Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Valvo bez rewelacji jesli chodzi o parametry ale oczywiscie lepiej niz castrol. To ze chwala na vw-passat to jeszcze nic nie znaczy... uzytkownicy passatow czesto leja najtanszy szit.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Brat ma paszteta b4, silnik pszczółka, przebieg 380k km.

I nie potrafie go rozkminić dlaczego męczy swojego zeciora olejem 15W40 ( nie pamietam jakiej firmy)

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Motula od kolegi Dzik z forum - sprawdzone zrodlo.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawialem sie na zmiana obecnego motula. Porozmawialem z dzikiem jakis czas temu i zistaje przy motulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkich użytkowników Passatów których znam nie leją w swoje niuniue nic wyżej jak 10W40, i zazwyczaj jest to Castrol.

Kiedyś śmieliśmy się na forum, że passaciarze żyją jeszcze w głębokiej komunie...

No może z wyjątkiem jednego znajomego który jeździ paskiem 2012r i brał go z salonu :)

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, wszsytko fajnie, ja do siebie liqui moly leje, a też jeżdżę Passatem, Auto nie jest wyznacznikiem tego jaki właściciel olej leje. Pomijam fakt, że ludzie mają różne auta w garażach. Mam kilku klientów co przeszli na valvo z innych polecanych tu olejów i mówią, że zupełnie inny silnik. I nie jest to opinia zaraz po zalaniu, tlko po 2-3 wymianach. Jeden to np VW sharan na pompkach. Ogólnie czy zaleje Motula, LM czy valvo będzie zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Liqui Moly Diesel Synthoil 5W-40 będzie odpowiednim olejem, by już do końca używać w B6 1.9 TDI PD? Obecnie Motul x-Clean.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien na Specyfic 505.01 5w-40. Najlepszy olej do PD. Ten LM nie ma odp normy.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę który leje szajstrola i jeździ na nim już chyba z 300tyś z tym że wymienia co 10tyś.

Byłem pewien że w silniku jest szlam a po zdjęciu pokrywy czapki ku mojemu zdziwieniu silnik czysty jak łza :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie chcę już Motula, bo mi motor głośniej chodzi :) Wolałbym coś innego... Z LM tylko Top Tec 4100 5W-40 ma odpowiednią normę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pare dni temu wymieniłem wszystkie filtry, olej oraz płukanka oleju i wtrysków i moim zdaniem silnik chodzi znacznie ciszej. Być może to dlatego, że nie wiem jaki szit był wcześniej. Teraz zalałem Motulem i jest git.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też robiłem płukankę, ale na Valvo chodził u mnie po prostu ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma swoja opinie co do oleju ja tez jestem bardziej za valvo niz motul podam przyklad tylko mowa tu o oleju 10w40 silnik 1Z poprzedni wlasciciel jezdzil na motulu bodajze 6100 ja wymienilem na valvo tez 10w40 kultura pracy silnika sie poprawila zaczol chodzic ze tak powiem bardziej mieko i ciszej choc zecior i tak z kultury pracy nie slynie ale teraz sprubuje valvo synpower xtreme 5w40 zaleje pojezdze wyrarze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek mógłbyś po valvo i motulu jeszcze rozważyć 10W40 LM z mos2 tylko akurat zima idzie więc na 5W40 silnik będzie miał lżej. Po te valvo jak coś to zapraszam także :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przypominam - oleje HC lepiej wyciszaja silnik ale duzo szybciej utleniaja i starzeja. HC slabo sie spisuje w ciezkich, miejskich warunkach. Aby trzymaly w miare parametry doladowuje sie je dodatkami i te 7 do 8 tys wytrzymaja.

Wiec jestem w stanie uwierzyc ze po zalaniu valvo silnik chodzi troche ciszej - choc to tez subiektywne odczucie bo zawsze po zalaniu sierzego oleju halas sie redukuje.

Wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepszy byłby Specific czy Top Tec 4100? Raczej miejskie warunki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz rozważyć Damian jeszcze longtime high tech - będzie zimą lżej niż na 5W40, zaraz będę go testował :))) to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...