Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

znalazełm bardzo fjaną stronkę o olejach

http://www.addinol.de/oilfinder/[br]Dopisany: 06 Marzec 2009, 11:35_________________________________________________JESZCZE JEDNA STRONKA

http://www.addinol.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie we wrocławiu można kupić motula z pewnego źródła? :embarrassed:

w Inter Carsie na pewno ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Audi (95r. 90PS) jest u mnie pół roku . Auto ma przejechane 196tyś - w tym moje 27 tyś. Na 100% był kręcony licznik!!! Przebieg oceniam na 400 tyś Ale do rzeczy.

Olej wymieniałem już dwa razy. Zbliża się trzecia wymiana. Mój mechanik zalewał mi zawsze Mobil 15W40. Z tego co czytam to skandal i katorga dla mojego silnika!!! W powyższej specyfikacji wynika, że powinienem mieć syntetyka. Czy mogę teraz, przy moim przebiegu, przejść z mineralnego od razu na syntetyczny!!! Wiem, że wątki przewijały się już wcześniej ale nie wyłapałem tam konkretów co do takiej zmiany. Za 2 tyś km zbliża się wymiana!!!

najpierw wlej dla bezpieczeństwa 15w50 MOTULA, jak wsio będzie cacy, przy kolejnej wymianie wlej 10W40. Ładnie Cię mechanik urządził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oto dane specyfikacji oleju MOBIL 1 Mobil Super S - jest to półsyntetyk

Mobil Super S spełnia lub przewyższa następujące specyfikacje branży:

10W-40

ACEA A2,B2, A3, B3 A2, B2, A3, B3

API SL,CF SL, SJ, CF

Mobil Super S posiada następujące budowniczy homologacji:

10W-40 10W-40

MB 229.1

VW 505.00

Osobiście do mojego 1,9 tdi/110 leje olej Mobil Super S Turbo Diesel-półsyntetyk, przebieg ~ 179000km (przebieg nie potwierdzony książką serwisową lub znajomością auta od nowości).

Wnioski wyciągnijcie sami.

Pozdrawiam AUDI maniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam do was pytanie gdy kupiłem auto 2 lata temu czyli Audi A4 1,9tdi AFN zmieniłem odrazu olej na 5W-40 Shell po 13 tysiącach kilometrów pojechałem na następnom zmianę oleju mechanik mi wtedy zalał 10w-40 Castrol GTX Professional stwierdził ze nie potrzebuje lepszego oleju zalewać nisz 10w-40 bo mam duży przebieg czyli 180000 tysięcy . Moje pytanie do was czy mogę z powrotem zalać olej 5W-40 np. MOTUL serii 8100 czy lepiej już zostać na starym i czy lać Motul czy Castrol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam do was pytanie gdy kupiłem auto 2 lata temu czyli Audi A4 1,9tdi AFN zmieniłem odrazu olej na 5W-40 Shell po 13 tysiącach kilometrów pojechałem na następnom zmianę oleju mechanik mi wtedy zalał 10w-40 Castrol GTX Professional stwierdził ze nie potrzebuje lepszego oleju zalewać nisz 10w-40 bo mam duży przebieg czyli 180000 tysięcy . Moje pytanie do was czy mogę z powrotem zalać olej 5W-40 np. MOTUL serii 8100 czy lepiej już zostać na starym i czy lać Motul czy Castrol

dokładnie...zalej koniecznie MOTUL 8100 z normą 505.00 , 506.00....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaszkodzi to silnikowi jeżeli zaleje tresa 5W-40 a wcześniej miałem 10 w-40 a jeszcze wcześniej miałem 5W-40

nie zaszkodzi ...powiem że nawet pomoże :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, kumpel kupił VW passata AFN ma przejechane 270 000 tyś i chce zmienić olej tylko nie bardzo wie jaki, syntetyk czy pół, a nie ma żadnej karteczki co było wcześnie wlane.

Proszę Was o jakąś poradę.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 1.9 tdi 130km AWX i dzis mam zamiar zmnienic olej... mialem juz wczesniej kupione 5l castrola magnateca 5w40 ze specyfikacja 505.00 czy nada sie taki do mojego autka?? dodam ze to moja pierwsza wymiana w tym aucie i nie wiem jaki olej byl wczesniej lany bo nie ma nigdzie kartki...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 1.9 tdi 130km AWX i dzis mam zamiar zmnienic olej... mialem juz wczesniej kupione 5l castrola magnateca 5w40 ze specyfikacja 505.00 czy nada sie taki do mojego autka?? dodam ze to moja pierwsza wymiana w tym aucie i nie wiem jaki olej byl wczesniej lany bo nie ma nigdzie kartki...:/

zadzwon do ASO, podaj vin i polec sprawdzenie historii auta. powiedza ci jaki olej byl lany na przegladach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 1.9 tdi 130km AWX i dzis mam zamiar zmnienic olej... mialem juz wczesniej kupione 5l castrola magnateca 5w40 ze specyfikacja 505.00 czy nada sie taki do mojego autka?? dodam ze to moja pierwsza wymiana w tym aucie i nie wiem jaki olej byl wczesniej lany bo nie ma nigdzie kartki...:/

Do Twojego silnika powinien być olej z normą 505.01 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki olek mam wlac przebieg 160 tys . :hi:dzieki chlopaki

z normą 505.01 ....Motul , Casrtol z pewnego źródła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki olek mam wlac przebieg 160 tys . :hi:dzieki chlopaki

z normą 505.01 ....Motul , Casrtol z pewnego źródła....

Może być też Mobil Syst S Special V 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki olek mam wlac przebieg 160 tys . :hi:dzieki chlopaki

z normą 505.01 ....Motul , Casrtol z pewnego źródła....

Może być też Mobil Syst S Special V 5W30

oczywiście że tak :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...