marcinku najlżej będzie na 0W30 506.01 ale Twój portfel zdecydowanie najbardziej dostanie.

Jeśli jesteś zadowolony z Millersa to możesz śmiało go zastosować, jeśli chcesz zmienić to spróbuj amsa - AFLa = zbiera superpochlebne opinie.

Niebawem sam potestuje i będę mógł powiedzieć jak to u mnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego "Dzik" a wiec tak jezeli wymiana wyjdzie mi w UK przed wyjazdem na Swieta do polandowa to zaleje silniczek Amsoilem a jezeli nastarczy mi limitu do wymiany aby dojechac spokojnie do polski to zaleje go Motulem 0W30. W moim przypadku koszta zakupu naprawde dobrego oleju nie graja roli , moze nie byc na chleb w domu :grin: ale na dobrej klasy olej zawsze musze miec bo z auta korzystam kazdego dnia.

Rzecz ma sie tak gdyz tu w UK (bynajmniej gdzie ja mieszkam) ciezko jest dostac oleje Motula (nie podrobki) , pelno tego do motocykli , kosiarek i pil spalinowych a do auta ciezko kupic zas mam do dojscie do Amsoil.

:hi:

PS. kolego "Dzik" dodatkowy email poszedl na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]

Co będzie lepsze: Amsoil 5W-40 AFL czy Millers XFE-PD 5w40? Czy brać co tańsze bo różnicy nie będzie?

na ocp kolega Loru stosował jedno i drugie ale bardziej podszedł jemu millers. Tyle ile osób tyle opinii, sprawdź jedno i drugie może najlepsze będzie LM :)

Ja zaopatruje się u kolegi dzika od dawna, napiszę moje wrażenia odnośnie olei:

- Catrol SLX 5W30 - po kupnie zalał mi go ASO audi: długo głośny przy rozruchu na zimno, silnik pił go na tyle że już po 8 tys od wymiany była pierwsza dolewka a silnik zaczął być wyraźnie głośniejszy, z plusów to silnik wyraźnie lekko na nim pracował, spalnie było zauważalnie mniejsze niż na motulu

- Motul Specific 505.01 5W40 - silnik zdecydowanie ciszej pracował tak po rozruchu jak i rozgrzany, konsumpcja oleju spadła - dolewka ok 400 ml po 11tys, wzrosło spalanie i czuć było że silnik ma ciężko po odpaleniu(jakby zamulony)

- Motul Specific 504.00/507.00 5W30 - zalety takie jak w/w motul 505.01 z tym że silnik pracował ciut głośniej ale nie był zamulony po starcie, nie było żadnej dolewki ponieważ wymiana była przy 11 tys i poziom oleju na bagnecie w tym momencie spadł z max do min a dolewka była bezsensowna w tym przypadku

- Motul 8100 X-cess 5W40 - wrażenia podobne co w innych Motulach ale wydaję mi się że był 'najsłabszym' z 3 używanych przeze mnie olei tej firmy - po ok 8 tys silnik zaczął tak jak na Castrol SLX wyraźnie głośno pracować

- Millers XFE-PD 5w40 - zdecydowanie najlepszy olej jaki miałem do tego czasu, silnik pracował bardzo cicho od momentu zalania aż do wymiany przy ok 13tys, musiałem dolać ok 0,5 l przy przebiegu ok 11-12tys, silnik pracował bardzo lekko i naprawde najciszej ze wszystkich w/w olei

- teraz mam zalanego Castrol Edge 5W40(akurat nie miałem wyboru bo zapomniałem swojego oleju a nie kalkulowało mi się cofać 80 km) i nic specjalnego w nim nie widzę oprócz tego że silnik wyraźnie szybko się nagrzewa i zużycie paliwa spadło ale to może być akurat spowodowane swapem pompy oleju u azetów w gdańsku

Mam teraz zakupiony Amsoil 5W30 i zaleje go zamiast tego castrola w grudniu jak zjade do kraju i porównam do Milersa XFE PDi wtedy wybiore olej który będę już zalewał.

