Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Na chwilę obecną mój silnik 1.9TDI AVF zalany jest Castrolem edge 5w40, wcześniej jeździłem na Motulu specific 5w40, niby żadnej różnicy nie odczułem pomiędzy tymi olejami. Czytając wiele artykułów o olejach wyczytałem, że dobry jest olej Liqui Moly top tec 4100 5w40 i posiada normę 505.01 czy możecie wypowiedzieć się na temat tego oleju?Czy mogę zalać Liqui moly synthoil który nie spełnia normy 505.01 a też jest dobrym olejem?

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Liqui Moly top tec 4100 5w40 i posiada normę 505.01

zrobiłem na nim 46'000km, wymieniam co 10'000km, od wymiany do wymiany max 200ml dolewam, 2 razy nic nie dolewałem. Na innym nie jeździłem, więc nie mam porównania.

Opublikowano

Witam. Na chwilę obecną mój silnik 1.9TDI AVF zalany jest Castrolem edge 5w40, wcześniej jeździłem na Motulu specific 5w40, niby żadnej różnicy nie odczułem pomiędzy tymi olejami. Czytając wiele artykułów o olejach wyczytałem, że dobry jest olej Liqui Moly top tec 4100 5w40 i posiada normę 505.01 czy możecie wypowiedzieć się na temat tego oleju?Czy mogę zalać Liqui moly synthoil który nie spełnia normy 505.01 a też jest dobrym olejem?

O Liqui Moly top tec 4100 5w40 było trajlowane kilka stron wczesniej.

Liqui moly synthoil nie spełnia normy, nie nadaje się.

Wysłane z mojego GT-I9100

Opublikowano

Witam. Na chwilę obecną mój silnik 1.9TDI AVF zalany jest Castrolem edge 5w40, wcześniej jeździłem na Motulu specific 5w40, niby żadnej różnicy nie odczułem pomiędzy tymi olejami. Czytając wiele artykułów o olejach wyczytałem, że dobry jest olej Liqui Moly top tec 4100 5w40 i posiada normę 505.01 czy możecie wypowiedzieć się na temat tego oleju?Czy mogę zalać Liqui moly synthoil który nie spełnia normy 505.01 a też jest dobrym olejem?

Masz pompo-wtryski więc do Ciebie norma 505.01 np. Motul Specific 5W40

https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/specific-505-01-502-00-5w40?f[quality]=31&f[range]=25&f[viscosity]=34

Opublikowano

Panowie a co byście polecili do silnika 1.4 TDI na PD, bez DPF'a. Turbina VNT, wcześniej zalany był olej ELF 0w-30 w trybie LL.

Opublikowano

Motul specyfic 505.01

Opublikowano

albo x-clean C3 5W40, oba dadzą radę spokojnie.

Opublikowano

Witam. A jaki olej polecacie do b7 2.0TDI silnik BRD i jaka ilosc wchodzi do tego silnika? :eusathink:

Opublikowano

No to juz przesada. Kolego radek. Wejdz na 2 strony wstecz i masz olej do siebie a na ilosc oleju masz osobny watek "ile oleju do silnika" podpiety na gorze. Nie badzcie bezczelni panowie.

Wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu

Opublikowano

No to juz przesada. Kolego radek. Wejdz na 2 strony wstecz i masz olej do siebie a na ilosc oleju masz osobny watek "ile oleju do silnika" podpiety na gorze. Nie badzcie bezczelni panowie.

Wysłane z prodiża

Akurat przeglądałem z 10 stron do tyłu i nie znalazłem. Chyba że przeoczylem. Kolego endriuu mniej by Ci zajęło napisanie jaki olej niz oburzanie sie [emoji39] -bez obrazy oczywiście.
Opublikowano

Szybciej zajęło by ci samemu znalezienie odpowiedzi niż czekanie na gotowca. :P

Opublikowano

Radek ale do b7 masz inny osobny dzial z olejami. Wejdz na swoj model auta i na pierwszej stronie wszystko powinno pisac

Opublikowano

Ok. Dzięki będę szukał. [emoji6]

Tapnięte z galaxy s5

Opublikowano

Radek ale do b7 masz inny osobny dzial z olejami. Wejdz na swoj model auta i na pierwszej stronie wszystko powinno pisac

To jest główny dział wyboru oleju do diesla, bez różnicy by,b6 czy b7
Opublikowano

A no chyba ze tak ;)

Opublikowano

Wystarczy poczytać pierwszy post.

Opublikowano

Rozmawiałem dziś z mechanikiem, który sam posiada dwie B5 i nie poleca mi zmiany oleju z 10W40 na 5W40.

Wymiana może źle wpłynąć na silnik o takim wieku i przebiegu jak mój. Oczywiście popierał temat, że ten silnik ( AFN ) powinien jeździć na pełnym syntetyku, ale dla mojego jest już za późno.

Sam nie chcę ryzykować, więc skoro silnik od dawna na tym chula to niech zostanie. Zaleje Mobilem Super 2000 10W40. Spełnia normy VW 505 00.

Opublikowano

Gówno prawda, ale to twoj samochod i twoj mechanik. :wink:

Wysłane batonikiem Kitkat

Opublikowano

Rozmawiałem dziś z mechanikiem, który sam posiada dwie B5 i nie poleca mi zmiany oleju z 10W40 na 5W40.

Wymiana może źle wpłynąć na silnik o takim wieku i przebiegu jak mój. Oczywiście popierał temat, że ten silnik ( AFN ) powinien jeździć na pełnym syntetyku, ale dla mojego jest już za późno.

Sam nie chcę ryzykować, więc skoro silnik od dawna na tym chula to niech zostanie. Zaleje Mobilem Super 2000 10W40. Spełnia normy VW 505 00.

zmień mechanika gdyż został w głębokiej komunie

Opublikowano

a mechanik lekarza i tabletki

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.