Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Szał pał.Wlej te 5w40 a jak będzie jakimś cudem źle to wywal i 15 zalej, ale najpierw 5w40!

Nigdy nie wnikam co było przed.Jak nie ma Dpf wlewam 5w40 lub 0w40 i poza oplem 2.0 16v nic nigdy się nie działo.Opel tylko wyplul na 1000 km cały olej bo to była taka padlina ze żal za dupe sciskal ale brata wiec musiałem kombinować żeby jeszcze miesiąc przejezdzil.

Edytowane przez POWER-KRIS

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Rozmawiałem dziś z mechanikiem, który sam posiada dwie B5 i nie poleca mi zmiany oleju z 10W40 na 5W40.

Wymiana może źle wpłynąć na silnik o takim wieku i przebiegu jak mój. Oczywiście popierał temat, że ten silnik ( AFN ) powinien jeździć na pełnym syntetyku, ale dla mojego jest już za późno.

Sam nie chcę ryzykować, więc skoro silnik od dawna na tym chula to niech zostanie. Zaleje Mobilem Super 2000 10W40. Spełnia normy VW 505 00.

zmień mechanika gdyż został w głębokiej komunie

.... a jak juz upierasz sie przy 10w to zmień olej bo z jakoscia tego akurat mobila bywa róznie , ale fakt potwierdzam w wiekszosci gadki o szkodliwym działaniu 5w po 10w to bujdy na resorach , naprawde trzeba zdezolowanego silnika , a ja bym Ci podpowiedział cos takiego zmieszaj np. 1,5 litra 10w i reszte 5w i wlej moze takie cos pomoze przełamić Twoją 'barierkę' , koledze cos takiego podpowiedziałem i zadziałało, sam kiedys jak miałem zalałem swojego AFN 5w i było super ,

https://www.youtube.com/watch?v=LQ9WRrZefYs warto zmieniać olej :D

Edytowane przez PRZEMEKC

Opublikowano

Dzięki za podpowiedzi. Mam jeszcze czas na zastanowienie się nad tematem. Po prostu nie chcę by coś się 'złego' przydarzyło, gdyż nie stać mnie na kolejne koszta z ew. remontem.

Mocno mnie kusi ten 5W40, bo chcę by silnik jeździł na tym co powinien. Spotkałem się dziś z kumplami z ASO i jedni popierają zmianę oleju, a inni nie. Mętlik mi w głowie taki powstał, że heeej :grin:

Może łatwiej. Przyjmijmy najgorszy scenariusz - silnik nie przyjął nowego typu oleju i zakończył współpracę. Jakie byłyby ewentualne koszta 'remontu', by wrócić do poprawnego stanu ?

Opublikowano

Nie ma takiej możliwości. Jeśli silnik się wyrzyga, to nie łącz tego z olejem.

Nigdy nie patrzę na to co było wcześniej, tylko to co powinno być. Przekonałem wiele osób w swoim otoczeniu. Ostatni temat to dopiero co kupione Polo zalane 15w40 - z miejsca wymiana na 5w40 i żadnych niepokojących objawów, bo i z jakiego powodu.

Z mechanikami Januszami nie ma sensu rozmawiać o olejach jeszcze przez jakieś 5-10 lat myślę....

Opublikowano

Pathord też przechodze niebawem z 10w-40 na 5w-40. Pełen syntetyk, motul x-cess najprawdopodobniej. tak doradzili więc spróbuje ;) nie ma sie czego bać.

Opublikowano

Z mechanikami Januszami nie ma sensu rozmawiać o olejach jeszcze przez jakieś 5-10 lat myślę....

:thumbup1:

Opublikowano

Z mechanikami Januszami nie ma sensu rozmawiać o olejach jeszcze przez jakieś 5-10 lat myślę....

bez obaw, na ich miejsca przyjda nowi, jeszcze lepsi

Opublikowano

Dzięki za podpowiedzi. Mam jeszcze czas na zastanowienie się nad tematem. Po prostu nie chcę by coś się 'złego' przydarzyło, gdyż nie stać mnie na kolejne koszta z ew. remontem.

Mocno mnie kusi ten 5W40, bo chcę by silnik jeździł na tym co powinien. Spotkałem się dziś z kumplami z ASO i jedni popierają zmianę oleju, a inni nie. Mętlik mi w głowie taki powstał, że heeej :grin:

Może łatwiej. Przyjmijmy najgorszy scenariusz - silnik nie przyjął nowego typu oleju i zakończył współpracę. Jakie byłyby ewentualne koszta 'remontu', by wrócić do poprawnego stanu ?