Napiszę tylko że olej i wszystkie filtry(MANN) zawsze zmieniam nie dalej niż 15tys a sposób używania auta jest taki sam od 5 lat tj praktycznie codziennie dojazd do pracy przez wioski 7 km i powrót 7km i kilka razy w roku trasa autostrady Szwecja-Niemcy-Polska a w polsce czesto trasa Gorzów - Lębork dlatego konsumpcja oleju czy diesla jast dla mnie łatwo zauważalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawe porównanie. Millers pomimo tego że jest oficjalnym półsyntetykiem jak widać daje radę :)

Ciekawe że konsumpcja na specificu 5W30 była mniejsza niż 5W40 gdzie w teorii powinno być odwrotnie.

Pozdrowionka

dzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawe porównanie. Millers pomimo tego że jest oficjalnym półsyntetykiem jak widać daje radę :)

Ciekawe że konsumpcja na specificu 5W30 była mniejsza niż 5W40 gdzie w teorii powinno być odwrotnie.

Pozdrowionka

dzik

Konsumpcja na specyficu 5W40 i 5W30 była bardzo podobna, lampka poziomu oleju zaswiecila sie praktycznie przy tym samym przebiegu a ze byłem wtedy w polsce i zawsze wtedy zmieniam olej to juz poprostu nie dolewallem a wymienilem.

Teraz w grudniu zaleje tego Amsa 5W30 i zobacze jak bedzie bo wtedy albo bede na nim jechal dalej albo wroce do Millersa bo był git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1.9 AXR Amsoil 5w30 spisuje się rewelacyjnie.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko prosze nie krzyczec

jaki jest pol syntetyk ale w oznaczeniu 5w tak jak to jest w valvoline dura bl.ale nie krak jak ten cos z innej baczki np ....

Chce cos rzadszego na zime poprostu ooo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko prosze nie krzyczec

jaki jest pol syntetyk ale w oznaczeniu 5w tak jak to jest w valvoline dura bl.ale nie krak jak ten cos z innej baczki np ....

Chce cos rzadszego na zime poprostu ooo...

Kolego, to jest jakiś bełkot. :facepalm:

Napisz jasno o co ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko prosze nie krzyczec

jaki jest pol syntetyk ale w oznaczeniu 5w tak jak to jest w valvoline dura bl.ale nie krak jak ten cos z innej baczki np ....

Chce cos rzadszego na zime poprostu ooo...

Kolego, to jest jakiś bełkot. :facepalm:

Napisz jasno o co ci chodzi.

To zalej 0w30 i po problemie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko prosze nie krzyczec

jaki jest pol syntetyk ale w oznaczeniu 5w tak jak to jest w valvoline dura bl.ale nie krak jak ten cos z innej baczki np ....

Chce cos rzadszego na zime poprostu ooo...

Kolego - teraz każdy olej to krak. Pytanie tylko czy tego kraku jest 20 czy 70%. Zalej dobry 5w30 na,zimę i będzie dobrze.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowilem nie krzyczec

jaki belkot to ze 5 w nie znaczy ze syntetyk to ze 10w pol synt. w kilku przypadkach oba sa pol synt. 15w kolo w sklepie mi pokazal pelen syntetyk a dura bl.z valvoline jest kilka 5w a jak zadzwonilem do nich to szybko mnie kolo wyleczyl bo 5w to polsyntetyk o i tyle belkotu

nie zaleje 0w bo to bym przegiol jak helmut lal 15w bo tak przypuszczam ja go 3 razy 10 zalalem to teraz czas na 5 i to ryzykownie bo ni ..uja nik nie umie odpowiedziec jaki olej wlac zeby na 1 raz bylo ok kazdy mowi co chce i motul a ja do tego oleju niestety nie mam przekonania tym bardziej ze podrobek coraz wiecej Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowilem nie krzyczec

jaki belkot to ze 5 w nie znaczy ze syntetyk to ze 10w pol synt. w kilku przypadkach oba sa pol synt. 15w kolo w sklepie mi pokazal pelen syntetyk a dura bl.z valvoline jest kilka 5w a jak zadzwonilem do nich to szybko mnie kolo wyleczyl bo 5w to polsyntetyk o i tyle belkotu

nie zaleje 0w bo to bym przegiol jak helmut lal 15w bo tak przypuszczam ja go 3 razy 10 zalalem to teraz czas na 5 i to ryzykownie bo ni ..uja nik nie umie odpowiedziec jaki olej wlac zeby na 1 raz bylo ok kazdy mowi co chce i motul a ja do tego oleju niestety nie mam przekonania tym bardziej ze podrobek coraz wiecej Pozdrawiam

