Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

https://youtu.be/hiJWSMGtpVA

wysłane z prodiża

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

I wszystko jasne podziękował

Opublikowano

Endriu posiadam CAGA 2008 rok, 252 tys. od nowości zalewany jest do dziś Mobil 5w30 full syntetyk esp, do przebiegu 160 tys. ten olej był wymieniany co 15 tys od tamtej pory do teraz wymieniam go co 10 tys. Czy warto zmieniać go na inny jak tak to na jaki? Auto nie posiada dpf oraz egr.

Opublikowano

Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40 lub cos naprawde dobrego:

Motul xmax 0w40 lub Valvoline Synpower 0w40

wysłane z prodiża

Opublikowano

Mógłbyś mi wytłumaczyć dlaczego nie 5w40 tylko 0w40, nie zwiększy się zużycie oleju, aktualnie przy wymianie wlewam na maxa i po 10 tys ubywa do połowy bagnetu(nic nie dolewam).

Opublikowano

nie zwiekszy. smialo zalewaj

wysłane z prodiża

Opublikowano

0W40 - oliwa bardziej odporna na niskie temperatury

Opublikowano

Ok dzięki za info, przy najbliższej wymianie zaleję i podzielę się spostrzeżeniami. Ostatnio zakupiłem olej Mobil 5w30 esp w petrostar.pl i mam wątpliwości co do oryginalności tego oleju ponieważ etykieta jest ciemniejsza i napisy trochę inaczej rozmieszczone, czy zna ktoś ten sklep? Wcześniej kupowałem u siebie w lokalnym sklepie.

Edytowane przez Kodzak33

Opublikowano

Chodzi oczywiście o punkt płynięcia (płynność) przy mrozach :)

Opublikowano

Jakieś opinie o Polskim Specol? ma ciekawy skład w porównaniu np do motula trochę lepszy - jak to ma się w praktyce?

Opublikowano

Witam. Przy zakupie auta(AFN) nie miałem pojęcia jaki olej był, znałazlem tylko zawieszkę z 15w40 i taki kupiłem mobil. Wiem że źle. Nie wiem ile jeździł wcześniej na takim ale u mnie przejechał już 30kkm. Teraz znalazłem taki temat i trochę poczytalem. Chciałbym przejść na pół syntetyk bo chyba wyżej to już bylaby przesada. Nalatane ma 350kkm i nie wiadomo czy to prawda. Co polecacie w takim wypadku i czy nie zaszkodzi? Pozdrawiam

Wysłane z mojego HUAWEI P7 mini przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

ciezko radzic w takim przypadku. mozna sie tylko za glowe złapać ...15w.

przejdz na liqui moly 10w40 mos2. wczesniej plukanka.

wysłane z prodiża

Opublikowano

Tak też zrobię. Dodam że oleju mi nie bierze, jakiś wyciek tylko nie Wielki mam. Dzięki za radę, za głowę się chytam i siedzę:-)

Wysłane z mojego HUAWEI P7 mini przy użyciu Tapatalka

Tak też zrobię. Dodam że oleju mi nie bierze, jakiś wyciek tylko nie Wielki mam. Dzięki za radę, za głowę się chytam i siedzę:-)

Wysłane z mojego HUAWEI P7 mini przy użyciu Tapatalka

A następna zmiana szybciej, czy normalnie?

Wysłane z mojego HUAWEI P7 mini przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

no d9brze by bylo szybciej. 7-8 tys. tam i tak szlam bedzie. pytanie ile robisz km na rok.

wysłane z prodiża

Opublikowano

Wymienię po 5, rocznie robię 15/20. Później już zostać przy tym oleju?

Wysłane z mojego HUAWEI P7 mini przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

pewnie. choc mozesz pokusic sie przed zima na 5w....

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu

Opublikowano

Mam zalany 8100 X-CLEAN plus 5W30 chciałem zmienić na coś lepszego a tym bardziej że nie mam DPF-a. Czy X-CLEAN 8100 C3 5W40 bedzie to coś lepiej ??? Czy zapłacić więcej i wsiąść z firmy LIQUI MOLY Diesel Synthoil 5W40 lub LIQUI MOLY SYNTHOIL HIGH TECH 5W-40 Czy dobrze wybrałem który z nich ? ??? bo już się gubię w tych oznaczeniach tych olejów ....

Edytowane przez rafałwol

Opublikowano

Tylko motul

LM nie ma.normy 505.01

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Darmo zalewałeś 5W30 skoro nie miałeś DPFa

Lej tego X-Cleana 5W40 i będzie git.

Opublikowano

Tylko motul

LM nie ma.normy 505.01

LM produkuje oleje z norma 505.01. Wyglada na to ze Motul zawiera więcej propagandy niż oleju.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.