Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w ogóle jest możliwe, aby mój 1.9 TDi 130KM miał DPF? Silnik przekładany rok temu.

Druga sprawa, da się sprawdzić jakoś przebieg "nowego" silnika. Skrzynia też jest "nowa" - 6 biegowa. Reszta podzespołów nie wiem niestety.

Podobno po roku 99 (lub 2000) przebieg zapisywany jest nie tylko w liczniku, ale również w ECU silnika. Coś takiego znalazłem:

Działa to ponoć w dieslach - u siebie nie miałem okazji sprawdzić. W benzynce ('99) nie dało rady - przeszukałem wszystkie grupy Measuring Block i nic nie było) - chyba VAG 409.1

Jeśli ta metoda z filmiku działa to potrzebna jest nowsza wersja VAG'a - daj znać czy u Ciebie podziałało, bo sam jestem ciekawy czy u mnie dałoby radę sprawdzić.

---------- Post dopisany at 16:56 ---------- Poprzedni post napisany at 16:55 ----------

Tak przy okazji - ma ktoś dojścia z forum do ORI motula? - jakiś czas temu widziałem tu wpis od kogo brać, ale teraz zbyt dużo postów się namnożyło i nie mogę znaleźć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie teraz będzie problem, nie mam laptopa. Ale będę działać. Dzięki wielkie za pomoc. Jak coś będę wiedział dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie ori motula zapraszam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wybór padł na Motula, ostatnie pytanie, który rodzaj wybrać dwa spełniają normę 505.01 (silnik 1.9 tdi 116km bez DPF) ?

1. MOTUL SPECIFIC 5W40 tu jest napisane, że do pompowtrysków

2. MOTUL 8100 X-CLEAN 5W40 tu nic nie piszą o pompowtryskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wymienić olej w sobotę za tydzień, ktoś z Trójmiasta sprzedaje 505.01 i ewentualna cena:

1. MOTUL SPECIFIC 5W40

2. MOTUL 8100 X-CLEAN 5W40

w sumie wolałbym pozycję nr 2.

Aczkolwiek nadal nie wiem czy u mnie jest ten DPF, ale raczej nie ma, skoro nie znalazłem żadnego info, aby 1,9 TDI 130 KM miał.

@down: bardzo, bardzo dziękuję za informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz dpf. Lej wiec specyfica 5w40. Kolega dzik ma fajna promocje obecnie na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wymienić olej w sobotę za tydzień, ktoś z Trójmiasta sprzedaje 505.01 i ewentualna cena:

1. MOTUL SPECIFIC 5W40

2. MOTUL 8100 X-CLEAN 5W40

w sumie wolałbym pozycję nr 2.

Aczkolwiek nadal nie wiem czy u mnie jest ten DPF, ale raczej nie ma, skoro nie znalazłem żadnego info, aby 1,9 TDI 130 KM miał.

@down: bardzo, bardzo dziękuję za informację :)

Pisz do Durasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za polecenie Dev +10.

Świetny sklep prowadzi Duras polecam wszystkim z Trójmiasta, na pewno kupię tam olej za rok do mojego cudeńka, jak również do innych aut ;)

koniec oft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecili byście do silnika 2.5 tdi rok produkcji 98 przebieg 250tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecili byście do silnika 2.5 tdi rok produkcji 98 przebieg 250tys.

Ja leję Motula x-cess 8100 5W40 i polecam jak do każdego TDI na VP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poczytalem tutaj duzo sie dowiedzialem ale mam jednak jeszcze dylemat i chcial bym sie doradzic. Mam teraz wlany olej mobil ESP Formula 5W-30 mam motor 1.9 TDI 130 KM i chcialbym ten olej zamienic na:

Motul Specific 506.01 0W30

albo

Motul Specific 505.01 5W-40

wiec ktory bedzie lepszy, a moze jeszcze cosinkszego doradzicie?

dodam ze rocznik autka to 2003r

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ok a wybrac motul 8100 X-clean C3 5W-40 czy moze motul Specific 505.01 5W-40 lub macie jakas inksza propozycje oleja? A jeszcze jedno wyplukac silnik przed zmiana oleju motulem Engine Clean czy bedzie to zbedne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze rocznik autka to 2003r i m 133tys km przejechane

Sorry za OT, ale zapewne masz go od nowości i stąd znasz prawdziwy przebieg, wyje***eś kupę kasy w salonie dorzucając extra kapustę za TDI, żeby nim prawie nie jeździć.

