Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

elo.

przeczytalem pierwszy post i wychodzi na to ,ze w moim AFN powinienem miec syntetyk spelniajacy norme 505.00. smigam teraz na polsyntetyku castrola. chcialbym zmienic na motula xpress 8100 ,ale na moim liczniku jest juz 290kkm i mam pewne opory ,czy to aby nie troszke za duzo na pelen syntetyk :confused4: do tego najchetniej przeczyscil bym jeszcze silnik tym motul cleanerem ,ale boje sie ,ze bede mial pozniej problemy typu rozszczelnienia itd.

co radzicie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

elo.

przeczytalem pierwszy post i wychodzi na to ,ze w moim AFN powinienem miec syntetyk spelniajacy norme 505.00. smigam teraz na polsyntetyku castrola. chcialbym zmienic na motula xpress 8100 ,ale na moim liczniku jest juz 290kkm i mam pewne opory ,czy to aby nie troszke za duzo na pelen syntetyk :confused4: do tego najchetniej przeczyscil bym jeszcze silnik tym motul cleanerem ,ale boje sie ,ze bede mial pozniej problemy typu rozszczelnienia itd.

co radzicie ???

Hej , najpierw napisz czy bierze Ci tego półsyntetyka Castrola, jeśli nie to możesz myśleć o zmianie, jeśli bierze to wpierw radziłbym przejście na półsyntetyk Motula 6100 Synergie, jeśli auto na tym oleju przestanie brać oliwy przy normalnej eksploatacji to myśl o motulu 8100 x-cess , o x-pressie jeszcze nie słyszałem :mysli:

Pozdrawiam.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za tego "x-pressa" - improwizowalem :tongue4:

troszke mi siorbie tego oleju - mysle ,ze niewiele ponad 1 litr na 10kkm. ale zastosuje sie w takim razie do Twojej rady. ale radzisz ,zeby przy zmianie na 6100 synergie zrobic ta czyszczenie cleanerem ,czy sobie juz to odpuscic ????

pozdrawiam

tez Marcin :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobic ta czyszczenie cleanerem ,czy sobie juz to odpuscic ????

W opisie właściwości tego oleju jest informacja, że można go mieszać z innymi olejami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTUL - czy przereklamowany to ne wiem ale wiem jedno że choc mam możliwosc na pewno nie będę na nim jezdził bo nie ma sensu ten olej to nadaje sie raczej do aut wyczynowych a do takich wozityłków to nie ma sie co wygłupiać , moj syn jezdzi na MOTUL 300V COMPETITION ale ma auto które jest tylko do scigania - 0- 100 5s.

Po zalaniu motulem silnik zacza puszczac olej w garażu plama pod autem po każdym postoju około 5 cm. srednicy ale nic ześmy nie robili przed wakacjami druga zmiana oleju no i syn przejechał w miesiąc ( cała europa ) jakies 10 tys km. i wycieki ustały teraz pod autem sucho i teraz w listopadzie 3 wymiana ale auto stoi bo nie ma kto jezdzic.

Poprzednio miałem BMW tez zalałem MOTUL-em po pojezdzeniu wszystkie połączenia i uszczelki zrobiły się mokre a silnik przed wymianą był suchutki. Opisałem własne doświadczenia z MOTUL- em a nie jakieś zasłyszane , chociaż na forach jest opisywane że nie wszystkie motorki toleruja ten olej bo bedzie palił olej i będa przecieki.

Dlatego w AUDI teraz nie będę zalewał MOTULA .

Na pocieszenie i jako ciekawostke to powiem ze BMW na innym oleju przy ostrym pałowaniy przejechał 4tys. km. i wszystkie lampki od inspekcji zgasły , natomiast na MOTUL-u 10 tys.km i jeszcze 2 lampki od inspekcji świeciły ale wymieniłem olej. na MOTUL ale sprzedałem autko.

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem wierny od lat Mobilowi i uwazam, iz jest optymalny olej do naszych aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam: Liqui Moly MoS2-LEICHTLAUF 10W-40

silnik ciszej chodzi :good:

w poprzednim moim aucie miałem zalany Castrol magnatec 10w40 i przeszedłem na Mobila 5w40 i też silnik na mobilu chodził ciszej ,mam wrażenie że castrol magnatec trochę przereklamowany jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przymierzam sie do wymiany oleju jaki polecacie do AFN o przebiegu 230 tys.km. poprzedni wlasciciel lal shell 5w40 co mysliscie o tym oleju???

