Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku zmian lany był " pełen syntetyk " Castrol EDGE 5w- 40 i pytanie czy warto zmieniać ns motula? I czy też trzeba uzyć clenera?

ja mialem jedną wymiane na tym oleju i właśnie teraz zamówiłem Motula. Clenera wydaje mi sie że używa sie przy przechodzeniu na z 10w na 5w lub podobnie.

wiekszość mechaników z którymi rozmawiałem nie powiedzieli złego słowa na tego Castrola EDGE ale na Motula także. zobaczymy... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Takie małe pytanko: jaki olej mam wlać do mojego autka a4 b5 1,9tdi 110km 1996 nie mam pojęcia jakie ma oznaczenie (tzn afn czy jakiś tam skąd mogę to wziąć) a nie wiem jaki był do tej pory lany bo dopiero co kupiłem autko. pozdrawiam i z góry dzięki za podpowiedzi :evil: i jeszcze jedno ile tego oleju będzie potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Takie małe pytanko: jaki olej mam wlać do mojego autka a4 b5 1,9tdi 110km 1996 nie mam pojęcia jakie ma oznaczenie (tzn afn czy jakiś tam skąd mogę to wziąć) a nie wiem jaki był do tej pory lany bo dopiero co kupiłem autko. pozdrawiam i z góry dzięki za podpowiedzi :evil: i jeszcze jedno ile tego oleju będzie potrzebne

http://www.a4-klub.pl/smf/jak_sprawdzic_jakie_mam_oznaczenie_silnika_tdi-t6228.0.html;

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_poziom_oleju-t8017.0.html;

Wystarczy poszukać, ja jeżdżę na Mobil1 0W40 TD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawde mówiąc dziwie się bardzo tej dyskusji o olejach -jaki lać do silników audi .

Przecież koncern Audi jasno mówi żeby silniki Audi zalewać Castrolem więc po co ta dyskusja moim zdamniem nie potrzebna. Jeśli Audi mówi castrol to chyba wie co mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem że w Polsce Castrol jest do d...y a nie każdy ma możliwość przywozić z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem koledzy o co chodzi że każdy serwis i użytkownik ma inna opinie o olejach.Ja swoja niuńke sprowadziłem z Niemiec i była zalana Shell 5 w 30 w long life przez niemiecki serwis Audi. W Polsce jeden serwis poleca Castrola inny Mobila a na forum sami czytacie? Długo się zastanawiałem i właśnie zmieniłem olej na Mobil Syst S SPECIAL V 5W30 o normie 505.01 tak jak sugeruje książka obsługi do wymiany co 15 tys. km. i jestem zadowolony :> i myślę ze furka też :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko mobil czy castrol ktora firma jest ogolnie lepsza firma,i ta i ta ma oleje do silnikow tdi z pompowtsyskami,parametry maja takie same ale wiadomo zawsze to dwie rozne firmy,prosze o odp,dzieki serdeczne z gory,pozdr[br]Dopisany: 02 Wrzesień 2008, 13:57_________________________________________________czy audi preferuje ktoras firme olejowa????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzednio miałem 15w40 teraz chciałem zalać 10w40, jak to jest z tymi parametrami? moge spokojnie lac?

ok troche poczytalem i dowiedziałem sie, ze najlepszym rozwiazaniem bedzie zalanie czyms lepszym niz mineral, tylko teraz skad wziasc ORGINALNEGO MOTUL ENGINE CLEAN?? :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko:

moja audiczka 2,5tdi ma przejechane już 201tyś. czy moge w niej zmienic olej z półsyntetyka(10W40) na syntetyk(5W40)? czy to bedzie dla silnika lepiej czy gorzej?jedni pisza że gestrzy olej 5W40 wypłucze nagary i silnik sie rozszczelni,inni piszą ze 5W40 bedzie lepszy dla turbiny i lepiej ją uszczelni (mam problem z leciutkim białym dymkiem na wolnych obrotach i muśle ze to turbo troszke popuszcza,czy na gęstrzym syntetyku bedzie lepiej czy gorzej???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy syntetyk jestsz gestszy :mysli:

po drugie przeczytaj ten watek uwaznie, ile razy mozna pisac to samo? :wallbash:

bialym dymkiem bym sie zainteresowal,

albo puszcza tobie uklad chlodzenia plyn do cylindrow, albo masz problem z wtryskiem ( za duza dawka, zle ustawiona kat wtrysku) i tutaj nalezaloby zdiagnozowac auto.

biorac pod uwage ze masz silnik "specjalnej troski" zrobilbym to niezwlocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie troszke poczytalem ten watek ale w temacie oleju jak zwykle na kazdym forum ile ludzi tyle opini.

aby uproscic porade do tej pory stosowalem tylk Motula tyle ze to wysilonych aut benzynowych z turbo.Ja lalem 300V COMPETITION 15W-50 natomiast nie mam pojecia ktorego wybrac do diesla.

