Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No mnie też trochę ździwiło, że taka firma to raczej mają pewne źródło. Ale kupiłem kiedyś olejek Motula do samochodu, to głośno silnik zaczał działać w escorcie po tym. Zalałem go ponownie Castrolem i silnik ucichł.

Dlatego teraz sie upewniam jaki olej spełnia normę Audi A4 B5 1998r 1.9TDI 110km na zwykłej pompie, bez pompowtryskiwaczy. I który najlepiej zalać bo już mam odłożone pieniążki na olejek i filtr. Ciągle się waham czy nie wypłucze mi taka zmiana żadnych uszczelek ani nic..

Jaki olej macie sprawdzony na 100% se zmiany z 10w na 5w.

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

No mnie też trochę ździwiło, że taka firma to raczej mają pewne źródło. Ale kupiłem kiedyś olejek Motula do samochodu, to głośno silnik zaczał działać w escorcie po tym. Zalałem go ponownie Castrolem i silnik ucichł.

I po tym wnioskujesz, że jak to ująłeś "trafiają im się podróby"?

I po telefonie znajomego?

Nie wiem jak wkleić fejspalma w tapatalku.

Wysłane batonikiem Kitkat

Edytowane przez jihaad

Opublikowano

: facepalm :

Bez spacji pomiedzy

Opublikowano

O co chodzi z tym faceplam

Opublikowano

Skoro nie umiał sam wywnioskować czy zdarzają im się podróby czy mają tylko oryginały to coś w tym musi być. Ale tylko się spytałem gdzie warto kupić i jaki w końcu jest godny polecenia

Opublikowano

Jezeli masz watpliwosci co do tej firmy to kup u Dzika.

Firma sprawdzona i pewna, sam od niego kupuje w sporych ilosciach.

Opublikowano

Ale valvoline tego maxa czy motula xcessa?

Opublikowano

Xcessa

Opublikowano

Jezeli masz watpliwosci co do tej firmy to kup u Dzika.

Firma sprawdzona i pewna, sam od niego kupuje w sporych ilosciach.

Dokładnie. Dzik ma bardzo dobrą cenę i do tego pewny towar. Jest sens zaoszczędzić 2 zł na wymianie oleju ?

Opublikowano

Wymieniac to ja sobie sam wymieniam. Bo to zaden problem.

Opublikowano

Dokładnie jak masz możliwość to jak najbardziej sam wymieniaj. Masz pewność, że będzie wlany pewny olej i że syf ścieknie :) Mi chodziło, że nie ma sensu ryzykować kilku złotych kupując olej z nieznanego źródła.

Opublikowano

dokładnie jest tak jak mówisz. Tylko boje sie żeby mi żadnych uszczelek nie wypłukało ani nic..

Opublikowano

Przecież uszczelki nie są z papieru, żeby miało Ci je wypłukać.

Opublikowano

No niby tak. Wszystko sie okaze zobaczymy. Mam auto od kwietnia i roznych rzeczy mozna sie spodziewac po mechanikach hehe

Opublikowano

Wymieniac to ja sobie sam wymieniam. Bo to zaden problem.

Sam to dokladnie tego nie zrobisz.

w silniku zostaje ok 0.4l starego oleju i jego tez trzeba sie pozbyć a podejrzewam ze nie wiesz jak.

Opublikowano

Tzn jak?

Opublikowano

Aaaaaaaa... nie zauwazylem. Ty masz AFNa, wiec problem nie istnieje.

Opublikowano

Dev, czy czasem trochę oleju nie zostaje w chłodniczce/podstawie filtra oleju nawet w AFN'ie?

Edytowane przez Hezen

Opublikowano

Troche zostanie a w AFNie, ale niewiele bo filtr jest wkrecany od dołu.

Tam gdzie sa wklady filtrow 1.9 i 2.0tdi zawsze wyciagam 3-4 setki starej oliwy.

robie to wysysarką oleju a jak ktos nie ma to wystarczy strzykawka 100ml z dlugim (40cm) i cienkim (3-4mm) wężykiem.

w podstawie jest kanalik przez ktory wpuszczamy wezyk az do tego plastiku ktory jest na dole podstawy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.