Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

V6 na mineralnym.. niesamowite.

Lej full syntetyk, przed wymianą zrób "płukankę silnikową".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie... wybieraj z pośród zaufanych marek MOTUL, Liqui Moly, Valvoline, Millers, ...

Według zaleceń wlewasz płukankę do starego oleju (najlepiej przez otwór bagnetu) sprawdzasz stan oleju czy nie jest poza max, uruchamiasz silnik na 10-15 minut na biegu jałowym (nie jeździsz nie gazujesz).

Gasisz silnik, zlewasz stary olej, zalewasz nowy full, montujesz nowy filtr oleju i heja :decayed:

Pierwsze lepsze z brzegu :

Millers Oils ENGINE FLUSH 250ml OIL-LAND

Motul Engine Clean 300 ml OIL-LAND

Liqui Moly Engine Flush 2640 0,3L OIL-LAND

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy robilem plukanke na preparacie Amsoila w 1Z i silnik rzesko sobie klekocze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z minerala na syntetyk?

:shock3::shock3:

Zburzylismy widze Twoje fenk szuja co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nic, ostatnio w robocie miałem okazję gadać z gościem, który komuś doradzał przez telefon jaki ma olej wybrać. Auto stosunkowo młode, przebieg ~100 tys. a gość kategorycznie i w zaparte "Kup na pierwszej stacji Castrola bo to bardzo dobry olej tylko koniecznie półsyntetyk". Po tym jak skończył rozmowę wtrąciłem się mówiąc, a to ciekawe bo moje auto jeździ na pełnym syntetyku 0w40 i nie widzę w żaden sposób aby to było szkodliwe dla auta. Po czym gość "Tylko wie Pan z czasem w silniku powstają luzy pomiędzy elementami, olej półsyntetyczny je świetnie wypełnia a pełny syntetyk bardziej szkodzi niż pomaga. Jest tak rzadki że nie jest w stanie wypełnić tych luzów przez co silnik szybciej padnie".

Po tym zakończyłem dyskusję. Dodam że gość był pracownikiem jednego z większych salonów samochodowych z mojej okolicy, doradcą klienta...

Pomyślcie ilu ludzi daje się nabrać na taki bullshit, ilu z nich uwierzy i pobiegnie na stację zakupić pożal się Boże szajstrola...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy posiadacze Passatów w TDI-ku których znam jeździ na 10W40, dla nich olej to olej

Żyją chyba jeszcze w głębokim PRL-u :wink:

Najpierw będą mi mówić że czy full czy półsyntetyk to jedna chwała... a później oddają auto na regeneracje turbiny :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dziadek w Passacie z chyba 1996 r w 1.9 jeżdzi na 15W40. Już prawie udało mi się go namówić na zmianę chociaż na 10W40 bo o 5 nie chciał słyszeć ale dobromir z wioski kazał mu lac taki na jakim jeżdzi i próby spełzły na niczym. Heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoim zrobilem tak:

Albo lejesz full albo sie nie znamy

Nie mial wyboru

Ale pozniej przyznal ze zima pali od reki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie jaki olej do PD 1.9 tdi koniecznie 5W30 bo lubie przepłacać.:grin::decayed:(lepsza ochrona w mrozne dni 5w30 niż 5w40???

1.Motul Specyfic VW 507

2.Amsoil AEL 5W30 EUROPEAN CAR FORMULA VW 504/507

3. Valvoline 5w30 (jaki)???

4.Millers 5w30(jaki)???

5.Moze jakies propozycje dziekuje.Pozdrawiam

czesto grzebie na forach wiec wiel postów (chociazby na motor-talk.de )widziałem i w sumie to nie nowosc ze sa uzytkownic którzy płynnie przechodza np. 5w30 zima 5w40 lato, 0w40 zima 5w40 lato, i tak samo jesli tylko masz ochote mozesz robic.

z milersa np. XF LONGLIFE 5w30

jesli chodzi z valvoline ,to synpower mst 5w30.

dla przykładu zdjecie silnika hondy na tym oleju wyciete z innego forum

honnnnn.jpg

a jak chcesz cos co u nas jest słabo dostepne to...