Może rzeczywiście tak jest, ale obstawiam, że jednak kupiłeś go przedwczoraj, przebieg to 300-400 kkm i podawanie stanu licznika (nie przebiegu) naprawdę nie ma najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko twoje zdanie mozeliwe ale ja sie pytam o olej a nie jakies sugestie? ja mam papiery od pierwszego wlasciciela z niemiec i wszystko na to wskazuje ze jednak ma tyle przejechane ale nigdy se niema pewnosci moze i sa podrobone ale ale z tym 300-400tys to pojechales ostro chyba po takim przebiego auto idzie poznac?

---------- Post dopisany at 12:52 ---------- Poprzedni post napisany at 12:49 ----------

Wiec zapomnijmy o tym przebiegu poprostu chce sie dowiedziec jaki byl by odpowiedni olej i chcial bym sie dowiedziec co byscie mi polecali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko o to, że podawanie PRZEBIEGU nie jest istotne przy wyborze oleju, gdyż stosowanie odpowiedniego oleju nie jest uzależnione przebiegiem. Nigdzie producent nie przewidywał i nie przewiduje, że po określonym przebiegu należy stosować inny olej.

A przy okazji podany przez ciebie przebieg jakoś bardziej pasuje mi do stanu licznika typowego w polskich realiach niż do realnej liczby km przejechanych przez auto. Papiery nic nie zmieniają, bo to tylko papiery.

Podsumowując. Do konkretnego silnika stosujemy ten sam odpowiedni olej po 15, 133, 500 i milionie km. A jaki, to już podpowie cabanmat. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko ok chodzi oto zeby sobie wspolnie pomagac :)

---------- Post dopisany at 13:03 ---------- Poprzedni post napisany at 13:02 ----------

to zeby juz te kilometry tak nie bily w oczy to je usune :P

---------- Post dopisany at 13:04 ---------- Poprzedni post napisany at 13:03 ----------

ok 5W40 mowicie ale ktorego motula wybrac lub co w byscie polecali

---------- Post dopisany at 13:11 ---------- Poprzedni post napisany at 13:04 ----------

aha ok a wybrac motul 8100 X-clean C3 5W-40 czy moze motul Specific 505.01 5W-40 lub macie jakas inksza propozycje oleja? A jeszcze jedno wyplukac silnik przed zmiana oleju motulem Engine Clean czy bedzie to zbedne?

Wiec jesli mozna bardzo prosze was o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko ok chodzi oto zeby sobie wspolnie pomagac :)

---------- Post dopisany at 13:03 ---------- Poprzedni post napisany at 13:02 ----------

to zeby juz te kilometry tak nie bily w oczy to je usune :P

---------- Post dopisany at 13:04 ---------- Poprzedni post napisany at 13:03 ----------

ok 5W40 mowicie ale ktorego motula wybrac lub co w byscie polecali

---------- Post dopisany at 13:11 ---------- Poprzedni post napisany at 13:04 ----------

aha ok a wybrac motul 8100 X-clean C3 5W-40 czy moze motul Specific 505.01 5W-40 lub macie jakas inksza propozycje oleja? A jeszcze jedno wyplukac silnik przed zmiana oleju motulem Engine Clean czy bedzie to zbedne?

Wiec jesli mozna bardzo prosze was o porady

Kup olej w ASO a na pewno spełni oczekiwania Twoje i silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fafit, 5w40 z normą 505.01. Kilka marek się tu przewija w kółko, od siebie mogę dodać Total Quarz Ineo MC3 5w40 .Sam jeżdżę na Quarz Energy 9000, ale on nie ma 505.01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...