Auto ma silnik 2.0 TDI ( BLB ) z przebiegiem 37 tys. jezdzilo w porgramie Longlife na jakims Shellu ale bedzie w wiekszoscu uzytkowane po miescie wiec przydalo by sie przejsc na serwis co 15K i lac cos bardziej ludzkiego :wink4:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przejrzałem FAQ i wyszukiwarkę i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie:

CO ILE KM WYMIANA OLEJU CASTROL 5W30 ?

W ASO każą mi wymieniać olej co 15 tys. km ale z tego co wiem można również co 30 tys. km (LONG LIFE) -> czy stosuje się inne materiały (filtry) aby można było dłużej jeździć bez wymiany.

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź znawcom tematu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zapraszam do lektury forum i używania :szukaj:

Instrukcja przewiduje wymianę oleju i filtrów co 15 tysięcy km i tego radzę się trzymać. Owszem istnieje tryb serwisowania LL ale po pierwsze w Polsce nie obowiązuje i Audi domyślnie stosuje zwykły serwis (poprawi mnie ktoś jeśli się mylę ). Po drugie olej jaki by nie był nawet LL nie zachowa doskonałych właściwości przez zbyt długi okres uzytkowania czyli około 40-50 tysięcy kilometrów. A olej w TDI powinien być zawsze jak najlepszej jakości i świeżości. 10 tysięcy km to bardzo dobry okres wymiany oleju w każdym samochodzie, nie tylko oooo i nie tylko TDI. Z doświadcznienia z innymi samochodami widzę, że to optymalny przebieg do wymiany oleju. Im więcej kilometów na jedym oleju tym gorzej.

Odpowiadając bezpośrednio na pytania kolegów, nie ważne czy masz Castrola syntetyka czy inne ustrojstwo wymieniaj co 15 tysięcy i nie kombinuj. Jak cie nie stać na olej (nie jest taki drogi) to sprzedaj Audi i kup strucla do zalewania mineralnym lotosu, zagazuj go i będzie już całkiem tanio. Tak poza tym ile kilometrów kolega zrobi rocznie? ileby nie zrobił i tak raz w roku wymieniać olej i koniec dyskusji. Ja wymieniam dwa razy i nie płaczę.

10 tysięcy km to bardzo dobry dystans na wymienę oleju w każdym samochodzie. Nie jest to aż tak często żeby zostać bliskim znajomym dystrybutora oleju a gwarantuje, że w tym czasie olej zachowa swoje właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zapraszam do lektury forum i używania :szukaj:

Instrukcja przewiduje wymianę oleju i filtrów co 15 tysięcy km i tego radzę się trzymać. Owszem istnieje tryb serwisowania LL ale po pierwsze w Polsce nie obowiązuje i Audi domyślnie stosuje zwykły serwis (poprawi mnie ktoś jeśli się mylę ). Po drugie olej jaki by nie był nawet LL nie zachowa doskonałych właściwości przez zbyt długi okres uzytkowania czyli około 40-50 tysięcy kilometrów. A olej w TDI powinien być zawsze jak najlepszej jakości i świeżości. 10 tysięcy km to bardzo dobry okres wymiany oleju w każdym samochodzie, nie tylko oooo i nie tylko TDI. Z doświadcznienia z innymi samochodami widzę, że to optymalny przebieg do wymiany oleju. Im więcej kilometów na jedym oleju tym gorzej.

Odpowiadając bezpośrednio na pytania kolegów, nie ważne czy masz Castrola syntetyka czy inne ustrojstwo wymieniaj co 15 tysięcy i nie kombinuj. Jak cie nie stać na olej (nie jest taki drogi) to sprzedaj Audi i kup strucla do zalewania mineralnym lotosu, zagazuj go i będzie już całkiem tanio. Tak poza tym ile kilometrów kolega zrobi rocznie? ileby nie zrobił i tak raz w roku wymieniać olej i koniec dyskusji. Ja wymieniam dwa razy i nie płaczę.

10 tysięcy km to bardzo dobry dystans na wymienę oleju w każdym samochodzie. Nie jest to aż tak często żeby zostać bliskim znajomym dystrybutora oleju a gwarantuje, że w tym czasie olej zachowa swoje właściwości.

Nic dodać nic ująć :good: wymiana co 15 tys. polecam juz przy 14 tys. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5w30 to olej LL wiec 1000 km duzej roznicy nie robi. najlepiej wymieniac co 10.ooo km

5W30 to tylko klasa i raczej nie zawsze oznacza to olej LL - pewnikiem jest kierowanie sie normami VW dotyczącymi olejów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...