Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka informacji o motulu. Pojawiła się w końcu porządna strona www, na której są dokładne parametry wszystkich olei.

http://www.motul.de/pl/en

Jeśli ktoś potrzebuje oleju z normą 504/507 to ma do wyboru "8100 X-clean+ 5W30" oraz "Specific 504/507 5W30". Ten pierwszy jest tańszy, ale ma niższą liczbę TBN (6), Specific ma (7,2). O liczbie zasadowej (TBN) można poczytać na forum i w internecie, generalnie im więcej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dzięki za info, bo właśnie zastanawiałem się czy jest sens próbowania tego 8100 X-clean+ 5W30, ale chyba zostanę przy Specificu w takim razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie , który MOTUL jest lepszy do [AVF] 2004 r. ( modelowo 2005 r. bez DPF ) Specific 505 01 5W40 czy 8100 X-clean 5W40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie , który MOTUL jest lepszy do [AVF] 2004 r. ( modelowo 2005 r. bez DPF ) Specific 505 01 5W40 czy 8100 X-clean 5W40 ?

Specific 505 01 - kazdy 505.01 (niezaleznie od producenta) to olej syntetyczny z dodatkiem HC - które jak podkreslam nie pierwszy raz - nie powinno byc demonizowane. Jest to obligatoryjny dodatek do poprawnego smarowania mechanizmów obsługujących pompowtryski.

Naturalną zaletą HC jest naturalna polaryzacja, która owocuje przyleganiem do metalu ale w olejach opartych o PAO dodaje się odrobinę estrów albo HC aby uzyskac odpowiedni efekt. Ponadto dodatki HC lepiej tłumią hałasy od 100% PAO czy estrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie , który MOTUL jest lepszy do [AVF] 2004 r. ( modelowo 2005 r. bez DPF ) Specific 505 01 5W40 czy 8100 X-clean 5W40 ?

Specific 505 01 - kazdy 505.01 (niezaleznie od producenta) to olej syntetyczny z dodatkiem HC - które jak podkreslam nie pierwszy raz - nie powinno byc demonizowane. Jest to obligatoryjny dodatek do poprawnego smarowania mechanizmów obsługujących pompowtryski.

Naturalną zaletą HC jest naturalna polaryzacja, która owocuje przyleganiem do metalu ale w olejach opartych o PAO dodaje się odrobinę estrów albo HC aby uzyskac odpowiedni efekt. Ponadto dodatki HC lepiej tłumią hałasy od 100% PAO czy estrów.

To w końcu jaki polecasz :?: :?: :?: endriuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Cie stac - zalej Motul 8100 X-clean+ 5W-30 jak nie- Specyfic 505.01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Cie stac - zalej Motul 8100 X-clean+ 5W-30 jak nie- Specyfic 505.01.

no chyba stać :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialam powtorzyc pytanie z przed paru dni kolego lightfighter87.

Czy ktos wie cos na temat olejow firmy Liqui Moly w Polsce i ogolnie. Interesuje mnie np. LIQUI MOLY Synthoil High Tech 5W-40 5L.

Mam mozliwosc kupna czy to dobry olej i czy cena jest adekwatna do jakosci.

Koszt tego oleju dla mnie w warsztacie ma byc 170 zl. za 5 litrow.

Bardzo prosze kolegow o wypowiedz na ten temat, dziekuje. :hi:

Pozdrawiam serdecznie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz koniecznie wlac ten olej ???

motula Xcessa lub Specyfica masz za 120zl-130zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki pytałem ponieważ na dniach muszę zrobić wymianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Podobno olej LIQUI MOLY to jeden z najlepszych na swiecie, a do tego nie ma mozliwosci zeby byl oszukany, tak jak to jest w przypadku Mobil, Castrol czy nawet ostatnio Motul. Taka wiadomosc dostalam od mechanika. Wiec wole zaplacic wiecej, ale jezdzic pewnie. Chcialam tylko potwierdzenia na forum czy rzeczywiscie tak jest, i czy ktos mial do czynienia z tym olejem.

W zwiazku z ostatnimi odkryciami, ze Motul tez jest podrabiany, nie mamy zadnej pewnosci czy olej, ktory zakupimy jest tym dobrym. I z calym szacunkiem dla kolegi Tom i innych ktorzy sprzedaja oleje. Ale oni tez nie wiedza, co to za olej i skad pochodzi. Kupuja tak samo ten olej od kogos jak,a nastepnie my od nich. Tak mysle, jesli sie myle prosze o poprawienie. Gdzies przeczytalam, ze wszystkie te oleje sa rozlewane w Polsce, wiec duzo nie trzeba...

Oczywiscie wlasnie poza LIQUI MOLY...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem by ktoś w ogóle narzekał na produkty od dzika lub TOM-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Podobno olej LIQUI MOLY to jeden z najlepszych na swiecie, a do tego nie ma mozliwosci zeby byl oszukany, tak jak to jest w przypadku Mobil, Castrol czy nawet ostatnio Motul. Taka wiadomosc dostalam od mechanika. Wiec wole zaplacic wiecej, ale jezdzic pewnie. Chcialam tylko potwierdzenia na forum czy rzeczywiscie tak jest, i czy ktos mial do czynienia z tym olejem.

W zwiazku z ostatnimi odkryciami, ze Motul tez jest podrabiany, nie mamy zadnej pewnosci czy olej, ktory zakupimy jest tym dobrym. I z calym szacunkiem dla kolegi Tom i innych ktorzy sprzedaja oleje. Ale oni tez nie wiedza, co to za olej i skad pochodzi. Kupuja tak samo ten olej od kogos jak,a nastepnie my od nich. Tak mysle, jesli sie myle prosze o poprawienie. Gdzies przeczytalam, ze wszystkie te oleje sa rozlewane w Polsce, wiec duzo nie trzeba...

Oczywiscie wlasnie poza LIQUI MOLY...

Pozdrawiam :)

To bardzo dobry olej, silnik chodzi na nim ciszej niż na Mobilu czy Castrolu

spełnia wszystkie wymagania i ma wysoką lepkość w wysokich temperaturach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo...dobrze wiedziec, ze chociaz jeden olej moze byc w miare pewny :)

chyba sie skusze na niego, bo tez slyszalem tylko dobre opinie o LIQUI MOLY :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo...dobrze wiedziec, ze chociaz jeden olej moze byc w miare pewny :)

chyba sie skusze na niego, bo tez slyszalem tylko dobre opinie o LIQUI MOLY :naughty:

nic nie jest pewne... zawsze trzeba uwazac - im cos jest bardziej popularne tym czesciej podrabiane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo...dobrze wiedziec, ze chociaz jeden olej moze byc w miare pewny :)

chyba sie skusze na niego, bo tez slyszalem tylko dobre opinie o LIQUI MOLY :naughty:

nic nie jest pewne... zawsze trzeba uwazac - im cos jest bardziej popularne tym czesciej podrabiane...

pisalem ze w miare pewny :)

w zyciu jest sa tylko pewne...smierc i podatki :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do AVFa 130KM to jaki ten LIQUI MOLY ma byc ???

TOP TEC 4600 5W-30 - ale w cholere drogi i nie jest 100% syntetykiem. juz lepiej zalać Motula 8100 X-clean+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...