Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

chce sie zapytac, bo jezdzilem na pol syntetyku, wiem ze w jedna strone mozna zmieniac oleje bez ryzyka rozszczelnienia silnika, ale jak teraz chcialbym wrucic do syntetyka to niemoge? jak to jest. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chłopaki nie chce mi się czytać wszystkich stron wstecz, a zbliża mi się data wymiany oleju.

Wszyscy zachwalacie tu motul.

Ja sprawdzałam jaki olej zalewał poprzedni własciciel i karteczka przyczepiona jest juz tak brudna, że ledwo co odczytałam przy ilu km robiona była wymiana. Jedyne co wiem, że to Helix Shella, pewnie syntetyk, oni mają z tego co udało mi się wyczytać do diesla dwa oleje o specyfikacji 505.00.

Nie wiem czy to dobry pomysł znowu shellem zalewać (dowiem się od poprzedniego własciciela co dokładnie lał) czy zmienić na MOTULA??

auto ma przejechane sporo, bo 233 000, co radzicie, i czy nic sie silnikowi nie stanie jak całkowicie wymienie??

Oczywiście sama nie bede tego robic, hehe :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleżanko, my radzimy motula, a co wybierzesz to juz twoja decyzja :cool1:

shell jest malo popularny. nikt nie twierdzi ze jest zly. wazne aby byl oryginalny i spelnial odpowiednie normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.prosze o radę.mam diselka 1.9tdi na pompowtryskach.kupilem wózek na syntetyku i zmieniłem mu olej na pólsyntetyk.wymieniam oliwke regularnie co 10tyś.szykuje mi sie zmianka niedługo,czy moge przejsc z powrotem na pelny syntetyk i i na jaki? obecnie jest shella.dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przeczytaj kilka postów wcześniej, opisałem to dokładnie, miałem tak samo i to zrobiłem. przeszedłem na castrola edge, zadowolenie 100%[br]Dopisany: 01 Luty 2009, 18:31_________________________________________________tylko syntetyk musi mieć NORMĘ 505.01 koniecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

właśnie kupiłem furke która jest zalana aralem super tronic longlife 3 5w-30,moge śmiało wymienić na motula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

właśnie kupiłem furkę która jest zalana aralem super tronic longlife 3 5w-30,mogę śmiało wymienić na motula?

Pewnie że możesz tylko pamiętaj że musi spełniać normę dla pompowtrysków czyli 505.01 lub 506.01 lub 507.00 i wymiana co 15 tys.km i będzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem A4 Avant z 2001r.

Czytam ten wątek i czytam aż mnie główka rozbolała :evil:

Przede wszystkim do końca nie wiem jaki mam kod silnika AJM, ATJ :( Nie jest mi wiadome również jaki obecnie mam zalany olej.

Czy ktoś może mi pomóc dobrać olej do mojej Audicy :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oznaczenie silnika masz w książce serwisowej albo w bagażniku ....

tego jaki masz zalany olej teraz nikt Ci z nas nie powie ale musisz zalać olej spełniający normy do Twojego auta .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bo widzę że nie chce Ci się spojrzeć na górę strony to Ci skopiuje:

"UWAGA !!!

1. Do silników 1,9 TDI R4 czyli rzędowych m.in. o oznaczeniach AWX, AVF, AVB, AJM, BKE oraz 2.0TDI - BLB, BNA, opartych na systemie pompowtrysków czyli PD, należy stosować olej spełniający normy:

505.01 lub 506.01 lub 507.00

Sprawdzone, godne polecenia oleje to:

MOTUL SPECIFIC VW 505.01

SPECIFIC VW 506.01

SPECIFIC VW 507.00

Castrol SLX Professional Powerflow VW Longlife III 5W-30 stosowany przez ASO"

Ja osobiście polecam też oleje Mobil 1 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Mobil 1 ze spec. 505.01, a dla kolegi grochu specific 505.01 będzie optymalny, poza tym zamiast z allegro zamów od kolegi klubowicza (niestety nie pamiętam w tej chwili nick'a), który jest bodajże autoryzowanym przedst. Motula (pewność źródła + rabat klubowy i te sprawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie tam pisze (tylko trzeba czytać do końca ) "Wszystkie silniki VW z wyjątkiem silników z układem wtryskowym Unit-Injector / pompowtryskiwaczem TDI bez Longlife Service i bez DPF z lat 1999-2003 oraz R5/V10-TDi wcześniejsze niż modele roku 2006" - a to się tyczy kolegi (bo raczej long life nie ma), poza tym to już takie trochę niejasne tłumaczenia Mobila, więc lepiej chyba go odpuścić. Poza tym jest jedynie zalecany a dopuszczenia 505.01 nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dobrze co tam jest napisane i zapewniam Cię że jest to dobry olej do PD.

Bez sensu pisać znowu to samo więc odsyłam do strony "35" tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a ja odsyłam do oficjalnej dokumentacji techn. koncernu VAG , gdzie tego oleju nie ma na liście spełniających specyfikację 505.01 i nie ma też mowy o zamienianiu jej na wyższą 507.00 , a to że na swojej stronie Mobil zaleca to ich bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam po motula do siebie w komplecie z filtrami MANN, zawsze dobra cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...