Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Testy w butelkach zimnych olejow sa tyle warte co testy na walkach np http://youtu.be/8dEFGJqpCMY. Tak mozna testowac smar do zawiasoow.

Jezdze na Motulu xcess od 2007 roku i nie zauwazylem zeby tracil swoje wlasciwosci po 12 tys. W firmowych dieslach leje specyfica 5w30 - auta maja ponad 400 tys i turbiny maja sie swietnie - oczywiscie wymiana co 15 tys.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie mów tylko ze gdybyś wsadził olej do lodówki na - 20 i by zamarzl to byś go wlał do silnila.

Ja nie.

A którykolwiek olej, nawet 15w na tych "testach lodówkowych" zamarzł przy -20?

Olej ma smarować i chłodzić silnik ograniczając jego zużycie, więc to zużycie należałoby badać porównując oleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy - 20 LOTOS MILVUS CC 15W40 byłby bliski stanowi stałemu.

Są robione testy polegające na baniu żywotności silnika na danym oleju. Prawda jest taka, że przeciętny silnik pojedzie nawet na mineralnym oleju. Głownie chodzi o to, że szybciej się zużyje, zimą będzie ciężej kręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi tak bardzo o uklad korbowo-tlokowy jak o glowice i turbo.

faktem jest ze niskie temperatury robia z oleju galarete przez co wał z panewkami mają ciężką przeprawę podczas rozruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jaki olej wkońcu wybrać ? do 1.9 TDI 110 km, bez pompowtryskiwaczy ?! bo zdania są podzielone a chce zakupić w przyszłym tygodniu i wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybralem zloty srodek czyli valvo synpower xtreme 5w40 i po przejsciu z 10w40 praca silnika nie jest glosniejsza a ma duzo lzej wiec jak dla mnie olej za***isty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź co uważasz za słuszne, nigdy nie będzie tak że tylko jeden olej będzie przez wszystkich polecany. Zrób sobie test przed wymianą jak silnik odpala i głośność pracy - podobnie jak ja zrobiłem.

Edytowane przez tomasz102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jaki olej wkońcu wybrać ? do 1.9 TDI 110 km, bez pompowtryskiwaczy ?! bo zdania są podzielone a chce zakupić w przyszłym tygodniu i wymienić.

Naprawdę nie potrafisz (nie chce ci się) wybrać oleju do auta? Ileż można pisać i pisać, a co drugi dzień się pojawia "mam 1,9 tdi, jaki olej mam zalać?". :facepalm:

Zdania będą ZAWSZE podzielone, a to użytkownik musi podjąć decyzję. Informacji jest aż nadto...

Edytowane przez jihaad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jaki olej wkońcu wybrać ? do 1.9 TDI 110 km, bez pompowtryskiwaczy ?! bo zdania są podzielone a chce zakupić w przyszłym tygodniu i wymienić.

Kujawski, bez wątpienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dev, ale tylko z pierwszego tłoczenia :D

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chciałem sie Was poradzić jaki olejek polecacie, ale tyle jest opini że nie wiem który wziąźć. żeby spełniał normę do mnie.


chce jakiś 100% syntetyk a nie pół syntetyk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak dostaniesz kilka kolejnych opinii to już będziesz wiedział? Pewnie dalej nie...

Normę masz w pierwszym poście, marki przewijają się na każdej stronie wątku: Motul, Liqui Moly, Lotos, Valvoline, Total, Kujawski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MOTUL 8100 x-cess 5w40 505.00
  • MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 - lepsze parametry w niskich temperaturach niz x-cess
  • LIQUI MOLY Synthoil Energy 0 W-40 - pełen syntetyk o bdb własnościach lepokościowych

te trzy oleje do mnie są wypisane. i pytam który z tych trzech wybrać najlepiej. o to mi tylko chodzi, o nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też słyszałem że najtańszy olej jest najlepszy hehhee;)

a tak naprawde który z tych trzech jest lepszy ? który ma lepsze właściwości? który możecie polecić w zime, do łatwiejszego rozruchu?

pytam sie tych którzy sie znają i nie będą pisać głupot ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIQUI MOLY DIESEL SYNTHOIL 5W40 - na pewno nie zawiedziesz się na jakości ale to już wcześniej pisałem. Ma najlepszy punkt płynięcia. Lepszy niż Motul X-cess 8100. HTHS i lepkość w 100 C zbliżona do Motula. 100 % syntetyk i to jest pewne, a nie jak castrol itp.

Cenowo to sobie znajdziesz już sam jak co wychodzi. Ostatnio sprawdzałem i orginał LM chyba w najlepszej cenie kupisz u dzika

Edytowane przez tomasz102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 stron i nie doszliśmy, który jest najlepszy.

A tak w ogóle, to z pierwszej strony zalecałem dowiedzieć się tylko o normę, bo post jest dość stary i nie nadąża pewnie za gamą olejów na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul x-cess w zupełności wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...