Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.panowie zapytam sie was bo mam dylemat. Wiem ze powinien silniczek moj chodzic na 5w40 ale nie wiem co poprzednio bylo lane i jaki przebieg ma motor bo wstawialem słupek teraz i aktualnie zalany jest elf 10w40 sti i mam dylemat czy pojezdzic z 2-3tys km, zlać go i wlac 5w40 czy juz jezdzic na nim cały czas. Silnik chodzi ładnie i cicho dosyc (odpukać oczywiscie) no i z rańca przy odpalaniu słychać pare sekund szklaneczki. Co doradzicie? Silnik to 1.9tdi 110km :-)

Edytowane przez tkamicki5

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,8 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Wlej porządnego fulla 5W40

Opublikowano

Porządnego czyli jaki dokładnie proponujesz? I odrazu zalac czy przejechac jeszcze troche na tym? Plukanie robic silnika?

Opublikowano

Panowie, znowu zbliża się wymiana oleju (przelot 150kkm) i jak zawsze pytanie: Jaki olej zalać (aktualnie Castrol):

- Motul Specific 5W30 (oczywiście z normą 507)

- Liqui Moly TOP TEC 4200 5W30

- Valvoline Synpower XL-III 5W30

a może w ogóle z innej beczki i zalać Millers'a EE Longlife 5W30?

Opublikowano

Witam.panowie zapytam sie was bo mam dylemat. Wiem ze powinien silniczek moj chodzic na 5w40 ale nie wiem co poprzednio bylo lane i jaki przebieg ma motor bo wstawialem słupek teraz i aktualnie zalany jest elf 10w40 sti i mam dylemat czy pojezdzic z 2-3tys km, zlać go i wlac 5w50 czy juz jezdzic na nim cały czas. Silnik chodzi ładnie i cicho dosyc (odpukać oczywiscie) no i z rańca przy odpalaniu słychać pare sekund szklaneczki. Co doradzicie? Silnik to 1.9tdi 110km :-)

Ja już 11 lat leje Valvoline max life 10w40,i od początku słychać było szklanki i słychać do tej pory.

Opublikowano

Pafcio co nie zalejesz bedzie dobrze. Moze oprocz LM toptec

wysłane z prodiża

Opublikowano

No ja nie wiem.moze zostane juz tez przy 10w40 tyle ze LM albo motula zaleje lub tez valvo.

Opublikowano

Na czaszkę upadłeś ? :facepalm:

Zapodaj porządnego fulla

Opublikowano

Porządny czyli jaki dokładnie?

Opublikowano

Liqui moly syntoil diesel lub Motul Xcess

wysłane z prodiża

Opublikowano

Na tym samym poziomie oleje te są czy jest ktoryś z nich lepszy?

Opublikowano

LM lepszy ale i droższy

X-Cessa kupisz za 125-135zł, LM to wydatek rzędu 200zł za bańkę 5L

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

Na tym samym poziomie oleje te są czy jest ktoryś z nich lepszy?

Motul X-CESS 8100 - dobry, ale do spokojnej jazdy

liqui moly 5w40 diesel synthoil - jeżeli jeździsz dynamicznie to weź ten olej

Generalnie sam osobiście testowałem obydwa oleje i jak dla mnie wygrywa Liqui moly.

+ciszej pracuje silnik(nawet po dynamicznej jeździe)

+popychacze hydrauliczne ulegają szybszemu napełnieniu

+po 8000 km na Motulu silnik pracował już dosyć głośno. W przypadku LM tego efektu nie ma

+bardzo dobra powtarzalność molekułowa, co pozwala na lepsze smarowanie i ogranicza spalanie

+100% PAO

+olej opracowany specjalnie do diesla

+odporność na mieszanie z ON

-niższa odporność na utlenianie(chociaż tylko w trybie LL to mogłoby zaszkodzić)

-cena

PS. Nie rozważaj lania 10W40. Tym bardziej, że nadchodzą warunki klimatyczne, w których ważny będzie parametr 5W.

Edytowane przez tomasz102

Opublikowano

O to wlasnie chodziło :-) czyli wybór pada na LM :-)

Opublikowano

Koledzy czy Aral High Tronic moze być oryginalnym olejem sprzedawanym w ASO tylko w innej "szacie graficznej"?

6e23414ce40cffb9.jpg

877d4c804919db34.jpg

Opublikowano

Może byc

Opublikowano

Zakupiony Synthoil diesel 5w40. Teraz pytanie czy robic jakąś płukanke czy po prostu dobrze rozgrzac tego i zlać wszystko i zalac LM?

Opublikowano

plukanka nie zaszkodzi.

wysłane z prodiża

Opublikowano

Witam

Potrzebuje o pomoc w doborze oleju (według parametrów ).Pojazd:A4 B6 2004r 1.9TDI AVF

Wymiana oleju max 10tys km.

1. HIGHTEC MULTI SYNT DPF 5W-30

BMW Longlife 04
MB-Approval 229.51 / 229,31
VW 504 00/507 00

ACEA C3

ACEA A3 / B4-04
API SN / CF
Porsche C30

2.HIGHTEC SYNT RS SAE 5W-30 DLS

BMW Longlife-04
GM dexos2 ™
MB-Approval 229,31 / 229,51 / 229.52
VW 502 00/505 00/505 01

ACEA C3

ACEA A3 / B4-04
API SN / CF

3.HIGHTEC MULTI Formuła SAE 5W-40

BMW Longlife-04

GM dexos2 ™
MB-Approval 229.31
VW 502 00/505 00/505 01

ACEA C3

ACEA A3 / B4-04
API SN / CF
Fiat 9,55535-S2
FORD WSS M2C917-A
MB 226,5
Renault RN 0700/0710
Porsche A40

Aktualnie śmigam na oleju pozycja nr 3.Jezeli 1 i 2 lepiej odpowiadają pod AVF proszę o podpowiedź.

Opublikowano

3 pozycja to najlepszy wybor dla AVF - z tych trzech naturalnie

wysłane z prodiża

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.