Light_MV_0546_PD.jpg

znajomy kupił auto zzagrabanicy i to w nim było zalane,silnik ładnie cyka,

wiec chcacy niechcacy szukanie w sieci o prdukcie i oto zdjecie uzytkownika z forum motor-talk.de

addinol_02v.jpg

mysle ze jak kiedys to wytrzasne z zagrabanicy to pewnie zaleję posmakowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nie znam tego sklepu.

ale na stronie valvo masz liste zaufanych sprzedawców sklepy internetowe i allegro

Certyfikowani Partnerzy Valvoline Oleje Smary MaxLife DuraBlend SynPower Tectyl

np. ten przejrzysta witryna Oleje Valvoline sklep internetowy, Tectyl, MaxLife, VR1

---------- Post dopisany at 16:06 ---------- Poprzedni post napisany at 16:00 ----------

kilka złotych chyba róznicy Ci nie robi jesli nawet

---------- Post dopisany at 16:09 ---------- Poprzedni post napisany at 16:06 ----------

chyba ze na forum ktos handluje tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie pytanko panowie:

jakiego Liqui Moli szukac? bo 5w30 jest Top Tec 4200, 4300, 4500

Ktory z nich nadaje sie do mojego auta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie jaki olej do PD 1.9 tdi koniecznie 5W30 bo lubie przepłacać.:grin::decayed:(lepsza ochrona w mrozne dni 5w30 niż 5w40???

1.Motul Specyfic VW 507

2.Amsoil AEL 5W30 EUROPEAN CAR FORMULA VW 504/507

3. Valvoline 5w30 (jaki)???

4.Millers 5w30(jaki)???

5.Moze jakies propozycje dziekuje.Pozdrawiam

czesto grzebie na forach wiec wiel postów (chociazby na motor-talk.de )widziałem i w sumie to nie nowosc ze sa uzytkownic którzy płynnie przechodza np. 5w30 zima 5w40 lato, 0w40 zima 5w40 lato, i tak samo jesli tylko masz ochote mozesz robic.

z milersa np. XF LONGLIFE 5w30

jesli chodzi z valvoline ,to synpower mst 5w30.

dla przykładu zdjecie silnika hondy na tym oleju wyciete z innego forum

http://s7.postimg.org/dnfodyisn/honnnnn.jpg

a jak chcesz cos co u nas jest słabo dostepne to...

http://s22.postimg.org/duirv62rh/Light_MV_0546_PD.jpg

znajomy kupił auto zzagrabanicy i to w nim było zalane,silnik ładnie cyka,

wiec chcacy niechcacy szukanie w sieci o prdukcie i oto zdjecie uzytkownika z forum motor-talk.de

http://s21.postimg.org/4j8nxko7n/addinol_02v.jpg

mysle ze jak kiedys to wytrzasne z zagrabanicy to pewnie zaleję posmakowac

Witam.

Jednak chyba zdecyduje się na tego milersa np. XF LONGLIFE 5w30 dzwoniłem do IC MOTUL 504 507 270zl

Millers niedostępny w IC.Piszesz ze przechodzą spokojnie na 0w40 a jest jakiś olej dla PD wlasnie 0w40??

Jeśli dużo czytasz na zagranicznych forach może spotkales się z opinia takich oliw

1. Royal Purple 5w30

2.Penrite ENVIRO + 5W-30 Full Syn.

3.Red Line 5W30 EURO-SERIES.

Czy to przerost formy nad trescia??? Za bardzo zdziwiam i brac millersa albo motula ??

Dziekuje Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum tego Motula kupisz za ok 170-180 zł

Ale do Twojego motoru jak nie masz jeszcze DPFa wystarczy Motul Specific 5W40 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuneli mi dzisiej DPF z BPW ( nie bede plakal) jaki Motul NAJlepszy dla mnie ? wczesniej zalewalem specifikiem 507 ?

Jaki nie wlejesz 5w40 505.01 to bedzie dobry

czyli na zime moge np MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40

a na lato np MOTUL SPECIFIC VW 505.01 ?

zmiana z 5w30 na 40 nie ma znaczenia ?

co ile robic plukanie silnika np engine clean motula, ost robilem po zakupie auta jakies 100tys temu, teraz zrobie po usunieciu DPFa

Jeszcze 1 pytanie moze nie w tym temacie, ale po co zakladac 2 :)

Co ile stosowac Diesel system Clean ? co wymiane filtra paliwa czyli co 10 tys bedzie dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-Clean 5W40 i Specific 5W40 to praktycznie jednakowa oliwa :wink:

Specific jest robiony pod silniki VAG i ma normy tylko volkswagenowskie 502-505-505.01, X-Clean jest bardziej uniwersalną oliwą, posiada normy volkwagenowskie tak jak Specific ale również innych producentów...

Co prawda w kartach X-Clean ma punkt płynięcia do -39, Specific do -36.

Jak chcesz to 0W40 zima, 5W40 lato.

Zamiana z W30 na W40 ma znaczenie jak już nie masz DPFa to W40.

Wymiana filtra paliwa co 10tyś km to przesada... trzymaj się zasady : Wymiana filtra paliwa co drugą wymianę oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jeszcze jedna propozycja LazerWay 0W30 lub 5W30 oliwa sprawdzona i polecana przez kolegów z octavia club :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...