Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Ten olej ma specyfikację 505.01 więc się jak najbardziej nadaje.

Ja takim mam zalany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale nie masz DPFa a Kolega ma i powinien wlac 5w-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja DPFa nie mam, więc jaka to różnica czy będzie 5w-30 czy 5w-40, według forum powinno być 5w-40, a według gościa w sklepie 5w-30...wgl nie wiem czy można sobie tak zmieniać, nie wiem też na jakim jeździło auto do tej pory, ale wolę zalać taki na którym powinno auto jeździć, więc? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli na 100% jesteś pewien ze nie masz DPFa to lejesz 5w40 z normą 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, bo ostatnio miałem wycinany :decayed: to co mam temu Panu powiedzieć w sklepie, czy nie wyprowadzać go z błędu i kupić co mi potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysraj sie na typa i kup to co potrzebujesz.

Typ kieruje sie marką modelem silnikiem i innymi g....mi.

Nie wie ze po wywaleniu DPFu nie trzeba juz 5W30

Tylko 5w40 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysraj sie na typa ...

:buhaha::grin:

---------- Post dopisany at 22:55 ---------- Poprzedni post napisany at 22:54 ----------

najlepiej na lade,nie zapomnij rozmazać

---------- Post dopisany at 22:58 ---------- Poprzedni post napisany at 22:55 ----------

tzn powiedz Panu ze ze masz nie seryjne auto bez puchy i ze 5w40 lepiej ochroni Twój motorek,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysraj sie na typa i kup to co potrzebujesz.

Fachowa opinia :decayed: dobra dzięki :wink: Spróbuję coś sam poczytać czemu 5w-40 a nie 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 jest lana tylko i wylacznie ze wzgledu na DPF

40 lepiej chroni silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Kupiłem niedawno swoje pierwsze A4 i jest jeden mankament. Jest zalane półsyntetykiem. Przebieg ma 210k i chcę natychmiast zmienić na pełny syntetyk. Napiszecie mi jak się fachowo zabrać do takiej zmiany oleju i jaki konkretny olej wybrać, z jakiego źródła kupować? Dzięki za wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postów tu jest tyle co odcinków w Modzie na sukces :grin: ale ok spróbuje poczytać może znajdę coś mądrego, chyba że wcześniej ktoś krótko i na temat napisze bo na tym mi zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - poeracam ... jeśli nie Castrol ... czy ten olej będzie dobrzy i mogę go śmiało brać?

(w ramach przypomnienia 2.0 TDI z filtrem cząstek 140KM , 2006r.)

Motul Specific 504.00-507.00 5W30 5L OIL-LAND

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy który posiada normę 507, czyli ten specific jak najbardziej. Chyba najlepsza opcja.

Sony Xperia Tapatalk Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postów tu jest tyle co odcinków w Modzie na sukces :grin: ale ok spróbuje poczytać może znajdę coś mądrego, chyba że wcześniej ktoś krótko i na temat napisze bo na tym mi zależy.

Obejrzyj kilka, kilkanaście ostatnich odcinków i będziesz wiedział o co chodzi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja zapytam, czy podczas zmiany dotychczasowego oleju Motul Specific 5W30 507.00 na Motul Specific 5W40 505.01, mogę po zlaniu pierwszego zalać drugim czy wypadałoby zrobić jakąś płukankę? Pytanie dotyczy mojego BPW z wykastrowanym DPF. Bo po przeczytaniu postów powyżej widzę, że zmiana ma sens z racji na lepszą ochronę silnika przez 5W40, jeśli tak nie jest to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak myślałem, że można zrobić płukankę jednak mimo wszystko wolałbym tego uniknąć. Natomiast w poprzednim poście chodziło mi raczej czy nic się nie stanie jeśli resztki 5w30 zmieszają się z nową oliwą 5w40 i czy ktoś już tak robił bez uprzedniej płukanki? Bo jeśli nie to wolę nie ryzykować i zaleje jak do tej pory 5w30 507.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie stanie, nie musisz płukać. Możesz nawet zmieszać pół na pół 15w40 z 5w40 i otrzymasz cos w rodzaju 10w40 o blizej nieokreslonych parametrach. :wink:

Lej śmiało tego 5w40 i nie przejmuj sie pierdołami. :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...