Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchaj nie robie auta u byle dziadów co w stodole mają warsztat jak mogą sie zuzywać szybciej przy lebszym oleju skąd wiesz jakie dodatki mają? najważniejsze parametry to lebkośc kinematyczna, tem. płynięcia temp zapłonu, reszta to mopgą być dodstki przeciwpienne, przeciwkorozyjne. A skoro ten ma lebsze parametry to jak może im zaszkodzić.[br]Dopisany: 13 Styczeń 2009, 08:35_________________________________________________Różnicy w cenie nie ma, co do regularnego smarowania to jak kupujesz auto z zagranicy i ma historię przez 5 a potem przez dwa lata w serwisie nie ma to i tak nie wiesz jak koleś tym jezdził a czasy w których niemcy i inni dbali niewiadomo jak o auta minęły, oni już liczą bardziej niz my. Pozatym autem zrobiłem 50 tyś od kąd go mam. Kupiłem go to juz miał wirusa i nogę mam ciężką.

Wbrew temu co mówisz nie tylko te parametry które wskazujesz mają znaczenie. Zastanów się, dlaczego jeden olej np 5w40 będize spełniał 505.01 a drugi o takich samych parametrach lepkościowych i jakościowych nie spełni tej normy? ano właśnie to te dodatki, które tak lekceważysz mają ogromne znaczenie dla PD. Później będę miał więcej czasu to ci znajde dokładnie co to za dodatki bo widzę, że bez przedstawienia czarno na białym sie nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z resztą ostatnio zalałem olejem super synt 5w40 zrobiłem 14 tyś i wszytko działa.

Co nie jest żadnym dowodem, że nie ma żadnego wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje 505.01 mają dodatek azotku litu i dwusiarczeku molibdenu (co służy m.in. smarowaniu pompowtrysków). Z tego co wyczytałem niektóre "zwykłe" oleje motula też mają te dodatki w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowodem żadnym tak samo jak nigdzie nie jest udowodnione że oleje z normą 505.01 mają jakiś zbawienny wpływ na PD. Jak ie leje dobre paliwko a nie syf to powinny smigać.

Nie rozumiem tylko kolegi uporu. Ja wiem, że każdy lubi postawić na swoim tylko, że jeśli więcej osób mówi mi że nie mam racji to się zastanawiam nad swoim stanowiskiem. cyt "nigdzie nie jest udowodnione że oleje z normą 505.01 mają jakiś zbawienny wpływ na PD" i oto nagle centuś stał się mądrzejszy od całej grupy VW. Chylę czoła :hi:

A propos paliwka - w Polsce dobrego paliwka nie ma. PD jest smarowany nie tylko paliwem ale i olejem i stąd dodatki mające zwiększyć ich trwałość. Nawet przy zachodnich standardach jakości paliwa zaleca się tylko oleje zgodne z normami. Ale jak dla mnie to możesz nawet zalać olejem rzepakowym z biedronki tylko sie potem nie pokazuj w dziale technicznym. Jak idziesz do lekarza to też wiesz lepiej co ci trzeba? ech te mądrości ludowe i gusła...

Więcej w tym temacie sie nie odzywam bo nie znoszę ludzi, którzy sami wiedzą wszystko najlepiej, kichać na to co mówi instrukcja czy producent - ja wiem lepiej! A potem latają z pretensjami, że coś im sie zepsuło, że szmelc im wcisnęli, że zostali oszukani... a wystarczyło postępować dokładnie z zaleceniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano są ludzie którzy nawet producentów będą poprawiać, dlatego nie ma sensu tworzyć dodatkowych stron tego wątku bo jak ktoś nie chce zrozumieć pewnych rzeczy to nie zrozumie widać taki charakter. Całe szczęście że swoją wiedze używa tylko do eksploatacji własnego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowodem żadnym tak samo jak nigdzie nie jest udowodnione że oleje z normą 505.01 mają jakiś zbawienny wpływ na PD.

Ale to Ty starasz się nam udowodnić, że jeśli po jednej wymianie, na olej niezgodny z normą, nic się nie urwało i nie zepsuło, to znaczy, że nie ma sensu stosowania się do zaleceń. Ja nie próbuję udowodnić odmiennego stanowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o porawianie producenta tylko każdy mówi o normie 505.01 do PD a nikt nie wie czym sie ten olej różni od innych, te dodatki które kolega wczesniej wypisał są także w innych olejach. Napisałem do Mobil Polska żeby sie wypowiedzieli czym różnią sie olej z normą 505.01 od innych olei syntetycznych. Oraz czy można stosować inne ich oleje do silników z PD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobna tylko nieco bardziej...rzeczowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobna tylko nieco bardziej...rzeczowa

:cool1: dlatego sobie pozwoliłem wkleić link, szkoda że u nas "tak łatwo" nie da się robić

testów oleju...

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t8545.0.html;highlight=uoa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie moze ten olej?? Castrol EDGE 5W-30 Next generation Longlife 2 & 3.

Zastanawiam sie czy go nie zalac teraz przy wymianie.

Znalazlem go na allegro, Kolega od nich zamawia i jest zadowolony .

http://allegro.pl/item528616999_olej_castrol_edge_longlife_5w_30_butelka_1l_oryg.html

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na Castro lu i byłem bardzo zadowolony, auto nie brało oleju tzn. przez cały okres od wymiany do wymiany nie dolewałem oleju ponieważ nie było takiej potzreby, auto było z 1996 r. 1,8 benzyna i mialo na liczniku 190000 km. Teraz mam audi A 4 1,9 TDI i też zastanawiałem się jakim olejem zalać na różnych forum nie polecją castrola jak rónież u nas mechanicy mają nagatywne zdanie o nim. Na internecie jest polecany motul cena około 200-250 zł, pytałem w serwisie na zamówienie oryginany motul 504.00/507.00 to koszt okolo 350,00 zł więc zdecdowałem sie na shell Ultra Extra 5w30 koszt około 200 zł.

http://www.shell.com/home/Framework?siteId=pl-pl&FC2=/pl-pl/html/iwgen/shell_for_motorists/zzz_lhn.html&FC3=/pl-pl/tailored/shell_for_motorists/oils_lubricants/helix_new/media_ga_0312.html

ale ja osobiście myśle że Castrol to bardzo dobry olej, może nie trzeba tyle czytać o olejach na internecie, i człowek bedzie spał spokojne nie zależnie z jakiej firmy jest olej w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem w serwisie na zamówienie oryginany motul 504.00/507.00 to koszt okolo 350,00 zł
można kupić dużo taniej: http://www.a4-klub.pl/smf/motuloferta_bardzo_dobre_ceny-t53467.0.html;msg570783#msg570783

polecam zakup motula też u Dzika z forum :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, bo u dzika najtaniej :)

słyszałem że u wilka taniej :naughty::polew: sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba u zająca :polew: :polew: :polew: wybaczcie nie mogłem się powstrzymać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...