Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko zależy od źródła... bo może się zdarzyć że z tego Castrola wlejesz lotosa 15w40...

ja używam MOTULa i jak wszyscy sobie chwalę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Mam pytanie do znawców tematu. Czy w Audi 1.9 TDI z 2005 roku i oznaczeniu silnika BKE jest filtr DPF. Już szukałem chyba wszędzie i nie zanlazłem odpowiedzi. Nie znajduje też żadnej informacji w trzyliterowych oznaczeniach jak i w książce serwisowej.

spójrz w kodach wyposażenia, przypuszczam jednak, że nie masz DPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć lub nie... 1.9 w B7 miały DPF ale część też wychodziła bez

jak w kodach nie ma to nie występuje... Twoje szczęście :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć lub nie... 1.9 w B7 miały DPF ale część też wychodziła bez

jak w kodach nie ma to nie występuje... Twoje szczęście :>

w większej części nie wychodziły z tym silnikiem ....w BLB nie wychodziły w BRE częściowo ....więc nie wiem jak jest w BKE :mysli: tyko kody wyposażenia :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym ciągu trzech literowych oznaczeń nie ma takiej informacji-sprawdzałem. Są jeszcze takie oznaczenie pisane dużymi literami

BKE - GYA

LY7G/LY7G

N2M/NK [br]Dopisany: 28 Luty 2009, 20:52_________________________________________________Mam coś takiego w kodzie czy to chodzi o filt DPF i czy dobrze przetłumaczone

0GG = Instalacja oczyszczania gazow spal. eu4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktos moze mi doradzic jaki olej mam wlac do A4 1.9tdi 131hp,typ:AVF,model 2004 ,przebieg 137 tys mil (to jakies ok 220 tys.km).Do tej pory byl lany prawdopodobnie full syntetyk,bo jedyne co mam w ksiazce serwisowej to "longlife oil" i rozgrzany na bagnecie jest rzadki.pytalem dwoch mechanikow i doradzili mi,ze przy takim przebiegu nalezaloby wlac polsyntetyk 10w40 np.castrola,bo niby gestszy a przy takim przebiegu jak oni to nazwali bedzie lepszy dla zmeczonego matarialu(chodzilo im o wewnetrzne czesci silnika)-niestety czytajc posty nie jestem pewien,czy mam lac suntetyk czy wlac ten z porady polsyntetyk?dzieki z gory za info.

:wallbash: co za debile :polew:

witam,

dzieki bardzo za porade.i czy moge spytac ktory z nast.bylby najlepszy: Castrol edge 5w30 czy 5w40 czy moze Motul x-cess 5w40?dziekuje i pozdrawiam

ile razy mowiono tutaj ze castrol jest na potege podrabiany :wallbash:

motul x-cess nie spelnia norm do PD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo.skorzystam z przykladowych,godnych polecenia,podanych w watku glownym (motul specific).pozdrawiam

dokładnie tak i to jest dobry wybór .... specyfic 505.01 i :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak własnie przesledziłem wątek i troche juz wiem ale chce sie upewnic

CZyli najlepiej kupis motula spełniajacego normy specyfic 505.01

auto jest z niemiec jezdziło chyba na longlife castrol czy musze cos zrobic przed zmiana firmy wiadomo wymiana co 15 tys

a co do wymiany w aso to ja jade ze swoim olejemi filtrami i płace za usługe i podobno musza i tak mi wbic w ksiazke serwisoaw i w system

poprawcie mnie jescli sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak własnie przesledziłem wątek i troche juz wiem ale chce sie upewnic

CZyli najlepiej kupis motula spełniajacego normy specyfic 505.01

auto jest z niemiec jezdziło chyba na longlife castrol czy musze cos zrobic przed zmiana firmy wiadomo wymiana co 15 tys

a co do wymiany w aso to ja jade ze swoim olejemi filtrami i płace za usługe i podobno musza i tak mi wbic w ksiazke serwisoaw i w system

poprawcie mnie jescli sie myle

wszystko się zgadza kolego...

też miałem LL i też wlałem Motula... i teraz wymiana co 13-15tyś km

jeśli chodzi o serwis to tak jak koledzy informowali dostajesz wpis że olej klienta i wpisane dane oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu zaraz znowu będzie krzyk...

mi zawsze wchodzi 3,8 litra bo ja tylko zlewam i papierkiem wyciągam naokoło filtra oleju jakieś 200ml

no ale ten co odsysa z chłodnicy oleju powie że wchodzi 4,3 - 4,4 litra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Audi (95r. 90PS) jest u mnie pół roku . Auto ma przejechane 196tyś - w tym moje 27 tyś. Na 100% był kręcony licznik!!! Przebieg oceniam na 400 tyś Ale do rzeczy.

Olej wymieniałem już dwa razy. Zbliża się trzecia wymiana. Mój mechanik zalewał mi zawsze Mobil 15W40. Z tego co czytam to skandal i katorga dla mojego silnika!!! W powyższej specyfikacji wynika, że powinienem mieć syntetyka. Czy mogę teraz, przy moim przebiegu, przejść z mineralnego od razu na syntetyczny!!! Wiem, że wątki przewijały się już wcześniej ale nie wyłapałem tam konkretów co do takiej zmiany. Za 2 tyś km zbliża się wymiana!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zalej olejem 10W40 bedzie bardziej bezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejść z mineralnego od razu na syntetyczny

no tak od razu się nie da...choć rzeczywiście wskazane... musisz wlać półsyntetyk ale przed tym wlałbym środek do czyszczenia (poczytaj wcześniej) i po przejechaniu tego znowu środek i full syntetyk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...