Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

ja leje 5w30 royal purple do wysilonego BKC i 15w40 do AHFa z mocnym programem oba oleje to full syntetyki...

chyba coś pomyliłeś :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja leje 5w30 royal purple do wysilonego BKC

Tylko 5 wiadomości a już takie najlepsze amerykańskie oleje zalewa :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje 5w30 royal purple do wysilonego BKC i 15w40 do AHFa z mocnym programem oba oleje to full syntetyki...

chyba coś pomyliłeś :cool1:

http://www.innochem.pl/index.php?page=shop.browse&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=1

http://www.innochem.pl/index.php?page=shop.browse&category_id=15&option=com_virtuemart&Itemid=1

:mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje 5w30 royal purple do wysilonego BKC

Tylko 5 wiadomości a już takie najlepsze amerykańskie oleje zalewa :polew: :polew:

A co w tym dziwnego zazdrościsz czy co ,że kolega dba o motorownie. Amerykańskie oleje to zupełnie inna półka w porównaniu z Europą, gdzie większość to już HC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje 5w30 royal purple do wysilonego BKC

Tylko 5 wiadomości a już takie najlepsze amerykańskie oleje zalewa :polew: :polew:

A co w tym dziwnego zazdrościsz czy co ,że kolega dba o motorownie. Amerykańskie oleje to zupełnie inna półka w porównaniu z Europą, gdzie większość to już HC.

oprócz Motula...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego zazdrościsz czy co ,że kolega dba o motorownie.

A ja myślałem ze wraz z kolegami co tez maja nie za wiele postów i chwalą oleje prosto z usa dbają o kieszeń dystrybutora.

Przypadki chodzą po ludziach a zbiegi po okolicznościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje 5w30 royal purple do wysilonego BKC

Tylko 5 wiadomości a już takie najlepsze amerykańskie oleje zalewa :polew: :polew:

A co w tym dziwnego zazdrościsz czy co ,że kolega dba o motorownie. Amerykańskie oleje to zupełnie inna półka w porównaniu z Europą, gdzie większość to już HC.

oprócz Motula...

Jasne... a tatuaż z logo motula też masz, bo go wychwalasz na każdym kroku, czy dodatkowe profity od sprzedających za popularyzację marki i naganianie klientów? Wszystkie oleje mają podobny skład. Tylko w Japonii i Niemczech bazy HC nie są bazami syntetycznymi, a w innych krajach są bazami w 100% syntetycznymi, cuda, co?. Oczywiście zakładam że wszyscy są doświadczonymi petrochemikami i wiedzą o czym piszą, a nie powtarzają przeczytane gdzieś opinie niekoniecznie mające coś wspólnego z prawdą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul rządzi, Motul radzi, Motul nigdy cię nie zdradzi.

:ON:

Ja doskonale rozumiem chłopaków. Mają moment euforii na jego punkcie.

Ja mam codziennie na punkcie auta. Pasja nie na darmo nazywa się pasją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale rozumiem chłopaków. Mają moment euforii na jego punkcie.

Bo nie spróbowali niczego innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można zalewać czymś innym, ale czy w tej samej cenie znajdzie się coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można zalewać czymś innym, ale czy w tej samej cenie znajdzie się coś lepszego?

Oczywiście - piszę już o tym po raz eNty, ale i tak zawsze każdy powtarza jak mantrę MOTUL :) W sumie to się nie dziwię, bo to dobry produkt. Full synthetic, 100 % PAO bez żadnego HC to Millers Oils. Są nawet PAO + ESTER!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy istnieje jakiś sposób na odróżnienie dobrego oleju - od kiepskiego (np. i przede wszystkim podróbki). :mysli:

Po zalaniu, np.: po pracy silnika, osprzętu ??

Bo jak słyszałem np. Castrola jako popularną markę, częściej podrabiają. Opakowanie będzie takie samo, ale zawartość już nie.

Więc czy istnieje jakiś pozalaboratoryjny sposób, czy raczej to kwestia odczuć.

W poprzednim aucie lałem Castrol Magnatec 10W40, do A4 wpierw zalałem też Magnatec, ale po 4 tys. wylałem i po lekturze tego tematu przeszedłem na Motul 8100 X-cess. Tylko hydro mi dzwoni, co mnie nieco drażni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posmakuj , powąchaj :naughty::kox: ... a tak na poważnie nie poznasz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można zalewać czymś innym, ale czy w tej samej cenie znajdzie się coś lepszego?

