Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

niedlugo serii xtreme nie bedzie w ogole. podobnie durablend. allclimate i synpower je zastapią.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To Valvoline mst synpower będzie tylko jeden z 502.00,505.00 i 505.01? Specyfikacja oleju się zmieni oczywiście na gorsze :/

No chyba że ja czegoś nie trybie :P

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zalałem dzisiaj silnik motulem i weszło tylko niecałe 4 l.Kontrolka poziomu się nie świeci.Wydaje mi się,że to trochę mało.Płukanka zrobiona po castrolu silnik 2,0 tdi 170 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie odessane bylo z filtra to ok.

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kto wygra w pojedynku Motul X-Cess 5W40 vs. Valvoline MaxLife 5W40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi zrobić. Ja robię co każdą wymianę.

Z tym ze.musisz pamietac o wyssaniu starego oleju z podstawy filtra oleju

Z tym odessaniem starego oleju z podstawy filtra oleju to chodzi o to żeby nie było po prostu starego oleju ??? Czy żeby nie zostało nic płukanki w silniku ?? Pytam bo jak zmieniałem ostatnim razem dałem płukankę , mechanik spuścił olej przez korek ale nic nie odsysał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno sie odassac bo tam sporo oleju zostaje. po co ci stary olej dodatkowo z plukanka w obiegu. nie kazdy mechanior ma odsysarkę. a powinien[emoji14]

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy strzykawka 100ml i cienki wezyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie, mam silnik 3.0 TDI BKN oryginalnie bez DPF. Została mi w garażu od poprzedniego auta nowa bańka 5l oleju Millers Oils EE Longlife 5w40, tutaj link ze specyfikacja ze sklepu:

http://sklep.millersoils.pl/seria-energy-efficient/458-millers-oils-ee-longlife-5w40-5l.html

Czy mogę taki olej zalać do mojego silnika? dokupiłbym drugą bańkę i miałbym na wymianę. Poprzedni właściciel lał castrola 5w30, auto kupiłem miesiąc temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plukanka i zalewsz Millersa.

wysłane z prodiża

specyfikacja tego milersa 505.01 bedzie ok do 3.0tdi bez dpf? bo w katalogach pokazuje że muszę mieć 507.00 no ale to zaznaczone jest że z dpf, w katalogu online milersa dla a4 b7 pokazuje że w bkn jest dpf i milers zaleca 507.00, a ja kurdę nie mam dpf, mają błąd jakiś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego auta wystarczy 505.00 ale porzadny full. Zadnego syfu.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producenci aby zmiejszyc koszta ladują wszedzie 507.00 504.00 5w30. mozesz lac tego millersa jak nie masz co z nim zrobic. jesli masz to pewnie ze lepiej kupic porzadny 5w40 505.00 lub wrecz 0w40.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Drodzy forumowicze.

Zwracam się z prośbą w rozwiązaniu problemu jaki ostatnio wyskoczył.

AUDI A4 B6 2001 1.9 TDI 130KM AWX Przebieg- 260 tyś ( nie wypowiadam się na temat autentyczności bo nie wiem tyle jest na blacie )

Obecnie zalany mam olej Castrola 10W40 Diesel , spostrzegłem się ze może to nie być prawidłowy olej po pół roku kiedy to w identycznym motorze widnieje 5W30. Pewny jestem tylko tego jaki olej jest w tym momencie nie mam informacji jaki był wlany poprzednio i przez poprzedniego właściciela, zaufałem mechanikowi który zawsze pracuje mi nad samochodem i nie interesowałem sie olejem wymieniony to wymieniony, jedzie - jedzie.

Pytanie - zostawić olej i w dalszym ciągu lać 10W40 czy może jak najszybciej się go pozbyć i wlać zalecany ale znów wiąże się to z wypłukaniem uszczelek i rozszczelnieniami.

Jakie jest wasze zdanie każda opinia i podpowiedz pomoże .

Z góry dziekuję i Pozdrawiam.

Edytowane przez bestfisher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kolego miałem u siebie tylko nie w takiej audi, ale 10w40, mechanicy wymienili na 5w30 ale zaczął się pocić przy uszczelkach własnie. Jak bedzie u Ciebie to nie wiem. Niech sie też inni wypowiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolego 10w40 to półsyntetyk jest gęstszy , a 5w30 to full syntetyk i jest rzadszy. Ponoc sie nie zaleca z półsyntetyka na syntetyk przechodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na kolejne opinie chciałbym zapytać czy może ten olej 10W40 negatywnie wpłynąc na silnik podzespoły ewentualnie na smarowanie turbiny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...