Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież Audi to nie Tarpan, co się ma niby stać ?? Zalej Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40 to zobaczysz jak silnik potrafi pięknie pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

traktor, powiadasz ?

czy jakiś "inny" sprzet rolniczy

jeśli tak określasz OOOO

---------- Post dopisany at 23:46 ---------- Poprzedni post napisany at 23:45 ----------

TO co piszecie i w ci wierzycie o oliwach to tylko MARKETING

Tiaaa....

Dwa lata temu w zimę zrobiłem test olei. Przez noc przymroziło do -30*C. Firmowy Motul był gęsty ale wynalazki typu Lotos Mineralny musiałem łyżką wyskrobywać ze słoika. Oleje stały przed drzwiami od szopy.

The a4

Mój silnik jest po płukance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes a czym plukales ?

Marcin on kosztuje ja wiem ze jest super ale musze cos ciut z tanszej polki albo edga albo valvoline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakikolwiek byle z właściwą aprobatą, millers xfe-pd 5W40 , amsoil 5W40 505.01 valvo 505.01 , top tec 4100 5W40

jest w czym wybierać :)

pozdrówki

dzieki,

ten millers, to pół syntetyk? tak gdzies wyczytałem.

LM top tec 4100 - lepszy od motula? bo z pewnoscią droższy, jest sens kupić i używać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

kupiłem audi a4 1,9 tdi awx z 2002r. i mam pytanie jaki olej wlać? mam wątpliwości z tym czy posiadam dpf czy nie bo z niemieckimi papierami dostałem pismo że niby ten filtr został założony w 2009r. takie rzeczy są możliwe?

jeśli tak to jaki olej najlepiej zalać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cuda się zdarzają. W Niemczech żeby wjechać do centrum niektórych miast trzeba spełniać określone normy emisji spalin.

Jak masz DPF to lej coś z normą 507.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz pod samochód i zobacz czy masz dołożony DPF, wygląda jak dodatkowy katalizator. JAk masz DPF to lej 5w30, jak nie masz to lej 5w40

witam,

kupiłem audi a4 1,9 tdi awx z 2002r. i mam pytanie jaki olej wlać? mam wątpliwości z tym czy posiadam dpf czy nie bo z niemieckimi papierami dostałem pismo że niby ten filtr został założony w 2009r. takie rzeczy są możliwe?

jeśli tak to jaki olej najlepiej zalać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, mam nadzieję, że u wszystkich akumulatory sprawne:) Prośba , czy ktoś wie jak wrzucić tutaj filmik? oprócz przez YouTube?

---------- Post dopisany at 20:27 ---------- Poprzedni post napisany at 19:59 ----------

Wiem, że zaraz wszyscy na mnie na krzyczą, że to nie miejsce itp, ale mam problem i prośbę.Około dwa tygodnie temu zaczął po zapaleniu wydobywać się z silnika dziwny dźwięk takie pyrkotanie. Rozrząd był wymieniany 20 tysięcy temu i jakąś dodatkowa rolka duża na środku przy wiatraku( na filmie słychać ewidentnie pyrkotanie)Słychac to tylko na zimnym chyba silniku.Jak psiknąłem wd 40 to wszystko ucichło, ale wiem, że to nie rozwiązanie. mechanicy wymyślali ... łożysko na alternatorze, sprzęgiełko dwukierunkowe na alternator, napinacz, ale nie wiedzą dokładnie co. Poza tym już jak pytam po zapaleniu zimnego silnika wydobywa się delikatne popiskiwanie... Jeśli ktoś miałby jakieś pomysły, albo miałby komu przesłać w/w film to będę bardzo wdzięczny. Nadmieniam, że po wd40 pyrkotanie ucichło. Z góry dziękuje i wrzucam link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki olej kryje sie pod ta marka "GM (Opel) 5W30 Dexos2 5L"

http://www.palis.pl/Img.ashx?Id=1657&w=300&h=300

Zeller+Gmelin Deutschland Produktseite

---------- Post dopisany at 20:30 ---------- Poprzedni post napisany at 20:29 ----------

Witam forumowiczów, mam nadzieję, że u wszystkich akumulatory sprawne:) Prośba , czy ktoś wie jak wrzucić tutaj filmik? oprócz przez YouTube?

---------- Post dopisany at 20:27 ---------- Poprzedni post napisany at 19:59 ----------

Wiem, że zaraz wszyscy na mnie na krzyczą, że to nie miejsce

kompletnie nie ten dzial!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz pod samochód i zobacz czy masz dołożony DPF, wygląda jak dodatkowy katalizator. JAk masz DPF to lej 5w30, jak nie masz to lej 5w40
witam,

byłem pod autem no i tam chyba jest sam katalizator nie ma niczego dodatkowego zamontowanego po nim, idzie wydech i 2 tłumiki na konec, a co do oleju to jaki polecacie? a jakbym się pomylił i jednak byłby ten dpf to jakie mogą być skutki zalania nieodpowiednim olejem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawny HC do pompowtryskow. Jak się sprawuje w silniku? Niech się wypowie ten kto testował.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest olej do silnikow wyczynowych - czy diesel po czipie to wyczynowy silnik? Jesli stac Cie aby wyrzucic na olej prawie 300 to bierz - rownie dobrze jednak mozesz zalac XFE-PD 5w40 za 150 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie lepsze: Amsoil 5W-40 AFL czy Millers XFE-PD 5w40? Czy brać co tańsze bo różnicy nie będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o oleju Millers CFS 5W40 do 1.9 PD? Na racing forum chwalą go do aut po chipsie.

to tak samo jakbyś zalał motula 300v bo to oleje podobnej klasy, przypuszczam że nikt z polecających na racingforum nie widział silnika który na tym zjeździł więcej niż 15 tyś km...

---------- Post dopisany at 23:27 ---------- Poprzedni post napisany at 23:26 ----------

Co będzie lepsze: Amsoil 5W-40 AFL czy Millers XFE-PD 5w40? Czy brać co tańsze bo różnicy nie będzie?

na ocp kolega Loru stosował jedno i drugie ale bardziej podszedł jemu millers. Tyle ile osób tyle opinii, sprawdź jedno i drugie może najlepsze będzie LM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...