Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oleje zakupione, płukanki LM w drodze.

c668e6ee62eab7b4e7b64dc24b8cb707.jpg

:) :) :)

Taka ciekawostka...

Wrzuciłem do zamrażarki (-18 st. C) na kilka dni 2 słoiki z tym Valvo i Mobil 1 ESP 5w30. Zdziwiłem się, że olej teoretycznie mniej lepki, a więc Mobil spływał wolniej!

To b. ciekawe, bo wg papieru, to Mobil ma niższą temp. płynięcia niż Valvo (-45 vs. -39) plus różnica w lepkości. Cieszę, że się, że zalaem ten olej :D

Następny spróbuję LM TT 4200.

Edytowane przez slajerrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy w lodoowkach sa tyle warte co testy na maszynkach do testowania towotu do zawiasoow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy w lodoowkach sa tyle warte co testy na maszynkach do testowania towotu do zawiasoow...

Pewnie masz rację :) ale jakie ciekawe rozbieżności między papierem a rzeczywistością można se obejrzeć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych linków wynika, że nie mają normy do PD.

Stosować, nie stosowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie raz było pisane ze to co na papierze to nie wszystko.

Aczkolwiek jak ktoś lubi eksperymentować to może spróbować i podzielić się wrażeniami :D

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do afn sie nadaje wg normy ale czy warto kombinowac

Extremizera to bym się chyba bał, ale tego Elfa stosuję w benzyniakach zamiennie z Totalem Quarz Energy 9000. W PD mam zalany Total Ineo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chodzi o wasze opinie co o nich myslicie niby ten Extremizer to chyba w 2013 Belgowie go wyprodukowali tylko ciekawi mnie na jakiej bazie bo nigdzie nie moge znalesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co z jakimś olejem no-name'owym kombinować?

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne jak mialbym rocznik 2004 tez bym sie nie zastanawial nad innymi olejami lal bym motul i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Panowie, 130zl za olej dobrej jakoscibto chyba nie jest znowu cena nie do zaakceptowania...

Wysłane z G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz za jakosc sie placi a wydaje mi sie ze 130zl za banke 5l b.dobrego oleju to nie jest jakas wygurowana cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie piszcie o pieniadzach a czy warto go zastosowac do naszych tdi czy jak by ten ek..... kosztowal by 200zl to co wtedy byscie pisali dobry ale za drogi?nie oto chodzi a o jakosc oleju co o nich myslicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ci mamy napisać o oleju, którego nazwę pierwszy raz słyszymy? Lej i przetestujesz.

Jeśli nie chcesz być testerem, to dawaj tego Elfa. Mój ociec jeździ 6 lat na nim, auto nie bierze, ani nie gubi oleju, z silnikiem nic się nie działo w tym czasie (benzyna wolnossąca). Ja sam też używałem. W tej chwili mam w A4 ADR i Polo AFH - wszystko OK. Dodatkowo cena bardzo przyzwoita, bo 80 PLN za banieczkę normalnie w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie poknij w stol a nozyce sie odezwa nie rozumiesz o co pytam przeczytaj uwaznie pytanie nie interesuje mnie cena bo chyba tylko to dla Ciebie sie liczy a nie sklad oliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...