Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

o podróbkach tez czytalem nieco na forum.... zapytam sie moze mechanika, ktory na dniach będize mi rozrząd wymieniał :) moze on coś doradzi / poradzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam ekipe...zblizam sie nieuchronnie do wymiany oleju w swojej swiezo zakupionej b6-nie mam pojecia czym jest zalany w tej chwili-ale mysle ze to jakis full syntetyk.Mam juz niemaly metlik po przebrnieciu przez okolo 12stron tego watku-wiec postanowilem zapytac zanim calkiem sie pogubie

-silnik 1.9tdi awx

-kwestia-jaki motul lub mobil i ile go kupic-ile potrzebuje do wymiany???

pzdr

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1.9 wchodzi 3.8 litra oleju

Olej do silnika z PD odpowiadający normą: 505.01 czy 506.01 czy tez 507.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej1

olej2

Mam cos takiego-ale nei ma parcia bo moge to oddac w razie czego - juz widze napis na naklejce ze na bazie syntetycznego a nie syntetyczny.Kupilem na szybko-nie smierdze groszem po zakupie niuni.Powiedzcie czy mozna zalac czyms na te 12k - a potem sie przesiasc na cos porzadnego - i jaki motul jest dla mojego silnika???

pzdr

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyświetlają mi się te obrazki.

Jedno jest pewne nie oszczędzaj na oleju bo sie to zemści w przyszłości.

Napisz do kolegi z forum DZIK on ma Motula w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

cały dzień czytałam ten wątek, ale wiedza nie pójdzie na marne :D

Ale mam pytanie odnośnie oleju oczywiście ;p Kupiłam z narzeczonym jakiś miesiąc temu b7 (1,9TDI BKE 2005r 113tys) wczesniej zalany był CASTROL SLX LONGLIFE III 5W-30 ostatnio musiałam dolać oleju, bo trochę mało go bylo i użyłam LOTOS Traffic Thermal Control 5W40. Chyba się od tego nie zepsuje nasza niunia, co?? ;p

No i po przeczytaniu tego wątku zamierzam wymienic olej na jakiś lepszy i chyba wyczyścić te stare brudy wcześniej ;p tyle tylko, że nie wiem jaki olej potem wlać- jakiś najlepszy. Czytałam tu o Motulu Mobilu Liqui Moly itp. Ale sama nie mogę się zdecydować na nic, bo w końcu jestem kobietą ;) Może jakaś rada? :mysli:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko. Zaraz pewnie zostane zjechany od góry do dołu od kolegow majstrow ale coz... przyszedl czas na wymiane oleju. Dotychczas jezdzilem na Mobil 1 10W/40

Naczytalem sie wiele dobrych oponi na temat oleju MOTUL. wiec moje pytanie, czy ten olej z aukcji poniezej bedzie ok:

http://www.allegro.pl/item460229410_motul_specyfic_505_01_5w40_5l_f_ra_g4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko. Zaraz pewnie zostane zjechany od góry do dołu od kolegow majstrow ale coz... przyszedl czas na wymiane oleju. Dotychczas jezdzilem na Mobil 1 10W/40

Naczytalem sie wiele dobrych oponi na temat oleju MOTUL. wiec moje pytanie, czy ten olej z aukcji poniezej bedzie ok:

http://www.allegro.pl/item460229410_motul_specyfic_505_01_5w40_5l_f_ra_g4.html

temaciku chyba nie czytales:P

to jest norma 505.01 czyli chyba do pompowtryskow czyli nie dla ciebie

dla ciebie powinien byc olej Motul 8100 X-cess 5W40 505.00

pogadaj z kolega dzik, ma pewne i tanie i nawet ten co pokazales ma taniej:P tylko ze ten nie dla ciebie;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja sie orientuje to mobil i motul sa najlepsze.

ja chcialem wziasc mobila dla siebie, ale mobil jakos kombinuje z tymi nazwami i to co ja chcialem syntetyk okazalo sie nie syntetykiem i sie zrazilem, bo wprowadzaja zamieszanie.