W kazdym aucie lalem 5w40. W ostatnich dwoch nawet nie pytałem na czym jeździł bo i tak lalem motula 5w40. W b6 jak kupowałem 1.8T zalany był 10w40 zmienilem na 5w i tylko na lepsze wyszło. Ją zmienilbym bez zastanowienia.
Opublikowano

żaden mobil, żaden castrol i żadne inne marketowe brandy!i nawet nie motul. TYLE

Penrite, Liqui Moly, Valvoline - jedyne sensowne marki które bazują na oleju syntetycznym a nie na oleju mineralnym z domieszkami uszlachetniaczy. Jak ktoś mi mówi ze na syntetyku castrola jeździ 5w40 to nóż w kieszeni mi sie otwiera :D

aha ważna rzecz sa inne dobre firmy jak petro canada, texaco, i inne ale ja ich nie uzywam jak leje to te 3 wyżej

JEST WYJĄTEK każda marka nawet te z pierwszego wiersza ma w kolekcji jakiś dobry olej godny uwagi, ale po 1 primo o to odsyłam do wujka google, po 2 primo cena tego wynalazku jest nieadekwatna do innych producentów.

i najważniejsze tylko olej spełniające normy producenta odpowiednie do klimatu w którym się mieszka

dla przykładu rozbierałem silnik e36 1.8 M43 6 lat w jednych rekach 6 lat na Mobilu 10w40 regularna wymiana 10 tyś. To takiego szlamu to w lesie na bagnach nie widziałem jak tam. Silnik wyczyszczony zalany Valvoline max life 10w40 po 50 tyś tak jak wyczyszczone tak w środku zostało, cichsza praca silnika.

W kazdym aucie lalem 5w40. W ostatnich dwoch nawet nie pytałem na czym jeździł bo i tak lalem motula 5w40. W b6 jak kupowałem 1.8T zalany był 10w40 zmienilem na 5w i tylko na lepsze wyszło. Ją zmienilbym bez zastanowienia.

Miałem 1.8t i zależy jak się jeździ. Jeśli wali się do odcięcia co chwile i polskie drogi jako tor rajdowy używa to 5w50 ew. 10w60 nic innego. Do normalnego użytku tylko i wyłącznie 5w40.

Edytowane przez mariuszbyd

Opublikowano

10w60 nie nadaje sie do 1.8t

Opublikowano

wedle tabeli producenta nadaje się

na potwierdzenie zeby sie tu bezsensu nie spierać z instrukcji obsługi 1.8t

952_przechwytywanie.jpg?__no=1

Edytowane przez mariuszbyd

Opublikowano

na płocie "d...pa" było napisane, będziesz to rżnął ?

Opublikowano

wiesz jesli pracujesz jako inzynier w jakims koncernie samochodowym i prowadzisz w tym temacie badania to z ta d*pa na płocie zaryzykowałbym ;) a jeśli jestes panem mechanikiem jak na każdej ulicy 2, to szkoda drzazg w **uju

Opublikowano

no własnie i tu teraz kolejny dylemat ;P olej zmienie, ale dokładnie na jaki. motul nie polecają, polecają Liqui Moly, Valvoline bo jest pełen syntetyk. hmmm

Opublikowano

każdy z tych 2 będzie dobry valvoline troche tanszy

przed wymiana sprawdz silnik pod kątem wyciektów

Edytowane przez mariuszbyd

Opublikowano

a który dokładnie olejek, jaki mam wybor z liqui moly a jaki z valvoline żeby spełniał norme do 1.9 tdi 110 km bez pompowtrysków na zwykłej pompie ?

Opublikowano

Valvoline MaxLife 5w40 - w pełni syntetyczny olej silnikowy, opracowany specjalnie dla samochodów z dużym przebiegiem.

Dzięki unikalnemu systemowi dodatków uszlachetniających produkty MaxLife regenerują kluczowe części silnika, wydłużając jego żywotność.

Opublikowano

Nie ma LM pełnego syntetyka spelniajacego normę 505.01

Natomiast motul np. Specifik to w 100% syntetyk

Opublikowano

MOTUL SPECIFIC 505.01 5W40

spełnia normę VW 505.01/502.00/505.00

to chyba może być do mojej 1.9 tdi 110km ;P AFN

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.