Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

marketing to masz wszedzie

praktyka jest w garazu lub warsztacie która go brutalnie weryfikuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do smarowania zawiasów drzwi od chlewa lub obory to owszem

:)

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dopisany at 00:46 ---------- Poprzedni post napisany at 00:41 ----------

po co mnie więcej,jak autko stoi w szopie

Kolego, temp płynięcia mówi również o tym jak olej szybko dociera do węzłów tarcia. -21 to istna padaczka. 75%zużycia silnika następuje podczas zimnego rozruchu.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na agro stou zrobiłem 124,800 i złego słowa nie powiem

Przeczytaj co sam producent o tym oleju pisze

Olej Agro Stou 10W30, 5 l - [Orlen Oil] - Grene - sklep

"Wielofunkcyjny olej do sprzętu rolniczego. Przeznaczony jest do stosowania głównie w sprzęcie rolniczym do smarowania silników, różnego typu przekładni, sprzęgieł, w mokrych hamulcach a także w systemach hydraulicznych."

Wg Ciebie to się nadaje do wlania do OOOO? Nawet nie uzupełniłes profilu i nie wiadomo czym ty właściwie jeździsz.

Ten olej przy tej gęstości i temp płynięcia to się przez filtr przeciska jak masło nie mówiąc o tym żeby dopłynął do szklanek w miarę rozsądnym czasie. A jak masz na dworze mróz -25* co dość często zimą się zdarza to w tej Twojej szopie ile jest? Założe się że max -20*.

A to że nawet producent napisal że to olej do silników to co najwyżej starej C360/C330 albo jakiegoś starego ruska bo do niczego nowszego bym tego nie wlał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil i znowu wszystko się sprowadza do kwestii po co, na co, można taniej. Jak ktoś jeździł X lat wyżyłowanym Tarpanem to pewne nawyki zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako OT uważam że gośc robi szopke i nabija sobie posty. Np w wątku o obowiązku jazdy na zimówkach też swe mądrości zaczął przedstawiać. Zaraz pewnie nabije 100 postów i pojawi się jego watek z wyprzedażą części 100% sprawnych po Agro oleju :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy i sowa ogolnie do wszystkich czy przy przejsciu z 10 na 5 w musze robic plukanie i czym jak itp

Sorry za ot ale z praktyki panowie prosze odp bo takie sa cenne

Pozdro

jaki olej kupic tylko nie reklamowany a dobry i zimowy

Jak uwazasz. Ja po zrobieniu plukanki przejechalem juz kilka dni na oleju i olej w silniku jeszcze nie zczarnial na maksa :D Zrob plukanke nie zaszkodzi.:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie znowu ot z mojej strony bedzie:decayed: przypomnialo mi sie jak niedawno bylem w sklepie po filtr kabinowy i gosc stal przedemna i kupowal olej i plyn chodniczy do hondy civik 2000 rok sprzedawca pyta sie jaki przebieg gosc odpowiada 160 pare tysiecy a sprzedawca na to "proponuje panu olej mineralny bo auto juz ma powyzej 100000" lapy mi opadly zemglilo mnie prawie:facepalm: nic wiecej obrucilem na piecie i poszedlem z tego sklepu o czym to swiadczy?:doh: ja z przejscia z 10 na 5 nie robilem plukanki poniewaz silnik w niecowni byl zalany 0w30 arala przyjechal do polski i poprzedni wlasciciel potraktowal go 10 w ale tylko 2 razy:naughty: teraz po przejechaniu 5 tys na rozgrzanym silniku olej jest jak w benzyniaku :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ot mam pytanie mam zalany olej mobil 15w40 mineralny (tak był zalany jak kupiłem )-http://agro-max.nazwa.pl/abtmotor1/sklep/olejesilnikowe/49-mobil-super-1000-x-1-15w40-5l.html

A jak chciałbym wymienić na pół syntetyk . Mozna tak wymienc czy trzeba wyjąc miske i dobrze przepłukać

Czy dalej lac mobila

Auto Audi a4 b5 1.9TDI 90 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam wypowiedzi nowego kolegi i oglądam film co wrzucił kolega jihaad to aż strach kupować jakieś auto w Polsce;/

Masakra;/ A potem na allegro Silnik igła itd.

---------- Post dopisany at 13:48 ---------- Poprzedni post napisany at 13:45 ----------

sory ot mam pytanie mam zalany olej mobil 15w40 mineralny (tak był zalany jak kupiłem )-http://agro-max.nazwa.pl/abtmotor1/sklep/olejesilnikowe/49-mobil-super-1000-x-1-15w40-5l.html

A jak chciałbym wymienić na pół syntetyk . Mozna tak wymienc czy trzeba wyjąc miske i dobrze przepłukać

Czy dalej lac mobila

Auto Audi a4 b5 1.9TDI 90 km

A u kolegi najlepiej zmienić i to na syntetyk. Bo to jest najlepszy olej do tego silnika. Tylko pytanie czemu zalano 15W40? Silnik był wykończony czy po prostu nie wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...