Ichcialbym go zalac przed wymiana jakims specyfikiem do czyszczenia jaki polecacie???

Jaki polecacie sklpe interentowy bo ostatnio czytalem ze jest duzo podrob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniam olej co 12000km wiec przyszła kolej na wymiane

zalałem 5w30 mobil do PD 505.01 ale chce cos innego spróbować mysle o midland i motul

jesli motul to jaki ?

norma 506.01 507.01 ma sens zalewac do PD silnik z 2000 roku przebieg 235tyskm i oleju bierze bardzo mało a mam cięzka noge

wiem ze sa wbogacone o rózne tam dziwactwa ale czy jest potrzeba aż tyle przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień na Motul Specific z normą 505.01 i będziesz zadowolony :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie dzis zmnieniłem z pólsyntetyka Mobil 10w40 na Mobil Synt S Special V 5W-40. Zobaczę czy czuc róznicę. Pierwszy efekt to bardziej cicha praca :) a jak bedzie dalej to sie zobaczy. Co do silnika AJM to tam jest wkład filtra oleju (MANN 17 zł) :)Jak zobacze jakies nowe objawy to napisze!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniam olej co 12000km wiec przyszła kolej na wymiane

zalałem 5w30 mobil do PD 505.01 ale chce cos innego spróbować mysle o midland i motul

jesli motul to jaki ?

norma 506.01 507.01 ma sens zalewac do PD silnik z 2000 roku przebieg 235tyskm i oleju bierze bardzo mało a mam cięzka noge

wiem ze sa wbogacone o rózne tam dziwactwa ale czy jest potrzeba aż tyle przepłacać?

Tak jak kolega wcześniej pisał - Motul Specific 5W40 505.01 i nie ma co przesadzać.

Pozdrawiam serdecznie.

Marcin[br]Dopisany: 05 Styczeń 2009, 01:27_________________________________________________

witam

przymierzam sie do wymiany oleju jaki polecacie do AFN o przebiegu 230 tys.km. poprzedni wlasciciel lal shell 5w40 co mysliscie o tym oleju???

Ichcialbym go zalac przed wymiana jakims specyfikiem do czyszczenia jaki polecacie???

Jaki polecacie sklpe interentowy bo ostatnio czytalem ze jest duzo podrob.

Trzymasz się normy 505.00 do siebie, specyfik do czyszczenia polecam Motul Engine Clean.

Pozdrawiam serdecznie.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę od marca na Castrolu Magnatec 10w40. Kupiłem 5L i po zrobieniu 13 000 własnie mi się kończy (robiłem 2 dolewki). Zmieniam na Mobila 10w40.

Może ktoś polecić jakieś pewne internetowe źródło?[br]Dopisany: 2009-01-07, 07:19:40_________________________________________________http://www.olejesamochodowe.sklep.pl/p,pl,4804,mobil+super+s+turbo+diesel+5l.html

oraz ich konto internetowe:

http://www.allegro.pl/item515538434_mobil_super_s_td_10w_40_5l_hurt_gliwice_tanio.html

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przy ostatniej zmianie zlałem Castrola Edge 5W-40 i skusiłem sie na mobila. Tyle, że zamiast wcześniej doczytać to się nie chciało... ponoć Mobil Synt S Special V 5w-40 to pełny syntetyk a Mobil Syst S Special V 5W-30 juz takim nie jest (hydrocracking?). Także radzę dobrze patrzeć przy tych mobilach na to co jest napisane bo ja nie czytałem i mam tego 5W-30. Podkreślam, że nie pomyliłem się w pisowni, tam ma być SYST dla 5W30 i SYNT dla 5W40. W sumie jedyne co mnie martwi to to aby mu za bardzo apetyt na ten olej nie wzrósł. Zobaczmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil Synt S Special V 5w-40 nie spełnia normy 505.01, którą spełnia Mobil Syst S Special V 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil Synt S Special V 5w-40 nie spełnia normy 505.01, którą spełnia Mobil Syst S Special V 5W-30

Mobil Synt S Special V 5w-40 spenia norme 505.01 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil Synt S Special V 5w-40 spenia norme 505.01 :gwizdanie:

http://www.mobil.com/Poland-English/Lubes/PDS/GLXXENPVLMOMobil_Synt_S_5W-40.asp ja widzę tylko 505.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...