Oczywiście - piszę już o tym po raz eNty, ale i tak zawsze każdy powtarza jak mantrę MOTUL :) W sumie to się nie dziwię, bo to dobry produkt. Full synthetic, 100 % PAO bez żadnego HC to Millers Oils. Są nawet PAO + ESTER!

O dziwo istnieją również inne oleje niż propagowany powszechnie motul, który wcale nie jest taki super hiper jakby się mogło wydawać. Karty katalogowe powiedzą prawdę co do parametrów oleju bez względu na bazę polialfaolefinową, hydrokrakowaną czy estrową. Ale tego nikt nie sprawdzi rzetelnie z braku zainteresowania prawdą, bo :większość nie może się mylić" ;)

Castrol jest robiony gdzie popadnie, do lokalnej rafinerii przyjeżdżają panowie z BP z recepturą i zlecają wykonanie oleju i wlanie go do castrolowskich butelek. Co do podróbek też go podrabiają jak Mobila - już robią nawet takie same bańki prawaie nie do odróżnienia, a ostatnio gadałem z polskim importerem Motula i pojawia się coraz częściej podróbki i leżaki magazynowe z końcówkami przydatności do użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie lałem Castrol Magnatec 10W40, do A4 wpierw zalałem też Magnatec, ale po 4 tys. wylałem i po lekturze tego tematu przeszedłem na Motul 8100 X-cess. Tylko hydro mi dzwoni, co mnie nieco drażni.

Myślę, że to raczej nie wina oleju lecz naturalnego zużycia i dlatego w przeważającej większości te samochody podczas zakupu są zalane półsyntetykiem który ma za zadanie wyciszyć silnik dla kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj, po raz pierwszy zmieniłem olej na inny niż Motul... całe życie tylko ten leje i... mam wrażenie, że są chyba lepsze. Co prawda za dużo powiedzieć nie mogę bo jedynie 100km przejechane, ale na pewno silnik chodzi ciszej, tego jestem absolutnie pewny bo na tym punkcie jestem dość mocno wyczulony. Wybrańcem został Millers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj, po raz pierwszy zmieniłem olej na inny niż Motul... całe życie tylko ten leje i... mam wrażenie, że są chyba lepsze. Co prawda za dużo powiedzieć nie mogę bo jedynie 100km przejechane, ale na pewno silnik chodzi ciszej, tego jestem absolutnie pewny bo na tym punkcie jestem dość mocno wyczulony. Wybrańcem został Millers.

tak po pierwszych 100km to bankowo jest ciszej...bo przeciez zalales swiezy(czysciutki) olej a co bedzie dalej to nie wiadomo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy,

jakby to napisać - po przebrnięciu przez dużą ilość stron .... " jestem zakręcony jak słoik" . Zakupiłem ostatnio bo wielu przygodach wymarzonego AVF 1.9 TDI z doposażonym w niemcowni DPF.

Jaką oliwą zalać swojego Mauritiusa :

- MOTUL SPECIFIC VW 507.00 / MOTUL 8100 x-Clean+ 5W30 / Castrol SLX Professional Powerflow Audi Longlife III 5W-30 pod DPF ???

czy może olać / zalać sprawę....bo DPF i tak będzie weg za jakiś czas i nabyć:

- MOTUL SPECIFIC VW 505.01 / MOTUL 8100 x-Clean C3 5W4 ???

Pozdrawiam i bądźcie łaskawi jestem świeżak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy,

jakby to napisać - po przebrnięciu przez dużą ilość stron .... " jestem zakręcony jak słoik" . Zakupiłem ostatnio bo wielu przygodach wymarzonego AVF 1.9 TDI z doposażonym w niemcowni DPF.

Jaką oliwą zalać swojego Mauritiusa :

- MOTUL SPECIFIC VW 507.00 / MOTUL 8100 x-Clean+ 5W30 / Castrol SLX Professional Powerflow Audi Longlife III 5W-30 pod DPF ???

czy może olać / zalać sprawę....bo DPF i tak będzie weg za jakiś czas i nabyć:

- MOTUL SPECIFIC VW 505.01 / MOTUL 8100 x-Clean C3 5W4 ???

Pozdrawiam i bądźcie łaskawi jestem świeżak

Tez niedawno mialem problem z wyborem oleju ale zdecydowalem sie na MOTUL SPECIFIC VW 507.00 i jestem zadowolony w 100% silnik o wiele ciszej pracuje,bede teraz tylko tym olejem zalewal moja fure :gwizdanie: a wiec moge go polecic :good: :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...