Ty masz w ogóle jakiś szacunek do ludzi, którzy mają to przeczytać, zrozumieć, a następnie ci pomóc? Umiesz konstruować proste zdania, stosować choćby pobieżnie interpunkcję? Bełkot i tyle...

Chcesz zmienić 10Wx, na 5Wx (co wiem z wcześniejszych, trochę mniej chaotycznych postów) to zmieniaj.

Jeśli to ma być 10W40 na 5W40 to nie masz się zupełnie czego obawiać, może być tylko lepiej.

Jeśli chcesz 100% syntetyk 5W40, to bierz Motula, Liqui Moly albo Valvoline (kolejność losowa), bo nie wiem czy jakakolwiek inna firma produkuje 5W40 jako pełny syntetyk (nie HC). Jeśli ktoś zna taką to proszę o wskazanie.

Co do płukanki, to na pewno nie zaszkodzi. Konieczność jej użycia uzależniałbym od tego jakiej klasy oleje były stosowane wczesniej oraz czy często te oleje była zajeżdżane ponad normalne przebiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOOOOO Jak to sie unosi oddychaj kolego olej ja zmieniam w kazdym i zawsze do 10kkm

ok dzieki i o nic wiecej nie pytam temat zakonczony Narciaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowilem nie krzyczec

jaki belkot to ze 5 w nie znaczy ze syntetyk to ze 10w pol synt. w kilku przypadkach oba sa pol synt. 15w kolo w sklepie mi pokazal pelen syntetyk a dura bl.z valvoline jest kilka 5w a jak zadzwonilem do nich to szybko mnie kolo wyleczyl bo 5w to polsyntetyk o i tyle belkotu

nie zaleje 0w bo to bym przegiol jak helmut lal 15w bo tak przypuszczam ja go 3 razy 10 zalalem to teraz czas na 5 i to ryzykownie bo ni ..uja nik nie umie odpowiedziec jaki olej wlac zeby na 1 raz bylo ok kazdy mowi co chce i motul a ja do tego oleju niestety nie mam przekonania tym bardziej ze podrobek coraz wiecej Pozdrawiam

Bierz Motula od Dzika, sprzedaje oryginały.

Nie ma lepszego oleju. Nawet Liqui Moly jest ciut gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej po wizycie w sklepie i przeczytaniu paru artykółów sam nie wiem czy podjąłem dobry wybór kupująć olej Shell Helix ultra extra 5W30 z normą 507.00 do Audi A4 B5 1,9 TDI na pompowtrysku. Podobno olej ten zawiera w sobie normę 505.01 która jest wymagana przy silnika z PD. Co Wy sądzicie na ten temat?? Co sądzicie o oleju Shell Helix ultra extra 5W30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców rynku olejowego.

Jakie mamy dostęne oficjalnie w Polsce PEŁNE syntetyki 5W40?

Czy należy do nich Castrol Edge?

Czy Mobil nie ma żadnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców rynku olejowego.

Jakie mamy dostęne oficjalnie w Polsce PEŁNE syntetyki 5W40?

Czy należy do nich Castrol Edge?

Czy Mobil nie ma żadnego?

Dzisiaj nie ma pełnych syntetyków. Każdy olej ma w sobie HC. Tylko kwestia czy 20%(nie w tym nic złego, a wręcz jest to wskazane), czy 80%(nie muszę mówić jakie to dziadostwo). Dlatego warto stosować oleje premium takie jak: Motul, Liqui Moly, Millers, Amsoil. Nie stosować z kolei masoowki -tam zawsze jakość jest najniższa.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...