Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

walery czytaj ze zrozumieniem.

rozpatrujemy oleje przedstawione przez kolege rafałwol. zaden lm ktory chcial zastosowac nie ma normy 505.01.

a zauwaz ze chcial zalac cos "lepszego". seria toptec 4100 ktora posiada norme 505.01 nie jest czyms lepszym od xcleana a tym bardziej specifica, ktory ma stara dobra formulacje.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

walery czytaj ze zrozumieniem.

rozpatrujemy oleje przedstawione przez kolege rafałwol. zaden lm ktory chcial zastosowac nie ma normy 505.01.

a zauwaz ze chcial zalac cos "lepszego". seria toptec 4100 ktora posiada norme 505.01 nie jest czyms lepszym od xcleana a tym bardziej specifica, ktory ma stara dobra formulacje.

wysłane z prodiża

To ten x-clean 5W40 będzie najlepszym rozwiązaniem nie szukać już nic innego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten x-clean 5W40 będzie najlepszym rozwiązaniem nie szukać już nic innego ???

541 stron jest na ten temat,poczytaj i sam wybierz.

Ilu ludzi tyle opinii.

B7 to nie Mustang Shelby.

Wcześniej czy później opchniesz go za grosze i nikt nie będzie wnikał na jakim oleju jeździłeś.

Zalewaj smarowidło zgodne z normą,z pewnego źródła a nie podróbę,wymieniaj na czas i nie myśl o tym przez całą noc bo szkoda twojego zdrowia.

Darmowy stres sieje spustoszenie w organizmie. :wink:

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten x-clean 5W40 będzie najlepszym rozwiązaniem nie szukać już nic innego ???

541 stron jest na ten temat,poczytaj i sam wybierz.

Ilu ludzi tyle opinii.

B7 to nie Mustang Shelby.

Wcześniej czy później opchniesz go za grosze i nikt nie będzie wnikał na jakim oleju jeździłeś.

Zalewaj smarowidło zgodne z normą,z pewnego źródła a nie podróbę,wymieniaj na czas i nie myśl o tym przez całą noc bo szkoda twojego zdrowia.

Darmowy stres sieje spustoszenie w organizmie. :wink:

:thumbup1:

Tym bardziej 2.0TDI przed 2008rokiem :wink:

Nie jest to silnik który odwdzięcza się za serwis...

Z MOTULa możesz wybrać sobie to : (PS. kupowałbym na forum)

https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/8100-x-clean-5w40?f[quality]=31&f[range]=25&f[viscosity]=34

https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/specific-505-01-502-00-5w40?f[quality]=31&f[range]=25&f[viscosity]=34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie których producentów oleje można bezpiecznie zalewać.

Czy oprócz Motula i Valvoline (które są w co drugim komentarzu przytaczane) jest jeszcze jakiś dobry producent ?

Co na przykład z elf, mobil ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy olej możesz bezpiecznie zalać.

Wszystko zależy od jego składu

Dobre oleje to tez Liqui Moly

Te które przytoczyłeś to masowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba czołówka Motul, Valvoline, Liqui Moly, Millers....

Chyba chodziło o te drugie[emoji6]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam szybkie pytanie.

Ojciec jezdzi ciezarowkami konkretnie daf silnik euro 6 olej 10w40 mobil 1

Pytanie czy mogę zalać swój motor takim olejem 1.9 avf pd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się stanie jeżeli olej nie będzie mial tej normy 505.01 jakie mogą być konsekwencje po zalaniu bo nie bardzo kumam olej to olej niby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co niby są Twoim zdaniem zalecenia i normy? Dla picu? Nie, tutaj dla formy i żywotności Twoich pompowtrysków. Skoro olej to olej, to polecam Kujawski.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej żeby był z pierwszego tłoczenia ;)

Tak na poważnie to norma 505.01 została opracowana dla ochrony "góry" silnika czyli pompowtrysków i wałka rozrządu.

Wujek google nie gryzie, można znaleźć bardzo dużo informacji o normach oliw.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stresuj się kolego. A Pytam dlatego bo te silniki teraz w ciężarówkach z silnikami Euro 6,to raczej nie mogą tam lać do tak nowych silników byle czego tak mi się wydaje. Ale spoko już wszystko wiem poczytałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mechanik zalal mi moja audiczke olejem 10w40 castrol magnataec,twierdzi ze przy przebiegu jaki mam (320000)można śmiało lać już pol syntetyk, moje pytanie to czy zmienić z powrotem na 5w30 czy 5w40?czy jeździć na tym 10w40 i czy w ogole można sobie teraz tak przejść bez problemu z pół na pełny syntetyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz jakiś mega wycieków, oleju nie ubywało w jakiś strasznych porcjach to śmiało wracaj na 5W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PD ma cały swój żywot jeździć tylko i wyłącznie na 5W40 (ew. 5W30). Przebieg nie ma tu nic do powiedzenia. Zmień mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mechanik zalal mi moja audiczke olejem 10w40 castrol magnataec,twierdzi ze przy przebiegu jaki mam (320000)można śmiało lać już pol syntetyk, moje pytanie to czy zmienić z powrotem na 5w30 czy 5w40?czy jeździć na tym 10w40 i czy w ogole można sobie teraz tak przejść bez problemu z pół na pełny syntetyk?

Zapytaj się tego czeresniaka czy lubi szynkę i baleron. Na pewno lubi ale jest już stary to powinien wpier...ć kaszankę i salceson. Wylej ten syf i wlej porządnego fulla 5W40 505.01

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PD ma cały swój żywot jeździć tylko i wyłącznie na 5W40 (ew. 5W30). Przebieg nie ma tu nic do powiedzenia. Zmień mechanika.

tak zrobię :)

Witam, mechanik zalal mi moja audiczke olejem 10w40 castrol magnataec,twierdzi ze przy przebiegu jaki mam (320000)można śmiało lać już pol syntetyk, moje pytanie to czy zmienić z powrotem na 5w30 czy 5w40?czy jeździć na tym 10w40 i czy w ogole można sobie teraz tak przejść bez problemu z pół na pełny syntetyk?

Zapytaj się tego czeresniaka czy lubi szynkę i baleron. Na pewno lubi ale jest już stary to powinien wpier...ć kaszankę i salceson. Wylej ten syf i wlej porządnego fulla 5W40 505.01

Jutro w takim razie zmieniam olej, MOTUL SPECIFIC 505.01 będzie dobry?

Edytowane przez setke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...