wiec wzialem w koncu motula dla moich pompowtryskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post. Mam pytanie dotyczące jakiego oleju użyć do audi a4 b7 diesel 140 KM. 3 tygodnie temu kupiłem ten samochodzik i nie wiem na jakim oleju wczesniej jezdzil. dzisiaj zaswiecila mi sie kontrolka min. oleju. skontaktowalem sie z moim mechanikiem u ktorego we wczesniejszym samochodzie robilem takie rzeczy i powiedzial abym kupil litr oleju castrol edge turbo diesel 5W-40 ( SAE 5W-40 API SL/CF ACEA A3/B3/B4 ; VW 502 00/505 00/505 01). Tak też zrobiłem i kupiłem ten olej i przed chwilka dolałem - kontrolka zgasła. Za tydzień jestem z nim umowiony na wymiane oleju. Mam tylko pytanie i dylemat - czy moj mechanik wybrał do mojego samochodu dobry olej?? Z tego co przeczytalem na stronie castrol to ten olej wymioenia sie co 15 tys km lub co rok- w/g mnie 15 tys. to strasznie malo skoro litr tego oleju kosztuje 50 zł. Ale mniejsza z tym - chodzi mi o to czy ten olej sie na da do mojego samochodu i jak go oceniacie - czy jest dobry???? prosze o konkretne odpowiedzi i z góry dziekuje. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castrol to dobry olej do siebie do audi tez taki nalalem tylko ze do benzyny a do ojca skody poszedl identyczny jak do ciebie.aha i ja wymieniam co 10tys km a ze 50zl litr to chyba nie duzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post. Mam pytanie dotyczące jakiego oleju użyć do audi a4 b7 diesel 140 KM. 3 tygodnie temu kupiłem ten samochodzik i nie wiem na jakim oleju wczesniej jezdzil. dzisiaj zaswiecila mi sie kontrolka min. oleju. skontaktowalem sie z moim mechanikiem u ktorego we wczesniejszym samochodzie robilem takie rzeczy i powiedzial abym kupil litr oleju castrol edge turbo diesel 5W-40 ( SAE 5W-40 API SL/CF ACEA A3/B3/B4 ; VW 502 00/505 00/505 01). Tak też zrobiłem i kupiłem ten olej i przed chwilka dolałem - kontrolka zgasła. Za tydzień jestem z nim umowiony na wymiane oleju. Mam tylko pytanie i dylemat - czy moj mechanik wybrał do mojego samochodu dobry olej?? Z tego co przeczytalem na stronie castrol to ten olej wymioenia sie co 15 tys km lub co rok- w/g mnie 15 tys. to strasznie malo skoro litr tego oleju kosztuje 50 zł. Ale mniejsza z tym - chodzi mi o to czy ten olej sie na da do mojego samochodu i jak go oceniacie - czy jest dobry???? prosze o konkretne odpowiedzi i z góry dziekuje. pozdrawiam

Stosuj się do norm 504.00 507.00 w swoim silniku, castrol który zalałeś niestety ich nie spełnia. O produkcie nie będę się wypowiadał z wiadomych względów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytalem na stronie castrol to ten olej wymioenia sie co 15 tys km lub co rok- w/g mnie 15 tys. to strasznie malo skoro litr tego oleju kosztuje 50 zł.

50 zł za litr to dużo ? Nie zaglądam nikomu do kieszeni, bo to nie moja sprawa, ale masz auto za kilkadziesiąt tyś PLN i szkoda Tobie raz na jakiś czas 300 zł na wymianę oleju z filtrem ? Nie przesadzaj :wink4:

Było o tym wiele razy na forum - zasada jest taka, że jak chcesz mieć silnik w dobrej kondycji to zmieniaj olej co 10-12 tyś km.

Do Ciebie są normy 504.00 oraz 507.00 i tego się trzymaj.

Jeszcze jedno - nie lej Castrola - w Polsce jest ten olej kiepskiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...