Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Z innej beczki. Ile litrow oleju potrzeba do wymiany w BKN? Jedni pisza, ze 9 inni 6-7l

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/61730-[ALL]-Ile-oleju-do-mojego-silnika?

wysłane z prodiża

Dzieki! :)

Opublikowano

Z innej beczki. Ile litrow oleju potrzeba do wymiany w BKN? Jedni pisza, ze 9 inni 6-7l

Kupuje 2 x 5 litrów i zostaje mi zawsze 2,1 litra, a już wymieniałem 3x!

Opublikowano

Czy ktoś jeździ na tym oleju ewentualnie jakieś opinie Olej 5w30 Shell Helix HX7 Professional? Aktualnie mam zalany Shell Helix Ultra Diesel 5w40 taki mi zalał polecany mechanik z forum sugerował się tym ze silnik był zalany tym olejem ale on nie spełnia normy VW. Ewentualnie chciał bym przejść na Motula Specific 5w40 ale nie chciał bym robić płukanki bo motor ma nalatane 320k

Opublikowano

Płukanka nic złego nie zrobi.

Opublikowano

Czy ktoś jeździ na tym oleju ewentualnie jakieś opinie Olej 5w30 Shell Helix HX7 Professional? Aktualnie mam zalany Shell Helix Ultra Diesel 5w40 taki mi zalał polecany mechanik z forum sugerował się tym ze silnik był zalany tym olejem ale on nie spełnia normy VW. Ewentualnie chciał bym przejść na Motula Specific 5w40 ale nie chciał bym robić płukanki bo motor ma nalatane 320k

Przy Twoim 1.9TDI PD zostałbym raczej przy 5W40.

Pamiętaj aby przy płukance :

1-wlać ją przez bagnet (omijasz newralgiczną górę).

2-po płukaniu miska olejowa w dół i wyczyszczenie wszystkiego ładnie (miska, smok)

PS. Wlewamy oczywiście na rozgrzany silnik, najlepiej jeszcze odessać resztki z podstawy filtra oleju.

:hi:

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

Czyli Motula zalać?

Opublikowano

Co tam uważasz...

Motul 5W40 Specific 505.01, Motul X-Clean 5W40, Valvoline SynPower 5W40, coś z Luqui Moly... z normą 505.01

Opublikowano

Nie wiem czy będę odkręcał miskę olejowa bo jest trochę roboty, może szybciej jak by się uszczelka pociła ale jest sucho więc nie będę ruszał zastosuje płukankę i będzie OK.

Opublikowano

Tam nie ma uszczelki, tylko silikon :decayed:

Niby tak... tylko żeby Ci zaraz nie wywaliło monitu słabe ciśnienie oleju jak smoka syfem zapcha :wink:

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

Nie zapcha, bo od tego jest filtr oleju.

Ja jeszcze się nie spotkałem żeby po płukance była konieczność zrzucenia michy.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Czytałem na innych forach ze stosują płukankę po to żeby właśnie nie zdejmować michy.

Opublikowano

Ja robiłem plukanke jakiś czas temu z minerala na pół syntetyk, a wiadome przejechanie ma prawie 360k. miałem małe obawy ale jest już 1000 km bez przygód. Za parę miesięcy kolejna wymiana i git.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Ja robiłem plukanke jakiś czas temu z minerala na pół syntetyk, a wiadome przejechanie ma prawie 360k. miałem małe obawy ale jest już 1000 km bez przygód. Za parę miesięcy kolejna wymiana i git. Bez zdejmowania miski i lania przez bagnet

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Po tej płukance jakieś spostrzeżenia na plus? Ja bym zastosował LIQUI MOLI 2640 tylko ze ona wystarcza na 6l oleju a do mojego motoru wchodzi 3,5l czyli zastosować połowę?

Edytowane przez jaceko

Opublikowano

Minusów nie ma bo miałem mały wyciek przed i taki pozostał. Olej dużo lepszy niż ten co miałem i bardzo wyciszył silnik.

Nie jestem tutaj znawcą, sam się poradzałem na forum. Powodzenia

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Szpila

Opublikowano

Płukanka czyści kanały olejowe i przez to wzrasta ciśnienienie oleju w układzie.

Nie raz się zdarzało że komuś szklanki klepały przy odpalaniu zimnego silnika i po płukance i zalaniu dobrego syntetyka, przestały klepać.

Ogólnie same plusy :)

Płukanke najlepiej przez bagnet, wtedy ją całą smok rozprowadzi po silniku.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen

Opublikowano

Zbliża mi się wymiana oleju silnik 1.9tdi avf 130km . Ostatnio był Motul Specific 505.01 czy jest jakiś lepszy olej od tego ? żeby ciszej chodził silnik itp. Jaki olej jest najbardziej dopasowany do tego silnika?

Opublikowano

Polecam Liqui Moly 4100 5W40 :wink:

Edytowane przez beny2303

Opublikowano

Zbliża mi się wymiana oleju silnik 1.9tdi avf 130km . Ostatnio był Motul Specific 505.01

Ten będzie najlepszy, pamiętaj aby pozbyć się starego oleju z podstawy filtra oleju.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.